І квартал 2018 року: «Vodafone Україна» збільшує дохід, інвестиції та операційну ефективність

«Vodafone Україна» в 1,5 раза збільшив доходи від передачі даних, а кількість data-користувачів за рік зросла на 1,2 млн
Початок цього року приніс компанії нові результати. Так, дохід «Vodafone Україна» порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс, сягнувши 2,9 млрд грн. Абонентські доходи збільшилися в основному за рахунок органічного зростання доходів від передачі даних. У цей період компанія «Vodafone Україна» в 1,5 раза збільшила доходи від передачі даних, що пов’язано з ростом кількості data-користувачів, переходом абонентів на Voice & Data і Unlim 3G Vodafone тарифи, а також обсягом споживання data-послуг.
Чистий прибуток компанії у І кварталі поточного року становив 367 млн грн, що менше за аналогічний показник минулого року на 163 млн грн. З огляду на те, що збільшилися витрати на амортизацію і знецінилися довгострокові активи на сході України (через обмежені можливості надання послуг зв’язку в регіоні), відповідно цей показник зменшився.
Водночас у «Vodafone Україна» значно зросла операційна ефективність: показник OIBDA збільшився на 17,6% в річному численні та склав 1,5 млрд грн. Маржа OIBDA досягла показника в 52,8%, збільшившись на 7 пп порівняно з аналогічним періодом минулого року. Абонентська база компанії за результатами І кварталу цього року налічує 20,7 млн клієнтів. При цьому зростає data-користувачів – за рік цифрових клієнтів Vodafone побільшало на 1,2 мільйона. На початку року значно зросли інвестиції компанії в інфраструктуру – у І кварталі вони сягнули 1,2 млрд грн, включаючи вартість оплачених 4G ліцензій, вкладення у розвиток мереж 3G і 4G.

Як приховати «моноброву» свого смартфона

Маловідома компанія «Essentials» у своєму першому та єдиному телефоні запровадила дизайнерське рішення, яке почала копіювати вся індустрія, включаючи «Apple», «Asus», «Huawei», «Leagoo» та «LG». Йдеться про «моноброву» – виріз у екрані, в якому розташовуються динамік, фронтальна камера і датчики. Якщо ви придбали подібний девайс, але дизайн вам не сподобався, його можна приховати.

Приховати «моноброву» на iPhone можна, використавши спеціальні шпалери з темним рядком угорі. Його ширина повинна дорівнювати висоті клаптиків екрану зліва та справа від «моноброви». Створити подібне зображення можна у будь-якому графічному редакторі або пошукати вже готове в інтернеті. Цей спосіб дозволяє приховати фронтальний модуль iPhone X на екрані блокування та робочому столі.

На Android зробити виріз менш помітним можна за допомогою додатка Nacho Notch, доступного у Google Play. Як і рішення для iPhone X, він зафарбовує чорним кольором ділянки по обидва боки від «моноброви», щоб візуально вона була невидимою. На відміну від опції для смартфона «Apple», утиліта Nacho Notch функціонує майже в будь-якому додатку Android.

Індія стала другим найбільшим виробником мобільних телефонів

Китай залишається телефонною «фабрикою планети», але в мобільному сегменті його наздоганяють індійські вендори. Кількість виготовлених в Індії апаратів зросла з 3 млн одиниць у 2014 році до 11 млн одиниць у 2017. Це, на думку аналітиків Indian Cellular Association, сприяло тому, що країна стала другим найбільшим вендором мобільних телефонів. До цього місце Індії посідав В’єтнам.

Зараз на країну припадає 11% глобального виробництва, тоді як у 2014 році цей показник складав лише 3%. Для свого дослідження експерти використовували дані таких аналітичних компаній і статистичних організацій, як IHS, Китайське національне бюро статистики та В’єтнамський головний офіс статистики.

Зі зростанням виробництва Індія скоротила імпорт апаратів майже удвічі в 2017-2018 роках. Натомість до кінця наступного року країна планує експортувати 120 млн мобільних апаратів загальною вартістю 1,5 млн доларів США.

Індійські чиновники планують збільшити кількість виготовлених у країні девайсів до 500 млн штук у 2019 році, що в грошовому еквіваленті дорівнюватиме 46 млрд доларів США. Такий план вимагає створення супутніх виробництв компонентів, для чого потрібно 8 млрд доларів США. До 2019 року це створить майже 1,5 млн додаткових робочих місць.

У 2014 році Індія виготовила 3 млн, а в 2017 – 11 млн мобільних телефонів, що, своєю чергою, дозволило володіти 3% світового ринку та обігнати В’єтнам.

Функція «Не турбувати, коли я за кермом» робить дороги безпечнішими

Смартфони на базі iOS та Android вже давно пропонують опції для підвищення безпеки під час перебування за кермом, хоча дехто сумнівався в їх ефективності. Нещодавно страхова компанія EverQuote дослідила ефект від функції «Не турбувати, коли я за кермом». Виявилося, що ця послуга допомагає водіям менше відволікатися на свої телефони і більше уваги приділяти дорозі.

Джерелом даних був власний додаток страхової з такою ж назвою – EverDrive. Утиліта постачала інформацію від понад 500 тисяч користувачів у період із вересня по жовтень 2017 року. Як засвідчив аналіз даних, функцію «Не турбувати, коли я за кермом» вмикають 80% власників iPhone. У парку Android-апаратів аналогічну функцію мають, наприклад, смартфони Google Pixel 2 та Pixel 2 XL.

За даними EverQuote, майже 92% водіїв використовують свій телефон під час керування автомобілем. У середньому їх поїздки тривають 21 хвилину, і за цей час вони дивляться на екран мобільного упродовж 88 секунд. Та достатньо лише однієї секунди, щоб втратити контроль за ситуацією на дорозі та потрапити в аварію.

Опція «Не турбувати, коли я за кермом» при активації блокує дзвінки, текстові повідомлення та сповіщення від додатків, завдяки чому водії більш уважні та зосереджені.

Функція «Не турбувати, коли я за кермом» зменшує використання смартфонів під час керування автомобілем на 8%. Найбільший ефект досягається у тих регіонах, де суворі закони щодо використання гаджетів за кермом. Водії у регіонах із більш поблажливим законодавством зупиняють свій погляд на екрані свого мобільного частіше.

Наскільки покращуються камери смартфонів

У рекламі майже кожного нового смартфона вендори переконують, що він отримав кращу камеру. А чи дійсно фотоможливості мобільних поліпшуються? Прояснити цю ситуацію зголосилися експерти фотолабораторії DxOMark, які охоче проаналізували свою статистику.

DxOMark відома тим, що професійно здійснює тестування фотообладнання, а з 2012 року вона також перевіряє камери смартфонів. Тому з повною упевненістю компанія стверджує, що з того часу фотоможливості мобільних апаратів суттєво просунулися вперед.

Починаючи з першої протестованої у 2012 році моделі Nokia 808, загальний рейтинг фотокамер у смартфонах зріс майже удвічі. Камери мобільних телефонів свої бонуси отримують за набором критеріїв, до яких насамперед входять співвідношення сигналу до шуму, зменшення шуму, стабілізація фото та відео, можливості обробки зображення, динамічний діапазон, автофокус, боке, зум тощо.

У тестуванні DxOMark такі флагмани, як Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 Pro та Apple iPhone X отримали майже топові 100 балів. Камера Google Pixel 2 є найкращою у зйомці відео, але посідає друге місце при зйомці фото. Для порівняння: фотомодуль Nokia 808 отримав трохи менше 60 балів за зйомку фото та 65 – відео.

У DxOMark також спрогнозували, які майбутні можливості отримають камери смартфонів. На думку фахівців цієї компанії, у фотомодулі вбудують більше компонентів для відчуття тривимірного простору. Це, своєю чергою, дозволить покращити ефект боке, зйомку портретів, освітлення обличчя.

Селфі стають причиною 55% пластичних операцій на носі

Ширококутні фронтальні камери сучасних смартфонів буквально штовхають користувачів під ніж пластичного хірурга. На думку авторів дослідження «Спотворення носу на фотографіях малої дистанції: ефект селфі», під час селфі користувачі фактично дивляться в портативне криве дзеркало.

Цим фахівці пояснюють тенденцію до збільшення операцій ринопластики – через невдоволення формою та розміром носа на селфі. У 2016 році показник пластичних операцій саме з цієї причини становив 42%, а торік, згідно з даними, він зріс до 55%.

Ширококутний об’єктив разом із зйомкою на невеликій відстані (до 30 см) може суттєво збільшувати візуальний розмір носа. На фотографії він може виглядати на 30% більшим, ніж у реальності. При зйомці на ширококутний об’єктив із відстані 15 метрів кінчик носа буде в середньому на 7% більшим за реальні розміри.

Як привітання з добрим ранком стало масовим «кіллером» смартфонів

Нещодавно Google довелося активувати свої детективні можливості з огляду на те, що, як свідчила щодня телеметрія смартфонів Android, тисячі гаджетів перестають виходити на зв’язок. Під час розслідування було встановлено, що причина криється у …вітаннях із новим днем.

Як з’ясувалося, жителі Індії люблять щодня до 8 ранку надсилати близько мільйона повідомлень з побажаннями гарного дня. Значна частина таких «послань» супроводжується картинками. Громадяни настільки активно бажають один одному доброго ранку, що це щодня викликає тимчасову «смерть» тисяч смартфонів.

А причиною є саме зображення, які прикріплють до привітань. Вони поступово накопичуються в пам’яті смартфонів, з огляду на що щодня кожен третій мобільний апарат стикається з переповненням пам’яті.

У Google на боротьбу з відмовою смартфонів у подібних випадках залучили штучний інтелект. Випущений у грудні минулого року фірмовий файловий менеджер Files Go аналізує наявні в телефоні картинки, знаходить привітальні й пропонує їх видалити.

Жителі Індії так активно зичать один одному гарного ранку, що ця «доброзичливість» щодня виводить з ладу тисячі смартфонів

Чат-бот Microsoft Zo допомагає котам-безхатченкам знайти нове житло

Microsoft придумала незвичайне використання чат-ботів. Її Zo навчився допомагати бездомним котам. Під час спілкування з користувачами цей чат-бот ділиться своїми улюбленими фотографіями котиків-безхатченків. Бот також розповідає, чому важливо допомагати тваринам знаходити нове житло.

Zo – соціальний чат-бот із характером 22-річної дівчини зі своїми інтересами та уподобаннями. На відміну від Cortana та інших персональних асистентів, які підвищують продуктивність і допомагають у роботі, Zo створений для спілкування. Він функціонує на основі штучного інтелекту, саме тому може навчатися і знаходити нові хобі.

Під час спілкування Zo цікавиться, чи прагне співрозмовник приєднатися до акції Feline Friendzy. У разі позитивної відповіді він демонструє серію фотографій чорних котів, кожен із яких має ім’я, і надає стислу характеристику (характер, звички тощо). Zo пропонує забрати вихованця, підтримати пожертвуванням або поділитись інформацією в соціальних мережах, щоб більше людей дізналися про ініціативу.

dialog vodafone

Чат-бот Zo було започатковано в грудні 2016 року, він став одним із найуспішніших ботів Microsoft. Наразі кількість користувачів Zo складає понад 100 мільйонів. Поспілкуватися з Zo можна у Facebook Messenger, Kik і GroupMe. 

Закрити