Жінка зустрілася із померлою донькою у віртуальній реальності

Перелік можливостей VR-технології нещодавно поповнився незвичною можливістю. Тепер можна спілкуватися з померлими родичами.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Перелік можливостей VR-технології нещодавно поповнився незвичною можливістю. Тепер можна спілкуватися з померлими родичами. Жінка з Південної Кореї Чан Чжи Сун втратила свою доньку Найон 2016 року: дівчинка померла у сім років від рідкісного захворювання. Мати тяжко переживала втрату доньки. І щоб ще раз її побачити, вона погодилася взяти участь у зйомках документального фільму I Met You («Я зустріла тебе»).

В рамках цього проекту, що тривав вісім місяців, команда розробників змогла організувати зустріч матері із образом померлої доньки за допомогою віртуальної реальності. Для цього інженери використали реальні фото та відео Найон, а також рухи актрису відповідного віку, які записали спеціально для створення моделі.

Зустріч матері та померлої дівчинки відбулася в парку, в якому вони любили гуляти, і який теж змоделювали для проекту. У віртуальній реальності матір змогла поспілкуватися з донькою і навіть доторкнутися до її образу за допомогою тактильних рукавичок. У VR вони вдвох відзначили день народження Найон, задувши свічки на святковому торті.
Батько, брати та сестри померлої дівчинки спостерігали за зустріччю на моніторах, куди виводилася картинка з VR. Сама ж Чан Чжи Сун, яка не змогла стримати сліз, сказала, що дуже щаслива.

«Можливо, це справжній рай. Я зустріла Найон на короткий, але дуже щасливий час. Я думаю, що це була моя мрія»,

— запевнила Чан Чжи Сун.
Тема спілкування із померлими родичами обігрується у серіалі «Чорне дзеркало». В ньому є спеціальні роботи-андроїди, що зображають померлих у реальному світі.
Експерти з порталу Futurism відзначили, що ця технологія ще не є досконалою, але в майбутньому спілкування із померлими близькими може стати буденним явищем. І якщо зараз над проектом працювала ціла команда, то згодом може з’явитися платформа, куди для генерації образу померлої людини треба буде просто завантажити її фото чи відео. Більш того, вже зараз над подібними проектами працюють одразу кілька стартапів.