Тремтіння рук сприяє якості фотографій

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Смартфон робить низку кадрів, на різноманітність яких впливає тремтіння, а програмний алгоритм аналізує їх та «зшиває» в один знімок хорошої якості.

На чіткість фотографій впливають будь-які зовнішні фактори, вібрації, викликані як самим фотографом, так і природніми чинниками тощо. Правило якісних знімків стверджує: для чіткості фотографій камеру потрібно зафіксувати якомога міцніше. Однак програмісти Google змогли перетворити тремтіння рук на інструмент …підвищення якості фотографій.

Google для своїх телефонів Pixel розробив алгоритми, з якими єдина камера на 12,2 мегапікселя перевершує можливості конкурентів. Особливо це помітно при зйомках у нічному режимі Night Sight та режимі суперроздільної здатності Super-Res Zoom.

У Google Pixel 3 для поліпшення якості знімків використовують серійну зйомку. При натисканні на спускову кнопку затвора користувач думає, що робить одну фотографію, хоча насправді телефон захоплює цілу серію.

Через тремтіння рук камера постійно переміщується на невелику відстань. Таким чином смартфон отримує більше інформації про об’єкт, адже кожен знімок зроблено під дещо іншим кутом. Для телефону це виглядає так, ніби він має один гігантський фотосенсор.

Опція Super-Res Zoom відновлює відсутні на знімку деталі, використовуючи природне тремтіння рук користувача. Смартфон робить низку кадрів, на різноманітність яких впливає тремтіння. Програмний алгоритм аналізує їх та «зшиває» в один знімок хорошої якості. Функція працює, навіть якщо смартфон зафіксувати на штативі, оскільки для її роботи достатньо навіть незначних мікропереміщень.