Бездротова зарядка швидко виснажує акумулятор

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Любителі заряджати свій смартфон без розетки можуть суттєво скоротити ресурс його батареї. Із бездротовою зарядкою акумулятор, замість очікуваних 500-1000 циклів заряджання до зниження ємності до 80%, “вб’ється” значно раніше. Експерти Американського хімічного товариства (American Chemical Society, ACS) з’ясували, чому так відбувається.

Не секрет, що літій-іонні акумулятори дуже не люблять перегріву – для них критичною температурою є 40 градусів Цельсія. У тісному корпусі смартфона до такого розігріву може призвести навіть найменше джерело тепла – процесор, флеш-пам’ять, екран тощо. Оптимальний діапазон роботи літій-іонних акумуляторів складає 15-40 градусів Цельсія.

Бездротова зарядка неефективна. Вона втрачає майже стільки ж енергії, скільки передає гаджетові. Втрачена енергія розсіюється у вигляді тепла, яке нагріває смартфон та його батарею. Особливо на кількість втраченої енергії впливає точність позиціонування котушок зарядного пристрою та девайсу. Навіть невелике відхилення зменшує ефективність передачі енергії та збільшує виділення тепла.

Бездротова зарядка втрачає майже стільки ж енергії, скільки передає гаджетові. Втрачена енергія розсіюється у вигляді тепла, яке нагріває смартфон та його батарею.

Тести показують, що при звичайному дротовому заряджанні температура батареї не перевищує 27 градусів Цельсія. При бездротовому заряджанні, якщо приймальна котушка пристрою знаходиться точно в центрі котушки передавача, телефон розігрівається до 30,5 градусів Цельсія. Зміщені котушки розігріли смартфон до такої ж температури швидше. Також підвищений нагрів спостерігався на 70 хвилин довше.

Експерти радять фанатам бездротового заряджання не використовувати цей спосіб при високій температурі повітря. Також варто знімати чохол перед початком зарядки. Додатково можна почекати, поки телефон охолоне. Обов’язково потрібно переконатися, що котушки в телефоні та зарядному килимку вирівняні одна відносно одної.