Сучасний Wi-Fi змінює назву

Ваш домашній Wi-Fi може сильно відрізнятися від Wi-Fi на роботі, адже за цією назвою можуть ховатися різні стандарти зв’язку. Пересічному користувачеві легко заплутатися в назвах цих стандартів, тому Wi-Fi Alliance, який відповідає за розробку цього каналу комунікації, вирішив надати сучасному стандарту Wi-Fi окреме власне ім’я.

Віднині стандарт 802.11ax називається Wi-Fi 6. Попередні версії Wi-Fi також отримали зручніші позначення: 802.11ac перетворився на Wi-Fi 5, а найпопулярніший сьогодні 802.11n став Wi-Fi 4. Новий принцип іменування не є обов’язковим, але деякі експерти передбачають його швидку популяризацію через зручність та зрозумілість. Сертифікація Wi-Fi 6 стартує наступного року.

Wi-Fi (Wireless Fidelity, бездротова точність) – торгова марка Wi-Fi Alliance та загальновживана назва для стандарту IEEE 802.11 пересилання цифрових даних по радіоканалах. Обладнання, яке відповідає стандарту IEEE 802.11, може бути протестовано Wi-Fi Alliance та отримати відповідний сертифікат і право нанесення логотипу Wi-Fi.
Wi-Fi був створений у 1998 році в австралійській лабораторії радіоастрономії CSIRO інженером Джоном О’Салліваном. Поширеним сьогодні є стандарт IEEE 802.11n, який був затверджений 11 вересня 2009 року. Його застосування дозволило підвищити швидкість пересилання даних практично вчетверо, порівнюючи з пристроями стандартів 802.11g (максимальна швидкість яких дорівнює 54 Мбіт/с). Теоретично 802.11n здатний забезпечити швидкість пересилання даних до 600 Мбіт/с. З 2011 по 2013 розроблявся стандарт IEEE 802.11ac, прийнятий у січні 2014 року. Швидкість пересилання даних при використанні 802.11ac може досягати декількох Гбіт/с. Стандарт 802.11ax планують затвердити лише в грудні 2019 року.

Гнучкі смартфони продаватимуться мільйонами

Принаймні так прогнозують аналітики. За їхніми розрахунками, у 2019 році виробники відвантажать 3 млн пристроїв з гнучкими дисплеями, а в 2022-му цифра зросте до 63 млн одиниць. У грошовому еквіваленті поставки складуть 8,9 млрд доларів, підрахували фахівці компанії Display Supply Chain Consultant у своєму дослідженні ринку гаджетів з гнучким екраном. Найпершими гнучкі дисплеї отримають смартфони, проте згодом виробники застосують цю технологію до планшетів, ноутбуків та інших пристроїв.

Сьогодні на ринку немає девайсів з гнучкими екранами, однак необхідна технологія вже готова . Аналітики кажуть, що масове виробництво стримує дуже висока ціна, яка може зробити подібні смартфони дуже нішевим продуктом. Такий розвиток подій був особливо ймовірним кілька років тому, однак нині вартість флагманів зросла до $1500, що є на рівні з очікуваною ціною у 1500-2000 доларів за смартфони з гнучким екраном.

Експерти очікують, що одним із найперших масове виробництво гнучких телефонів запустить Samsung. Компанія може надати перші деталі про свою розробку вже на початку цієї зими, а випуск новинки запланований на початок 2019 року. Ринок звичайних смартфонів вже тривалий час знижується, і за минулий рік він впав на 1,3%. Цього року, прогнозують аналітики Strategy Analytics, він знизиться ще на 0,5%.

Вартість флагманів зросла до $1500, що є на рівні з очікуваною ціною у 1500-2000 доларів за смартфони з гнучким екраном

Понад 600 виробників смартфонів борються за 1% прибутку

За квартал реалізують гаджетів під управлінням Android десятки мільйонів одиниць, однак це значно менше порівняно з продажами продукції від Apple. Аналітики Counterpoint оприлюднили звіт глобальної ситуації зі смартфонними брендами, дані якого свідчать про те, що у другому кварталі поточного року загальний прибуток зріс на 4%. На думку експертів, такій ситуації сприяли китайські вендори, чий спільний прибуток вперше перевищив $2 млрд і склав п’яту частину загального прибутку на ринку смартфонів.
Слід зазначити, що флагманські китайські бренди також досить активні і мають високу цінову політику, наприклад, апарати OPPO Find X, VIVO NEX та Huawei P20 Pro. Однак Apple залишається найприбутковішим брендом, а її iPhone X допоміг зберегти стабільно високу середню ціну.
За динамікою зростання прибутку у другому кварталі цього року найбільше вражають цифри Xiaomi (747%). Наступними брендами з найбільшими показниками росту прибутку стали Huawei (107%), VIVO (24%) та OPPO (23%).
За даними аналітиків, Apple володіє 62% прибутку всього ринку смартфонів. Зі значним відривом за нею йде Samsung (17%). Китайським брендам дістаються одиниці відсотків: Huawei (8%), OPPO (5%), VIVO (4%), Xiaomi (3%). Решту – 1% – поділяють 600 телефонних брендів.
Глобальний ринок смартфонів, за даними аналітичної компанії IDC, продовжує падати. У другому кварталі цього року поставки смартфонів знизилися на 1,8% до рівня 342 млн одиниць. Huawei у другому кварталі за обсягом поставок випередила Apple. Китайська компанія відвантажила 54,2 млн смартфонів, зайнявши 15,8% світового ринку та рекордні 27% у Китаї. Apple змогла поставити 41,3 млн смартфонів iPhone, здобувши 12,1% ринку. Перше місце залишається за Samsung, яка реалізувала 71,5 млн смартфонів, а її ринкова частка становить 20,9%. Проти минулого року частка Samsung знизилася на 10,4%. Четверте і п’яте місця за обсягом світових поставок поділяють Xiaomi та Oppo.

Новий найпотужніший суперкомп’ютер у світі за годину виконує завдання, яке потребує 30 років на ПК

Американська національна лабораторія Oak Ridge (ORNL) представила новий суперкомп’ютер Summit. Він виконує 200 000 трильйонів обчислень за секунду (200 петафлопс), що робить його найпотужнішим суперкомп’ютером у світі. Summit у 8 разів потужніший за свого попередника у цій лабораторії під назвою Titan, який було введено в експлуатацію у 2012 році і який демонстрував 27 петафлопсів. Це було у 200 000 разів швидше за ПК того часу. Summit також виконує 3,3 ексаопса операцій змішаного обчислення.

Новий суперкомп’ютер складається із 4 608 серверів, кожен із яких побудований на двох 22-ядерних процесорах IBM Power9 та обладнаний шістьма відеокартами NVIDIA Tesla V100. У NVIDIA стверджують, що саме відеоядра дають машині 95% її продуктивності. Сервери з’єднані шиною Mellanox EDR InfiniBand з пропускною здатністю 100 ГБ/с. Обсяг оперативної пам’яті Summit перевищує 10 петабайтів.

Нова машина, акцентують в ORNL, забезпечить небачений раніше рівень продуктивності в обчисленнях у галузі матеріалів, штучного інтелекту, енергетики, медицини тощо.

Декілька цікавих фактів про новий суперкомп’ютер і його продуктивність:

• 200 петафлопс – якби кожен житель планети виконував обчислення за секунду, знадобився б 1 рік, щоб виконати такий же обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• 3 ексаопси для штучного інтелекту – якби кожен житель планети виконував 1 обчислення за секунду, знадобилося б 15 років, щоб виконати обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• команда з геноміки вирішила на Summit за 1 годину проблему, рішення якої потребує 30 років на ПК;

• площа Summit складає 520 квадратних метрів – це приблизно площа двох тенісних кортів;

• Summit важить майже як комерційний реактивний літак.

iPhone 2018 року завантажуватимуть на 50% повільніше, ніж смартфони на Android

Нові телефони Apple, які компанія планує представити восени, повільніше завантажують дані у мережах 4G. Це пов’язано із судовою тяганиною з Qualcomm, яка змусила «яблучного» вендора перейти на мобільні модеми від Intel. Представники Qualcomm підтвердили чутки і повідомили, що не очікують контракту на поставку модемів для будь-яких нових iPhone. «На нашу думку, Apple планує в наступному релізі iPhone використовувати модеми нашого конкурента», – зазначив фінансовий директор Qualcomm Джордж Девіс.

У Apple і Qualcomm триває судовий процес із 2017 року стосовно патентів. Протягом цього часу модеми для «яблучних» мобільників постачала саме Qualcomm. Зараз Apple використовує модеми 4G від Intel у приблизно половині своїх гаджетів. Уперше така практика була запроваджена у 2016 році з випуском iPhone 7 і 7 Plus.

Тести у Speedtest свідчать, що Android-смартфони із модемом Snapdragon X20 LTE завантажують дані на 53% швидше, ніж телефони із модемом Intel XMM 7480. Рішення з модемом Qualcomm всередині також завантажують на 68% швидше, ніж апарати з Intel XMM 7360. Вивантаження даних модеми Qualcomm здійснюють на 20% швидше за Intel XMM 7480 і на 41% швидше за Intel XMM 7360. Вони також мають нижчу – на 38% і 35% відповідно – латентність під час пересилання даних.

Аналітики прогнозують, що один постачальник модемів не зможе впоратися з попитом на майбутні смартфони Apple. А це означає, що клієнтам iPhone доведеться очікувати.

За словами керівника бізнесу мікросхем Qualcomm Крістіано Амона, нинішня ситуація не означає повного розриву Qualcomm і Apple. Ситуація складається таким чином, що протягом певного часу ці компанії не співпрацюватимуть. «Це дуже динамічна індустрія, – підкреслив він. – Якщо з’явиться можливість, ми будемо постачальником для Apple».

Модеми іншого виробника дозволили «яблучній» компанії сильніше чинити тиск на Qualcomm. При цьому Apple почали критикувати за нехтування комфорту своїх клієнтів, оскільки модеми Intel повільніше завантажують і вивантажують дані.

Gorilla Glass дозволить впустити телефон до 15 разів

Компанія Corning презентувала своє найміцніше захисне скло, яке отримало назву «Gorilla Glass 6» і, за словами розробників, витримує падіння з більшої висоти, та й загалом більшу кількість падінь порівняно з попереднім Gorilla Glass 5.

У середньому, за даними аналітичної компанії Toluna, телефони випадають із наших рук сім разів на рік. Понад 50% таких падінь відбувається з висоти не більше метра. Саме для таких даних Corning розробляла своє скло. Як показують лабораторні тести, у середньому «Gorilla Glass 6» витримує 15 падінь з висоти 1 м на тверді поверхні, що вдвічі краще за показник «Gorilla Glass 5».

Скло «Corning Gorilla Glass 6» уже проходить оцінювання замовників. Експерти прогнозують появу гаджетів із таким склом найближчим часом.

У середньому телефони випадають з наших рук сім разів на рік.

І квартал 2018 року: «Vodafone Україна» збільшує дохід, інвестиції та операційну ефективність

«Vodafone Україна» в 1,5 раза збільшив доходи від передачі даних, а кількість data-користувачів за рік зросла на 1,2 млн
Початок цього року приніс компанії нові результати. Так, дохід «Vodafone Україна» порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс, сягнувши 2,9 млрд грн. Абонентські доходи збільшилися в основному за рахунок органічного зростання доходів від передачі даних. У цей період компанія «Vodafone Україна» в 1,5 раза збільшила доходи від передачі даних, що пов’язано з ростом кількості data-користувачів, переходом абонентів на Voice & Data і Unlim 3G Vodafone тарифи, а також обсягом споживання data-послуг.
Чистий прибуток компанії у І кварталі поточного року становив 367 млн грн, що менше за аналогічний показник минулого року на 163 млн грн. З огляду на те, що збільшилися витрати на амортизацію і знецінилися довгострокові активи на сході України (через обмежені можливості надання послуг зв’язку в регіоні), відповідно цей показник зменшився.
Водночас у «Vodafone Україна» значно зросла операційна ефективність: показник OIBDA збільшився на 17,6% в річному численні та склав 1,5 млрд грн. Маржа OIBDA досягла показника в 52,8%, збільшившись на 7 пп порівняно з аналогічним періодом минулого року. Абонентська база компанії за результатами І кварталу цього року налічує 20,7 млн клієнтів. При цьому зростає data-користувачів – за рік цифрових клієнтів Vodafone побільшало на 1,2 мільйона. На початку року значно зросли інвестиції компанії в інфраструктуру – у І кварталі вони сягнули 1,2 млрд грн, включаючи вартість оплачених 4G ліцензій, вкладення у розвиток мереж 3G і 4G.

Як приховати «моноброву» свого смартфона

Маловідома компанія «Essentials» у своєму першому та єдиному телефоні запровадила дизайнерське рішення, яке почала копіювати вся індустрія, включаючи «Apple», «Asus», «Huawei», «Leagoo» та «LG». Йдеться про «моноброву» – виріз у екрані, в якому розташовуються динамік, фронтальна камера і датчики. Якщо ви придбали подібний девайс, але дизайн вам не сподобався, його можна приховати.

Приховати «моноброву» на iPhone можна, використавши спеціальні шпалери з темним рядком угорі. Його ширина повинна дорівнювати висоті клаптиків екрану зліва та справа від «моноброви». Створити подібне зображення можна у будь-якому графічному редакторі або пошукати вже готове в інтернеті. Цей спосіб дозволяє приховати фронтальний модуль iPhone X на екрані блокування та робочому столі.

На Android зробити виріз менш помітним можна за допомогою додатка Nacho Notch, доступного у Google Play. Як і рішення для iPhone X, він зафарбовує чорним кольором ділянки по обидва боки від «моноброви», щоб візуально вона була невидимою. На відміну від опції для смартфона «Apple», утиліта Nacho Notch функціонує майже в будь-якому додатку Android.

Індія стала другим найбільшим виробником мобільних телефонів

Китай залишається телефонною «фабрикою планети», але в мобільному сегменті його наздоганяють індійські вендори. Кількість виготовлених в Індії апаратів зросла з 3 млн одиниць у 2014 році до 11 млн одиниць у 2017. Це, на думку аналітиків Indian Cellular Association, сприяло тому, що країна стала другим найбільшим вендором мобільних телефонів. До цього місце Індії посідав В’єтнам.

Зараз на країну припадає 11% глобального виробництва, тоді як у 2014 році цей показник складав лише 3%. Для свого дослідження експерти використовували дані таких аналітичних компаній і статистичних організацій, як IHS, Китайське національне бюро статистики та В’єтнамський головний офіс статистики.

Зі зростанням виробництва Індія скоротила імпорт апаратів майже удвічі в 2017-2018 роках. Натомість до кінця наступного року країна планує експортувати 120 млн мобільних апаратів загальною вартістю 1,5 млн доларів США.

Індійські чиновники планують збільшити кількість виготовлених у країні девайсів до 500 млн штук у 2019 році, що в грошовому еквіваленті дорівнюватиме 46 млрд доларів США. Такий план вимагає створення супутніх виробництв компонентів, для чого потрібно 8 млрд доларів США. До 2019 року це створить майже 1,5 млн додаткових робочих місць.

У 2014 році Індія виготовила 3 млн, а в 2017 – 11 млн мобільних телефонів, що, своєю чергою, дозволило володіти 3% світового ринку та обігнати В’єтнам.

Функція «Не турбувати, коли я за кермом» робить дороги безпечнішими

Смартфони на базі iOS та Android вже давно пропонують опції для підвищення безпеки під час перебування за кермом, хоча дехто сумнівався в їх ефективності. Нещодавно страхова компанія EverQuote дослідила ефект від функції «Не турбувати, коли я за кермом». Виявилося, що ця послуга допомагає водіям менше відволікатися на свої телефони і більше уваги приділяти дорозі.

Джерелом даних був власний додаток страхової з такою ж назвою – EverDrive. Утиліта постачала інформацію від понад 500 тисяч користувачів у період із вересня по жовтень 2017 року. Як засвідчив аналіз даних, функцію «Не турбувати, коли я за кермом» вмикають 80% власників iPhone. У парку Android-апаратів аналогічну функцію мають, наприклад, смартфони Google Pixel 2 та Pixel 2 XL.

За даними EverQuote, майже 92% водіїв використовують свій телефон під час керування автомобілем. У середньому їх поїздки тривають 21 хвилину, і за цей час вони дивляться на екран мобільного упродовж 88 секунд. Та достатньо лише однієї секунди, щоб втратити контроль за ситуацією на дорозі та потрапити в аварію.

Опція «Не турбувати, коли я за кермом» при активації блокує дзвінки, текстові повідомлення та сповіщення від додатків, завдяки чому водії більш уважні та зосереджені.

Функція «Не турбувати, коли я за кермом» зменшує використання смартфонів під час керування автомобілем на 8%. Найбільший ефект досягається у тих регіонах, де суворі закони щодо використання гаджетів за кермом. Водії у регіонах із більш поблажливим законодавством зупиняють свій погляд на екрані свого мобільного частіше.
Закрити