Що очікують користувачі від своїх смартфонів

Виробники смартфонів переконують: для їхніх пристроїв характерні неймовірні можливості, практично вони спроможні на все… ну хіба що каву не варять. Проте користувачі очікують від своїх гаджетів більшого. Китайський виробник процесорів MediaTek разом із фірмою Qualtrics під час спільного опитування з’ясували, що переважна більшість відповідей користувачів смартфонів в основному стосувалася камер сучасних гаджетів.

1. Штучний інтелект у камерах

Майже 42% користувачів нині не уявляють життя без спеціального портретного режиму, який став можливим завдяки штучному інтелекту, що «розумно» розмиває фон на знімку та проводить миттєву ретуш.

Також штучний інтелект у телефонах відповідає за додатки доповненої реальності й фільтри. Останні особливо популярні серед молоді – майже 34,5% респондентів віком 25-44 зізналися, що використовують опції прикрашання обличчя на знімку щонайменше на третині фото. Також це стимулює їх робити удвічі більше знімків, ніж особи віком 45-55 (15,5%).

Стікери доповненої реальності подобаються 30% респондентів віком 18-44. Це майже удвічі більше за результати людей віком 45-54 років (13%) та у п’ять разів перевищує показники осіб 55+ років (6%).

2. Функціональність камери

Більшість опитуваних вважає, що камера смартфона повинна мати миттєвий автофокус. Також для молодих людей (18-24-річних) дуже важливою опцією є подвійна камера, яка надає поліпшений портретний режим, оптичний зум, більше поле огляду.

Також важливою опцією камер для користувачів усіх вікових груп є HDR. Юзери очікують, що смартфони робитимуть яскраві, насичені та чіткі фото, чому власне допомагає цей режим.

3. Селфіманія

На питання, що найчастіше фотографують користувачі, респонденти віком 25-55+ відповіли, що власну родину. Тоді як молодь вікової категорії 18-24 роки переважно роблять автопортрети – у середньому 14,4 дня на місяць. Респонденти, яким понад 55 років, наприклад, фотографують себе лише 2,9 дня на місяць.

Дослідження також показало, що користувачі групи 18-44 роки в середньому роблять фотографії протягом 20 днів на місяць. Вікова група 45-55+ фотографує лише 13 днів на місяць.

4. Щоб апарат працював

Однією з головних вимог до смартфона є безперебійна його функціональність. Особливо те, щоб якомога рідше його заряджати. Також користувачі прагнуть, щоб апарати мали достатньо вільного місця. Водночас у користувачів особливі вимоги до якості екрана, потужності процесора та роздільної якості камери.

Найпопулярніше завдання, яке виконують на смартфонах, – це перевірка пошти. Користувачі переглядають електронні листи в середньому 26,3 дня на місяць.

Як швидко сповістити про час очікування

Дуже часто під час запізнення на зустріч, ті, хто очікують, постійно перевіряють свій годинник, нервово набираючи іншу сторону – скільки часу ще чекати? Звісно, така невизначеність виводить із рівноваги. І у нагоді тут може стати Google Maps, що уміє надсилати відповідну інформацію. Це практичніше, аніж повідомляти про свою поточну позицію, оскільки сервіс враховує ще й ситуацію на дорогах і затримку транспорту.
Щоб сповістити друзів чи то знайомих про конкретний час очікування/ прибуття необхідно мати останню версію Google Maps. У цій програмі потрібно вказати місце вашого прибуття й скористатися опцією «Вказівки» для прокладення маршруту. У цьому режимі треба виконати свайп вгору і в меню, що з’явиться, обрати пункт «Поділитися прогресом маршруту» та зазначити контакт, якому потрібно надіслати цю інформацію.

У 33 країнах мобільні мережі швидше за Wi-Fi

Нині більшість смартфонів працюють за простим алгоритмом – підключаються до Wi-Fi щоразу, як це можливо. Однак періодично можна почути думку експертів телеком-індустрії, що тепер це не найкраща ідея. Адже мобільні мережі все частіше випереджають за швидкістю Wi-Fi і залишають кращі враження при роботі з ними.
За даними сервісу OpenSignal, уже 33 країни розвинули мобільні мережі, швидші за Wi-Fi. Наприклад, в Австралії стільникові мережі на 13 Мбіт/с швидші за Wi-Fi, у Франції – на 2,5 Мбіт/с. У Сингапурі, Гонконзі та США передача по мобільних каналах швидша на 34 Мбіт/с, 38 Мбіт/с та 25 Мбіт/с відповідно.

На думку аналітика OpenSignal Ієна Фогга, нині смартфонам необхідно змінювати свої алгоритми підключення до мереж. Сьогодні телефони найчастіше при першій можливості підключаються до Wi-Fi, вважаючи ці канали кращими. Це особливо стає актуальним із поширенням мереж 5G, здатних стати заміною дротовому інтернет-каналу.

Нині лише деякі апарати, наприклад, Huawei обирають канал передачі даних залежно від його можливостей. Вони тестують інтернет-канал, чи то стільникове з’єднання або Wi-Fi та обирають найшвидший.

Можна на власні очі побачити, що буде з обличчям, якщо його не захищати від прямої дії сонця

Ультрафіолетові промені при прямому впливі можуть згубно впливати на людський організм, а надмірне перебування на сонці може завдати непоправної шкоди. Тобто потрібно вміти не нашкодити самому собі – не забувати про засоби захисту від сонця. Щоб наочно переконатися, як шкіра обличчя у разі тривалого контакту з сонячними променями зреагує, варто скористатися додатком Sunface.

Все, що вам потрібно зробити, – це селфі. Програма проаналізує знімок і окреслить дефекти, які з’являться на вашій шкірі внаслідок опромінення ультрафіолетом за 5, 10 або, наприклад, 25 років. Обравши опцію Weekly Tanning, можна побачити, як ваша шкіра відреагує на щотижневу засмагу.

Акумулятори не встигають за вимогами смартфонів

Особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED

Часто спостерігається ситуація: виробники запевняють, що новий телефон 2018 року випуску працюватиме довго, а в реальності виявляється дещо інакше. Експерти помітили негативну тенденцію в сучасних мобільних телефонах – час їхньої автономності почав зменшуватися. Нове покоління смартфонів працює менше годин, ніж попереднє. Одним із пояснень цьому явищу є те, що прогрес у літій-іонних батареях не встигає за зростанням енергетичних вимог до них.

Фахівці газети Washington Post перевірили автономність 13 смартфонів. Вони встановили на мобільних однаковий рівень яскравості та змусили знову й знову відривати один сайт. За кількома винятками, переважна більшість телефонів 2018 року випуску засвідчила меншу автономність, ніж моделі 2017 року. Наприклад, новий iPhone XS «вмер» на 21 хвилину раніше минулорічного iPhone X. Новий Google Pixel 3 протримався майже на 1,5 години менше за попередника Pixel 2.

Експерти пояснюють таке зниження автономності тим, що літій-іонні батареї досягли свого піку розвитку. Не допомагають навіть різноманітні хитрощі, як-то: використання штучного інтелекту для аналізу використовуваних додатків, режимів енергозбереження, енергоефективних чіпів тощо. Тести показують, що особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED.

Батареї покращуються дуже повільно, приблизно 5% на рік, і ситуація з автономністю смартфонів стане ще гіршою вже з наступного року, коли почнуть масове розгортання мереж 5G. Цей стандарт зв’язку виявляється настільки енергетично потужним, що виробники смартфонів змушені шукати нові рішення для охолодження гаджетів.

Телефони, які показують збільшення автономності, наприклад, Samsung Note 9, має фізично більший акумулятор. Його батарея має ємність 4000 мА/год, що суттєво більше, ніж 3300 мА/год у минулорічному Note8. Але й цей параметр не можна нарощувати безкінечно. На думку експертів, варто очікувати його ліміт уже в найближчих поколіннях телефонів.

Фахівці радять користувачам готуватися до компромісів, одним із яких є необхідність звикати до частішого заряджання. Для цього вендори розвивають технології швидкого заряджання, які роблять підключення до розетки протягом 10-20 хвилин ефективним способом пом’якшити відсутність прориву в технологіях акумуляторів.

Сучасний Wi-Fi змінює назву

Ваш домашній Wi-Fi може сильно відрізнятися від Wi-Fi на роботі, адже за цією назвою можуть ховатися різні стандарти зв’язку. Пересічному користувачеві легко заплутатися в назвах цих стандартів, тому Wi-Fi Alliance, який відповідає за розробку цього каналу комунікації, вирішив надати сучасному стандарту Wi-Fi окреме власне ім’я.

Віднині стандарт 802.11ax називається Wi-Fi 6. Попередні версії Wi-Fi також отримали зручніші позначення: 802.11ac перетворився на Wi-Fi 5, а найпопулярніший сьогодні 802.11n став Wi-Fi 4. Новий принцип іменування не є обов’язковим, але деякі експерти передбачають його швидку популяризацію через зручність та зрозумілість. Сертифікація Wi-Fi 6 стартує наступного року.

Wi-Fi (Wireless Fidelity, бездротова точність) – торгова марка Wi-Fi Alliance та загальновживана назва для стандарту IEEE 802.11 пересилання цифрових даних по радіоканалах. Обладнання, яке відповідає стандарту IEEE 802.11, може бути протестовано Wi-Fi Alliance та отримати відповідний сертифікат і право нанесення логотипу Wi-Fi.
Wi-Fi був створений у 1998 році в австралійській лабораторії радіоастрономії CSIRO інженером Джоном О’Салліваном. Поширеним сьогодні є стандарт IEEE 802.11n, який був затверджений 11 вересня 2009 року. Його застосування дозволило підвищити швидкість пересилання даних практично вчетверо, порівнюючи з пристроями стандартів 802.11g (максимальна швидкість яких дорівнює 54 Мбіт/с). Теоретично 802.11n здатний забезпечити швидкість пересилання даних до 600 Мбіт/с. З 2011 по 2013 розроблявся стандарт IEEE 802.11ac, прийнятий у січні 2014 року. Швидкість пересилання даних при використанні 802.11ac може досягати декількох Гбіт/с. Стандарт 802.11ax планують затвердити лише в грудні 2019 року.

Гнучкі смартфони продаватимуться мільйонами

Принаймні так прогнозують аналітики. За їхніми розрахунками, у 2019 році виробники відвантажать 3 млн пристроїв з гнучкими дисплеями, а в 2022-му цифра зросте до 63 млн одиниць. У грошовому еквіваленті поставки складуть 8,9 млрд доларів, підрахували фахівці компанії Display Supply Chain Consultant у своєму дослідженні ринку гаджетів з гнучким екраном. Найпершими гнучкі дисплеї отримають смартфони, проте згодом виробники застосують цю технологію до планшетів, ноутбуків та інших пристроїв.

Сьогодні на ринку немає девайсів з гнучкими екранами, однак необхідна технологія вже готова . Аналітики кажуть, що масове виробництво стримує дуже висока ціна, яка може зробити подібні смартфони дуже нішевим продуктом. Такий розвиток подій був особливо ймовірним кілька років тому, однак нині вартість флагманів зросла до $1500, що є на рівні з очікуваною ціною у 1500-2000 доларів за смартфони з гнучким екраном.

Експерти очікують, що одним із найперших масове виробництво гнучких телефонів запустить Samsung. Компанія може надати перші деталі про свою розробку вже на початку цієї зими, а випуск новинки запланований на початок 2019 року. Ринок звичайних смартфонів вже тривалий час знижується, і за минулий рік він впав на 1,3%. Цього року, прогнозують аналітики Strategy Analytics, він знизиться ще на 0,5%.

Вартість флагманів зросла до $1500, що є на рівні з очікуваною ціною у 1500-2000 доларів за смартфони з гнучким екраном

Понад 600 виробників смартфонів борються за 1% прибутку

За квартал реалізують гаджетів під управлінням Android десятки мільйонів одиниць, однак це значно менше порівняно з продажами продукції від Apple. Аналітики Counterpoint оприлюднили звіт глобальної ситуації зі смартфонними брендами, дані якого свідчать про те, що у другому кварталі поточного року загальний прибуток зріс на 4%. На думку експертів, такій ситуації сприяли китайські вендори, чий спільний прибуток вперше перевищив $2 млрд і склав п’яту частину загального прибутку на ринку смартфонів.
Слід зазначити, що флагманські китайські бренди також досить активні і мають високу цінову політику, наприклад, апарати OPPO Find X, VIVO NEX та Huawei P20 Pro. Однак Apple залишається найприбутковішим брендом, а її iPhone X допоміг зберегти стабільно високу середню ціну.
За динамікою зростання прибутку у другому кварталі цього року найбільше вражають цифри Xiaomi (747%). Наступними брендами з найбільшими показниками росту прибутку стали Huawei (107%), VIVO (24%) та OPPO (23%).
За даними аналітиків, Apple володіє 62% прибутку всього ринку смартфонів. Зі значним відривом за нею йде Samsung (17%). Китайським брендам дістаються одиниці відсотків: Huawei (8%), OPPO (5%), VIVO (4%), Xiaomi (3%). Решту – 1% – поділяють 600 телефонних брендів.
Глобальний ринок смартфонів, за даними аналітичної компанії IDC, продовжує падати. У другому кварталі цього року поставки смартфонів знизилися на 1,8% до рівня 342 млн одиниць. Huawei у другому кварталі за обсягом поставок випередила Apple. Китайська компанія відвантажила 54,2 млн смартфонів, зайнявши 15,8% світового ринку та рекордні 27% у Китаї. Apple змогла поставити 41,3 млн смартфонів iPhone, здобувши 12,1% ринку. Перше місце залишається за Samsung, яка реалізувала 71,5 млн смартфонів, а її ринкова частка становить 20,9%. Проти минулого року частка Samsung знизилася на 10,4%. Четверте і п’яте місця за обсягом світових поставок поділяють Xiaomi та Oppo.

Новий найпотужніший суперкомп’ютер у світі за годину виконує завдання, яке потребує 30 років на ПК

Американська національна лабораторія Oak Ridge (ORNL) представила новий суперкомп’ютер Summit. Він виконує 200 000 трильйонів обчислень за секунду (200 петафлопс), що робить його найпотужнішим суперкомп’ютером у світі. Summit у 8 разів потужніший за свого попередника у цій лабораторії під назвою Titan, який було введено в експлуатацію у 2012 році і який демонстрував 27 петафлопсів. Це було у 200 000 разів швидше за ПК того часу. Summit також виконує 3,3 ексаопса операцій змішаного обчислення.

Новий суперкомп’ютер складається із 4 608 серверів, кожен із яких побудований на двох 22-ядерних процесорах IBM Power9 та обладнаний шістьма відеокартами NVIDIA Tesla V100. У NVIDIA стверджують, що саме відеоядра дають машині 95% її продуктивності. Сервери з’єднані шиною Mellanox EDR InfiniBand з пропускною здатністю 100 ГБ/с. Обсяг оперативної пам’яті Summit перевищує 10 петабайтів.

Нова машина, акцентують в ORNL, забезпечить небачений раніше рівень продуктивності в обчисленнях у галузі матеріалів, штучного інтелекту, енергетики, медицини тощо.

Декілька цікавих фактів про новий суперкомп’ютер і його продуктивність:

• 200 петафлопс – якби кожен житель планети виконував обчислення за секунду, знадобився б 1 рік, щоб виконати такий же обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• 3 ексаопси для штучного інтелекту – якби кожен житель планети виконував 1 обчислення за секунду, знадобилося б 15 років, щоб виконати обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• команда з геноміки вирішила на Summit за 1 годину проблему, рішення якої потребує 30 років на ПК;

• площа Summit складає 520 квадратних метрів – це приблизно площа двох тенісних кортів;

• Summit важить майже як комерційний реактивний літак.

iPhone 2018 року завантажуватимуть на 50% повільніше, ніж смартфони на Android

Нові телефони Apple, які компанія планує представити восени, повільніше завантажують дані у мережах 4G. Це пов’язано із судовою тяганиною з Qualcomm, яка змусила «яблучного» вендора перейти на мобільні модеми від Intel. Представники Qualcomm підтвердили чутки і повідомили, що не очікують контракту на поставку модемів для будь-яких нових iPhone. «На нашу думку, Apple планує в наступному релізі iPhone використовувати модеми нашого конкурента», – зазначив фінансовий директор Qualcomm Джордж Девіс.

У Apple і Qualcomm триває судовий процес із 2017 року стосовно патентів. Протягом цього часу модеми для «яблучних» мобільників постачала саме Qualcomm. Зараз Apple використовує модеми 4G від Intel у приблизно половині своїх гаджетів. Уперше така практика була запроваджена у 2016 році з випуском iPhone 7 і 7 Plus.

Тести у Speedtest свідчать, що Android-смартфони із модемом Snapdragon X20 LTE завантажують дані на 53% швидше, ніж телефони із модемом Intel XMM 7480. Рішення з модемом Qualcomm всередині також завантажують на 68% швидше, ніж апарати з Intel XMM 7360. Вивантаження даних модеми Qualcomm здійснюють на 20% швидше за Intel XMM 7480 і на 41% швидше за Intel XMM 7360. Вони також мають нижчу – на 38% і 35% відповідно – латентність під час пересилання даних.

Аналітики прогнозують, що один постачальник модемів не зможе впоратися з попитом на майбутні смартфони Apple. А це означає, що клієнтам iPhone доведеться очікувати.

За словами керівника бізнесу мікросхем Qualcomm Крістіано Амона, нинішня ситуація не означає повного розриву Qualcomm і Apple. Ситуація складається таким чином, що протягом певного часу ці компанії не співпрацюватимуть. «Це дуже динамічна індустрія, – підкреслив він. – Якщо з’явиться можливість, ми будемо постачальником для Apple».

Модеми іншого виробника дозволили «яблучній» компанії сильніше чинити тиск на Qualcomm. При цьому Apple почали критикувати за нехтування комфорту своїх клієнтів, оскільки модеми Intel повільніше завантажують і вивантажують дані.

Закрити