Як голосом розблокувати Android-смартфон

Традиційно телефони розблоковуються графічним ключем, паролем, відбитком пальця чи сканом обличчя. Але в деяких версіях Android (а саме з 5.0 по 7.1.2) є й можливість розблокування голосом.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Для цього знадобиться програма-асистент Google Assistant, яку потрібно активувати або завантажити на смартфон з Google Play. Після активації треба увімкнути опції «Доступ за збігом голосу» і «Розблокувати за збігом голосу». Потім промовити кілька фраз, щоб система навчилася розпізнавати потрібний голос. Якщо після цієї процедури розпізнавання все одно працюватиме некоректно, можна провести повторне тренування, зайшовши у пункт «Голосова модель», а в ній перейти до «Перетренувати голосову модель». Слід акцентувати,  що коли на смартфоні увімкнене розблокування обличчям, відбитком чи PIN-кодом, Google Assistant зможе лише активувати екран голосом, а не розблоковувати його.

Голосовою командою можна не лише активувати, а й блокувати телефон. Для цього знадобиться додаток на кшталт Screen Lock. У налаштуваннях Google Assistant слід перейти до пункту «Рутина» і додати нову голосову команду, після якої пристрій блокуватиметься. На її виконання треба поставити саме додаток блокування екрана — він спрацьовуватиме, коли Google Assistant почує кодове слово чи фразу.