Дороговартісні смартфони…подовжують життя своїм господарям

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Заощадження на ціновій політиці смартфону і перевага дешевої марки пристрою може обернутися чималим клопотом для користувача. Пустий екран натомість бажаної веб-сторінки…адже пристрій оброблює код JavaScript, яким насичені нинішні інтернет-портали. І ця обробка може тривати десятки хвилин на день. Чи готові ви щодня жертвувати своїм часом, комфортом і спокоєм заради цього?
JavaScript (JS) – це мова програмування, яка сьогодні особливо популярна в інтернеті через те, що додає веб-сайтам інтерактивності. Її розробив співзасновник проекту Mozilla, Mozilla Foundation і Mozilla Corporation Брендан Ейх як доповнення до HTML. JavaScript дозволяє грати на веб-сторінках в ігри, працювати в Google Docs, Microsoft Office Web, переглядати анімацію тощо.

Однак недоліком JavaScript є те, що він суттєво сповільнює інтернет. Веб-сторінка зараз вимагає зусиль удвічі більше, ніж шість років тому. Згідно з даними звіту Google «Потреба в мобільній швидкості» у середньому на 3G веб-сторінки завантажуються за 19 секунд, а на 4G – за 14 секунд. При цьому 53% відвідувачів мобільних версій веб-сайтів залишать сторінку, якщо вона не відкриється за три секунди.

Середньостатистична веб-сторінка сьогодні пересилає користувачеві 350 кілобайтів стиснутого коду JavaScript, що в розгорнутому вигляді сягає 1 мегабайт. Найпопулярніші сайти при цьому відправляють майже десяток мегабайтів JavaScript.

Це створює величезне навантаження на процесор, який часто не може обробити ці мегабайти і миттєво показати результат. Для користувачів це виглядає як порожній екран браузера або зависла веб-сторінка. Якщо сайт передає усього 350 КБ коду JavaScript, чекати на мобільному доводиться іноді понад 14 секунд.

Час до інтерактивності (коли сторінка почне реагувати на команду користувача) для сайту Google News на смартфоні складає 7 секунд для продуктивних апаратів, 24 секунди – для середніх девайсів і 55 секунд – для бюджетників. На сайті новинної агенції CNN продуктивний смартфон iPhone 8 оброблює скрипти за 4 секунди. Порівняйте це з 13 секундами для середньобюджетного апарату і 36 секундами для бюджетника. При цьому ноутбук на базі енергоекономічного процесора Core-i7 6600U розбирає JavaScript за 2,8 секунди. Настільний ПК з повноцінним процесором Core-i7 5930K справляється з цим за 2 секунди.