Samsung створює процесори для смартфонів, які перейдуть межу в 3 ГГц

Розробники ще у 2013 році обіцяли мобільні чіпи, які працюватимуть на частоті 3 ГГц, але навіть сьогодні найшвидший процесор не досягає цієї позначки, працюючи на 2,96 ГГц. У Samsung вирішили зрушити з місця мобільну індустрію, створивши процесор ARM, який зможе перейти межу в 3 ГГц. Очікувати на появу таких моделей можна з масовим запровадженням технологічних процесів у 7 і 5 нанометрів.

Основою майбутніх чіпів стане архітектура Arm Artisan, яку втілюватимуть на фабриках Samsung Foundry з технологічними процесами 7LPP (7nm Low Power Plus) і 5LPE (5nm Low Power Early).

Зменшення технологічного процесу означає, що зменшаються й розміри кожного транзистора. А це знижує енергоспоживання й виділення тепла, дозволяючи чіпам працювати на більшій частоті. Наприклад, для популярного технологічного процесу в 28 нанометрів максимально досяжна частота складає 2,3 ГГц. Наявні топові чіпи, такі як Snapdragon 845 і Apple A11, виготовляються за технологічним процесом 10 нанометрів. Гаджети середнього й бюджетного сегментів часто мають процесори, виготовлені за 14-нанометровим або 28-нанометровим технологічним процесом.

За даними Samsung, перші партії нових чіпів будуть готові до кінця поточного року. Перші девайси з ними варто очікувати на початку 2019 року, і таким може стати Galaxy S10.

Зменшення технологічного процесу означає, що зменшаються й розміри кожного транзистора, що, своєю чергою, знижує енергоспоживання та виділення тепла, дозволяючи чіпам працювати на більшій частоті.

Серед найбільших вендорів лише компанія Samsung знизила ціни на смартфони

У другому кварталі поточного року Samsung Electronics посіла п’яте місце за середньою ціною своїх телефонів. Торік компанія займала позицію на три сходинки вище. Samsung стала єдиним брендом із топ-7 виробників, хто знизив середню вартість своїх телефонів. На думку аналітиків, підсилює конкуренцію.

За даними аналітичної фірми Counterpoint Research, у Samsung Electronics із квітня по липень цього року знизили середню ціну смартфонів до $247, що на 8% нижче минулорічного показника.
У головного конкурента південнокорейського гіганта Apple середня вартість реалізованих смартфонів становить $724, що на 20% більше, ніж торік. Китайський бренд Oppo продає девайси в середньому за ціною $275, Huawei – $265. Samsung також дещо уступив позиції виробникові Vivo2, у якого середня ціна смартфонів складає $259.

Інший південнокорейський виробник LG Electronics посів наступну після Samsung позицію із показником $190. Ця цифра на 23% вища минулорічного показника. Xiaomi реалізовує телефони в середньому за ціною $159.

Китайські виробники, стверджують аналітики, розширюють своє портфоліо у напрямку топових моделей, що підвищує середню вартість. При цьому вони конкурують за ціновою політикою.

Samsung став єдиним брендом із топ-7 виробників, хто знизив середню вартість своїх телефонів, і це, своєю чергою, підвищує конкуренцію

Back to School: Vodafone Books представив новий розділ

Vodafone поповнив свою електронну бібліотеку Vodafone Books новою колекцією. У День знань в каталозі послуги Vodafone Books з’явився новий розділ Вack to school, який допоможе дітям і дорослим доповнити свої енциклопедичні знання, придбати нові корисні навички та розширити шкільну програму за допомогою книг із серії «цікава наука».

На сьогодні користувачам послуги Vodafone Books доступні більше 30 000 книг. У додатку великий каталог літератури на українській, російській і англійській мовах, у тому числі – добірки з рекомендаціями, що групуються по жанрах. Для зручності читання доступні налаштування функцій перегляду, включаючи вибір шрифту і його розміру, інтервал, яскравість, фон і напрям перегортання.

Додаток дозволяє завантажувати книги в пам’ять пристрою, щоб продовжувати читання без підключення до інтернету. Передплатники Vodafone Books можуть користуватися послугою на трьох пристроях без додаткової плати і без плати за трафік. Аккаунт користувача при цьому синхронізується таким чином, що книга, яку ви читаєте на смартфоні, відкриється на екрані вашого планшета або комп’ютера на тій же сторінці.
Послуга працює через додаток Vodafone Books, який можна безкоштовно завантажити в магазинах додатків Google Play і App Store. Також доступна WEB- версія послуги за адресою http://books.vodafone.ua. Після встановлення додатку, активувати підписку для платних книг можна, відправивши SMS на короткий номер 50010 з текстом ” 1″. Для того щоб оцінити зручність сервісу, Vodafone пропонує безкоштовний trial період – 7 днів користування послугою безкоштовні при першій активації послуги. Надалі щотижнева плата за послугу складає 15 гривень.ій активації послуги. Надалі щотижнева плата за послугу складає 15 гривень.

Телефони продовжують «надуватися»: як збільшуються діагоналі з 2016 по 2018 рр.

Колись компактний смартфон означав пристрій, яким зручно користуватися однією рукою. Сьогодні телефони «вбили» сегмент 6–7-дюймових планшетів, щоб зайняти їхнє місце. Ось еволюція діагоналей популярних флагманів Android із 2016 по 2018 роки:

201620172018
Samsung5.1" (S7)5.8" (S8)6.3" (S9+)
LG5.3" (G5)5.7" (G6)6.1" (G7)
Huawei5.2" (P9)5.1" (P10)5.8" (P20)
Xiaomi 5.2" (Mi 5)5.2" (Mi 6)6.2" (Mi 8)
Sony5.2" (Xperia XZ)-5.7" (Xperia XZ2)
HTC5.2" (HTC 10)5.5" (U11)6" (U12+)
Motorola5.5" (Moto Z Play)5.5" (Moto Z2 Play)6" (Moto Z3 Play)
Vivo5.5" (V5)5.7" (V7)6.3" (V9)
Google5.5" (Pixel XL)6" (Pixel 2 XL)6.2" (Pixel 3 XL est.)

Цікаво, що з року в рік не лише зростає фактична діагональ у дюймах, а й швидкість витягування екранів. У 2016 році середня діагональ становила 5,25 дюйма, у 2017 році вона зросла до 5,46 дюйма – це збільшення на 4%. Але з 2017 по 2018 рік вона почала зростати на 11% щороку, сягнувши 6,05 дюйма.

Екрани сучасних смартфонів уже майже досягли ліміту за шириною, тому виробники пішли на хитрість, збільшуючи довжину. Але вони чомусь вперто не помічають, що зник цілий клас пристроїв з діагоналями до 5 дюймів. Чотиридюймові смартфони є другими за популярністю гаджетами: їх частка становить від 5% до 16% залежно від країни. Переважно це гаджети iPhone 5, 5C, 5S та SE, оскільки інші вендори майже не пропонують пристрої з такою діагоналлю.

Ігровий трафік у мережі Vodafone зріс на 50%

З появою 4G ігровий трафік у мережі Vodafone зріс на 50% – такими є результати аналітики, представленої експертами компанії. Зростання популярності мобільного геймінгу призвело до виділення ігрового трафіку в окремий сегмент.

За результатами роботи 4G мережі в квітні – червні 2018 року найпопулярнішими мобільними іграми серед клієнтів Vodafone стали Clash Royale та Pokemon Go. Із комп’ютерних ігор, для гри в які клієнти використовують мобільний інтернет, найбільш популярною став Half Life 2.

У перший місяць роботи мережі 4G інтернетом четвертого покоління скористалися понад 1,5 мільйона клієнтів Vodafone Україна. Обсяг трафіку в межах дії 4G збільшився на 60%. За статистикою, 45% всього трафіку припадає на відео-сервіси, 23% обсягу витрачається в соціальних мережах, на інтернет-серфінг припадає менше 10% трафіку в мережах 4G, мобільний сегмент складає вже більше 5% всього обсягу та продовжує зростати.

Vodafone Україна запустив швидкісний 4G інтернет в діапазоні 2,6 ГГц 30 березня. Спочатку 4G з’явився в місцях найбільшого скупчення користувачів мобільного інтернету. На даний момент оператор активно готує до запуску мережу 4G у діапазоні 1,8 ГГц, старт якої за умовами тендеру заплановано на липень

Готовність до 4G клієнти компанії можуть самостійно і безкоштовно перевірити за допомогою єдиного USSD-запиту – потрібно просто набрати *222# і натиснути кнопку виклику. У відповідь оператор відправить SMS з результатом перевірки смартфона і SIM-карти, а також інструкцію із заміни SIM-карти на USIM.

Клієнти Vodafone можуть самостійно замінити SIM-карту на USIM з підтримкою 4G і отримати 4 ГБ у подарунок. Стартові пакети Vodafone для самостійної заміни SIM-карти можна купити в більшості точок продажів стартових пакетів. Вартість такого пакета становить 25 грн. При заміні SIM-карти зберігається номер телефону, поточний баланс, тарифний план і всі підключені послуги. Актуальна інформація про 4G покриття доступна на сторінці.

Спад популярності смартфонів: в Європі починається нова ера

В Європі у першому кварталі, акцентують аналітики Canalys, продажі смартфонів знизилися на 6,3%. Власне це є рекордним спадом для одного кварталу. Якщо ж виокремити лише Західну Європу, то в цьому регіоні падіння сягло 13,9%. На думку експертів, подібні показники означають початок нової ери для смартфонів у регіоні.
У Західній Європі ринок смартфонів упав на 13,9%
Лідером європейського ринку лишається компанія «Samsung», яка реалізувала 15,2 млн смартфонів і зайняла 33,1% ринку. Однак південнокорейський виробник продемонстрував і найбільший спад – на 15,4%. Apple посіла друге місце, реалізувавши 10,2 млн смартфонів, що на 5,4% менше, ніж торік.

Якщо у Західній Європі за один квартал було реалізовано лише 30,1 млн смартфонів, у Центральній і Східній Європі продажі зросли на 12,3% і налічували 15,9 млн апаратів. Аналітики пояснюють це активністю громадян Росії, які придбали на 25,4% більше телефонів.

Інші виробники п’ятірки лідерів відзвітували про зростання поставок. «Huawei» збільшила продажі на 38,6%, відвантаживши 7,4 млн пристроїв. «Nokia» реалізувала 1,6 млн смартфонів, однак «Canalys» не уточнює динаміку у відсотках. «Xiaomi» показала захмарні результати, збільшивши показник на понад 999%. Хоча в кількості реалізованих апаратів вона виглядає досить скромно – 2,4 млн смартфонів.

Аксесуар за $50 перетворює смартфон на високоточну інфекційну лабораторію

Невеликий за розміром аксесуар для звичайного смартфона – поміщається на долоні – може врятувати тисячі життів у віддалених регіонах, адже із точністю лабораторії дозволяє визначати 12 поширених вірусних і бактеріальних захворювань. Серед них – паротит, кір, герпес і хвороба Лайма.

Він уже пройшов тестові випробування на 771 пацієнтові в шпиталі при Університеті Пенсильванії. Результати вражаючі – 1% хибних спрацьовувань.

Принцип дії нового пристрою полягає в аналізі фотографій. Гаджет робить фото 96 зразків біологічного матеріалу, а потім використовує технології машинного аналізу зображення для визначення наявності захворювання.

На створення дослідного прототипу вчені витратили $50 для закупівлі компонентів. Однак при масовому виробництві, на їх думку, ціна може знизитися. Зараз науковці подали заявку на патент і сподіваються розпочати клінічні випробування з майбутнім випуском комерційних гаджетів.

Вірусні й бактеріальні захворювання небезпечні ще й тому, що вони швидкоплинні й досить складно контролювати їх поширення. Як стверджують розробники, якщо виявити інфекцію раніше, її можна лікувати набагато швидше. Що, безумовно, має дуже важливе значення, особливо у віддалених регіонах.

Vodafone знижує вартість інтернету в роумінгу для контрактних клієнтів

З 1 червня контрактні клієнти Vodafone будуть користуватися мобільним інтернетом у роумінгу за більш вигідними тарифами. Нові базові тарифи доступні в більш ніж 75 країнах світу. Вартість користування Мобільним Інтернетом тепер складе 40 грн за кожні 100 МБ.

Пакет послуг включає безлімітний обмін повідомленнями в Viber, WhatsApp і Skype. Безлімітний меседжінг надає можливість необмежено відправляти повідомлення – текст і картинки – в роумінгу. Щоденна оплата 40 грн. знімається при першому користуванні на добу будь-яким з месенджерів: Viber, WhatsApp, Skype і/або Інтернетом.

Решта умов базових тарифів у роумінгу залишаються незмінними. Клієнтам Vodafone доступні дзвінки від 2 грн за хвилину в 16 країнах Європи, де працює Vodafone. Базові тарифи активуються автоматично. Напередодні подорожі за кордон контрактним абонентам варто перевірити, чи активована послуга роумінгу, це можна зробити за допомогою USSD команди *110*51# і кнопка виклику.

У квітні цього року Vodafone представив оновлені роумінгові тарифи для клієнтів передоплати – базові тарифи в роумінгу в більш ніж 75 країнах світу діють за умови реєстрації в будь-якій мережі. Тарифи пропонують доступний мобільний інтернет і безлімітний меседжінг, а також меншу вартість розмов у роумінгу.

Перший місяць 4G: скористалися понад мільйон клієнтів Vodafone

У перший місяць роботи мережі 4G нею скористалися понад 1 мільйон клієнтів Vodafone Україна. Обсяг трафіку в зоні дії 4G збільшився на 60%. За статистикою, 45% всього трафіку припадає на відеосервіси, 23% обсягу витрачається в соціальних мережах, на інтернет-серфінг припадає менше 10% трафіку в мережах 4G.

Vodafone Україна запустив швидкісний 4G-інтернет у діапазоні 2,6 ГГц 30 березня, на сьогодні в ефірі 24 міста із 28 запланованих у цьому діапазоні на найближчий час. Спочатку 4G з’явився в місцях найбільшого скупчення користувачів мобільним інтернетом.

Найбільша кількість активних 4G користувачів – у Києві, потім ідуть Харків, Одеса, Дніпро та Чернівці. Користуватися швидкісним мобільним інтернетом четвертого покоління вже можна в таких містах:

• Київ та міста Київської області: Бориспіль, Вишневе, Чабани, Українка, Ірпінь;
• Дніпро, Павлоград (Дніпропетровська обл.);
• Харків, Куп’янськ (Харківська обл.);
• Запоріжжя, Енергодар, Бердянськ (Запорізька обл.);
• Одеса, Лиманка (Одеська обл.);
• Львів;
• Полтава;
• Суми;
• Івано-Франківськ;
• Чернівці, Новоселиця (Чернівецька обл.);
• Луцьк;
• Кропивницький;
• Херсон.

Vodafone Україна запустив швидкісний 4G-інтернет у діапазоні 2,6 ГГц 30 березня, на сьогодні в ефірі 24 міста із 28 запланованих у цьому діапазоні на найближчий час. Спочатку 4G з’явився в місцях найбільшого скупчення користувачів мобільним інтернетом. Сьогодні оператор активного готує до запуску мережу 4G у діапазоні 1,8 ГГц, старт якої за умовами тендера заплановано на липень.

У поточних тарифах Vodafone Red Extra клієнтам доступні 2, 5, 10 або 14 ГБ трафіку. Також новим клієнтам Vodafone, залежно від тарифу, пропонується 6 місяців безлімітних месенджерів або YouTube.

Готовність до 4G клієнти компанії можуть самостійно і безплатно перевірити за допомогою єдиного USSD-запиту – потрібно просто набрати *222# і натиснути кнопку виклику. У відповідь оператор відправить SMS з результатом перевірки смартфона і SIM-картки, а також інструкцію із заміни SIM-картки на USIM.

Безкоштовно замінити картку на USIM можна в одному з магазинів Vodafone, перелік адрес доступний за посиланням. Ще з листопада 2016 року компанія повністю перейшла на закупівлю нового типу карток – USIM, які дозволяють користуватися послугами не тільки в GSM і UMTS мережах, але і в мережах 4G. Актуальна інформація про 4G-покриття доступна на сторінці.

4G – інтернет всього

Cпіввітчизники нещодавно могли на екранах своїх смартфонів помітити цікаву зміну: замість 3G з’явилася позначка 4G. У країні почали розгортати четверте покоління зв’язку, і жителі понад двох десятків міст вже можуть відчути його переваги.

Стандарт 4G LTE є наступним кроком еволюції мереж 3G UMTS. Він використовує вже наявну інфраструктуру оператора та надає більшу пропускну здатність і швидкість пересилання даних.

У світі налічується понад 520 мереж четвертого покоління 4G, під яким сьогодні розуміють технологію зв’язку Long Term Evolution (LTE). За даними глобального дослідженням Open Signal, лідером розвитку інфраструктури є Південна Корея. Тут LTE покриває 99% території країни, середня швидкість завантаження даних у мережах південнокорейських операторів становить 41,34 Мбіт/с. Україна тільки приєдналася до клубу 4G-країн, але наявна інфраструктура мобільного зв’язку дозволить швидко наздоганяти лідерів.

Що пропонує 4G українцям? Цей стандарт обіцяє низку переваг, а саме:

• Значно збільшену швидкість завантаження. Це означає, що вільно транслювати потокове відео можна буде в якості Full HD. Тобто без жодних затримок і в надзвичайно чіткому зображенні спілкуватися по відеосервісу можна майже як «наживо». Навіть «найважчі» сайти відкриватимуться миттєво, а потокове відео буде доступне одразу ж, без буферізації;

• Значно зменшену затримку пересилання пакетів даних. Це дозволить грати в онлайнові ігри по мобільному каналу так само, як і в мережі кабельного інтернету;

Збільшена ємність базових станцій. Інтернет надійніше працюватиме в місцях великого скупчення людей. Тобто в торговельно-розважальних центрах, людних місцях чи переповнених стадіонах якість передачі даних буде так само високою;

• Довше функціонування від батареї. Завдяки «розумному» керуванню радіомодулем 4G дозволяє зменшити енергоспоживання до 25% порівняно з 3G. Хоча з іншої сторони, користуватися якісним мобільним інтернетом закономірно захочеться більше;

• Більше доступних пристроїв. LTE-модулями можуть оснащувати не тільки смартфони і планшети, а й ноутбуки, ігрові приставки, відеокамери та інші портативні й побутові пристрої, а також безліч техніки, що підключена до інтернету речей;

• Розвиток інтернету речей. Збільшена ємність мережі, пришвидшення передачі даних також дозволять компаніям легше й простіше впроваджувати нові рішення автоматизації. Все більше різноманітних пристроїв, що спілкуються між собою, – від автоматичного освітлення та «розумного дому» до мобільної медицини і засобів безпеки полегшать побутові завдання та дозволять нам зосередитися на цікавіших речах.

Vodafone Україна вже увів в експлуатацію 4G у найбільших містах і постійно її розширює, тому при нагоді спробуйте новий зв’язок. Тим паче, оператор поки що тарифікує нову послугу по-старому, тобто нові переваги можна отримати за звичною ціною.
Ви готові до 4G?
Для роботи у 4G необхідно мати лише мобільний гаджет із сумісним радіомодулем і SIM-картку з його підтримкою – USIM. Перевірити, наскільки ваше обладнання готове до четвертого покоління зв’язку, досить просто: потрібно набрати на телефоні код *222# та натиснути кнопку виклику. У відповідь оператор надішле SMS із результатом перевірки смартфона та SIM-картки, а також підказкою щодо заміни SIM-карти на USIM. Безкоштовно замінити картку на USIM можна у магазинах Vodafone. У разі якщо смартфон не підтримує 4G, можна підібрати новий – в інтернет-магазині оператора shop.vodafone.ua
1 2 3
Закрити