Google готує паралельний нашому світ віртуальної реальності

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Сьогодні гуляти в парку та наштовхнутися на твори у віртуальній реальності можливо, якщо випадково опинитися поруч із перформансом якогось митця. Однак Google планує запустити паралельний нашому світ віртуальної реальності. Розміщені в ньому об’єкти не зникатимуть, а залишатимуться доступними кожному протягом багатьох років.

Розроблювана Google система називається Persistent Cloud Anchors (постійні хмарні якорі), її можна порівняти з кнопкою «зберегти» для об’єктів доповненої реальності. Ідея вічного зберігання віртуальних об’єктів не нова, її, наприклад, використовують у новій грі Minecraft Earth, де якорі надає сервіс Azure Spatial Anchors.

Теперішні служби доповненої реальності від Google зберігали віртуальні об’єкти не більше 24 годин. Це дозволяло робити різноманітні мистецькі вистави і шокувати публіку, запускаючи доповнення до їхніх смартфонів Android та iOS.

«Уявіть спільну роботу над редизайном будинку протягом року, коли ви залишаєте замітки в доповненій реальності для друзів у парку навколо або ховаєте віртуальні об’єкти по всьому світу, щоб їх знаходили інші», – Google про паралельний віртуальний світ.

У Google не планують зберігати самі віртуальні об’єкти – це робитиме розробник додатка віртуальної реальності. Пошуковий гігант забезпечить лише сервіс, на якому буде позначено координати цих об’єктів.

«Уявіть спільну роботу над редизайном будинку протягом року, коли ви залишаєте замітки в доповненій реальності для друзів у парку навколо або ховаєте віртуальні об’єкти по всьому світу, щоб їх знаходили інші», – запрошує пофантазувати Google. Серед доступних програм буде, наприклад, MarkAR, яка дозволяє зображати віртуальні графіті.

У корпорації поки що не вирішили, як довго «житимуть» створені якорі. Відомо лише, що компанія не видалятиме ті, що активно використовуються. Також пошуковий гігант закликає приєднуватися програмістів і разом вирішити, скільки існуватимуть віртуальні локації.