Смартфони наступного покоління матимуть більше пам’яті

За прогнозами відомої американської компанії, виробника мікросхем Micron Technology, флагманські смартфони, що працюватимуть у 5G-мережах, будуть оснащені великими обсягами пам'яті.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Топові 5G-смартфони матимуть швидкісну оперативну пам’ять DRAM і флеш-накопичувачі, що за швидкістю доступу до даних зможуть конкурувати з багатьма моделями комп’ютерних твердотільних дисків (SSD), вважають аналітики. Стандартом для флагманів буде 16 ГБ оперативки і накопичувач на 1 ТБ. У середньому ціновому сегменті ($250-$500) 5G-смартфони матимуть не менш, ніж 8 ГБ ОЗУ та накопичувачі по 256-512 ГБ. Проте стрімке зростання обсягів пам’яті в смартфонах відбудеться за умови, що більшість середньобюджетних і бюджетних моделей телефонів перейдуть із 4G на 5G.

Це насамперед пов’язано з тим, що смартфонам потрібно все більше місця для зберігання фото і відео. Флагманські пристрої робитимуть світлини в якості 100 Мп і записуватимуть відео з розширенням 8К. До того ж, ігри, які так полюбляють користувачі, також займають багато місця – продуктивність топових смартфонів наблизиться до більшості сучасних комп’ютерів. Усе це потребує значних накопичувачів і достатньої кількості ОЗУ.

Очікується, що ринок 5G-смартфонів значно зросте до 2024 року, що, власне, спонукає до щорічного приросту продажів пам’яті на 15% для DRAM і на 30% для флеш-пам’яті в наступні кілька років. При цьому за минулі три роки обсяги продажів пам’яті для смартфонів зросли на 30%, а сама Micron Technology у 2019 році заробила в цьому сегменті бізнесу $5,9 млрд.

Флагманські 5G-смартфони робитимуть світлини в якості 100 Мп і записуватимуть відео з розширенням 8К, а продуктивність топових пристроїв наблизиться до більшості сучасних  комп’ютерів.