Vodafone суттєво розширив 4G покриття

Ще півмільйона українців отримали доступ до 4G від Vodafone.

Vodafone не припиняє розширювати покриття навіть взимку. У найбільш складний для будівництва період, у першу декаду січня Vodafone суттєво розширив покриття в Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. Більш ніж півмільйона українців отримали доступ до швидкісного 4G інтернету.

Нове покриття з’явилося у:

• Чернігівській області – у Новгород-Сіверському, Ічні, Корюківці, Мені, Ніжині, а також населених пунктах Журавка, Івківці та Ладан.
• Запорізькій області – в містах Оріхів, Вільнянськ, Гуляйполе, Кам’янка-Дніпровська і Василівка, а також у Водяному.
• Дніпропетровській області – в містах Зеленодольськ, Марганець, Покров, П’ятихатки, Апостолове, Верхівцеве, Верхньодніпровськ, Вільногірськ та Першотравенськ, а також у Покровському та Олександрівці.
• Кіровоградській області – в містах Долинська, Новоукраїнка, а також в населених пунктах Новгородка, Олександрівка, Смоліне та Власівка.
• Селах Закарпаття – Глибоке, Минай, Нижнє Солотвино, Кам’яниця.
• Селі Зарічне Харківської області.

На сьогоднішній день близько 19 мільйонів жителів України отримали доступ до 4G від Vodafone. Географія покриття інтернету четвертого покоління включає в себе 24 області України. Оператор продовжує активне будівництво.

Після запуску 4G абоненти Vodafone можуть набагато активніше користуватися мобільним інтернетом і сервісами на базі 4G, такими як стрімінг HD TV, онлайн-ігри, активно використовувати хмарні сервіси, а також нові напрямки: «інтернет речей», телемедицина, smart-управління енергетикою і сільським господарством, електронні мобільні гаманці. Нові послуги запускаються відповідно до етапів розвитку мережі 4G.

Завдяки лінійці тарифів Vodafone SuperNet абоненти мають можливість вибирати обсяг мобільного інтернету в мережі 4G – від 4 ГБ і до безліміту, вартістю від 65 до 115 грн відповідно. Готовність до 4G клієнти компанії можуть самостійно і безкоштовно перевірити за допомогою єдиного USSD-запиту – потрібно просто набрати *222# і натиснути кнопку виклику. У відповідь оператор відправить SMS з результатом перевірки смартфона і SIM-карти.

До зимових свят Vodafone підготував подарункову доставку – для тих, хто ще не дійшов до магазину Vodafone, щоб замінити свою стару SIM-карту на USIM з підтримкою 4G. Аж до 18 лютого 2019 року, кожен клієнт зможе замовити безкоштовний upgrade своєї SIM-карти з поштовою доставкою. Детальніше про те, як самостійно замінити стару карту на USIM та отримати подарунок, можна дізнатися на сайті.

Українці перейшли на петабайти: клієнти Vodafone використали 6 ПТ інтернет-трафіку в зимові свята

У Новий рік, Католицьке та Православне Різдво клієнти Vodafone Україна завантажили більше 6 Петабайт трафіку, чого вистачило б на 20 мільйонів відео-стрімів із святковими привітаннями.

Порівняно з минулим роком користування інтернетом у новорічний період зросло на 200%, що пов’язано з активним розвитком 4G- та 3G-мереж Vodafone. 99% усього святкового трафіку було згенеровано в мережах швидкісного інтернету, більше 50% – у 4G-мережі.

«Раніше новорічні свята були перевіркою на міцність для телекомунікаційних мереж, а сьогодні святковий трафік настільки зріс, що вже обчислюється не в мегабайтах, а в петабайтах. При цьому наші клієнти можуть привітати своїх рідних і друзів у будь-який час, навіть якщо раптом вся країна вирішить дзвонити або стрімити одночасно. Це стало можливим, тому що ми будуємо свої 4G- та 3G-мережі та використовуємо частоти максимально ефективно. В результаті, ємності мережі з запасом вистачає і для швидкого інтернету, і для величезної кількості дзвінків, як в новорічну ніч»,

– коментує технічний директор Vodafone Україна Євген Фрунза.

За три роки, з моменту початку розбудови мереж швидкісного інтернету, обсяг трафіку у зимові свята зріс у 12 разів. Інвестиції у мережу в цей період перевищили 20 млрд гривень. Це дозволило більше ніж 85% українців отримати доступ до швидкісного мобільного інтернету від Vodafone.

Передбачувано в ці зимові свята українці ще активніше вітали один одного за допомогою інтернет-послуг. Водночас кількість привітань за допомогою дзвінків (0,9 млрд) і SMS (35,9 млн) поступово зменшується – на 15% та 12% відповідно порівняно з 2018 роком.

Новорічна ніч традиційно відзначилась найбільшою кількістю дзвінків. Найбільше вітальних SMS було надіслано у Православне Різдво. Пік інтернет-активності припав на Католицьке Різдво. Рекордсменами з завантаження трафіку серед міст-мільйонників виявилися Київ, Харків та Дніпро. Серед жителів областей найактивнішими інтернет-користувачами під час зимових свят стали мешканці Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та Херсонської областей.

Для того, щоб забезпечити надійний зв’язок у місцях народних гулянь інженери Vodafone підсилили мережу додатковими пересувними та стаціонарними базовими станціями. Так, пересувні базові станції використовувались на Софіївській та Контрактовій площах столиці, додаткові стаціонарні базові станції встановлені для забезпечення зв’язку на ВДНГ і Софіївській площі. Вперше для цього використана стаціонарна 5-променева базова станція. Цей вид антен розроблений спеціально для забезпечення достатньої ємності мережі в місцях проведення масових заходів. Усередині такої антени знаходяться ще 5 антен, кожна з яких має свій вузькоспрямований промінь і обслуговує окрему групу абонентів. Multi-Beam антени забезпечують в 5 разів більшу ємність мережі порівняно зі звичайними антенами в такий же зоні обслуговування.

4G замість супутника: за допомогою 4G-мережі Vodafone забезпечив інфраструктуру для прямих включень з прибуття Томоса в Україну

Vodafone створив інфраструктуру, необхідну для проведення відео-трансляцій за допомогою 4G. Для прямого ефіру потрібен потужний і стабільний сигнал, тому зазвичай для телевізійних трансляцій професійні телевізійники використовують супутник. Але після запуску LTE з’явилася гідна альтернатива супутнику –передача відео через мережу 4G.
Так, 4G-мережa Vodafone була підготовлена для проведення прямих включень під час прибуття Томосу в Україну та руху кортежу з аеропорту Бориспіль до Києва. Стійка пропускна здатність 4G-мережі Vodafone дозволяє забезпечити надійне високошвидкісне з’єднання. Таким чином, швидкість під час прямого включення не опускається нижче необхідного мінімуму в 6 Мбіт/с. Цього з запасом вистачає для передачі відео в гарантовано високій якості, без перешкод і з мінімальною затримкою сигналу не більше 15 мс. Традиційні технології з використанням супутника не дозволяють проводити прямі включення в русі – затримка становить приблизно 250 мс, а з урахуванням мультиплексування, комутації і затримок обробки сигналу загальна затримка може становити до 400 мс. Тільки якісна мережа 4G Vodafone вздовж усього маршруту руху з аеропорту Бориспіль до Києва дозволяє забезпечити необхідну та стабільну послугу відеострімінга з використанням кодека H.265 і on-line трансляції.
Прямі включення здійснювалися в режимі реального часу, у глядачів була можливість спостерігати за тим, що відбувається в режимі онлайн, на своїх мобільних пристроях і в соціальних мережах. Передові технології on-line трансляції та якісні та сучасні мережі дозволяють сповна відчути ефект присутності на події. Так, під час параду військової техніки на День незалежності на Хрещатику за допомогою мережі 4G Vodafone здійснювалася on-line трансляція параду.

Новорічна доставка: Vodafone надішле 4G-карти всім бажаючим

До зимових свят Vodafone підготував подарункову доставку – для тих, хто досі не дійшов до магазину Vodafone, щоб замінити свою стару SIM-карту на USIM з підтримкою 4G. Включно до 18 лютого 2019 року кожний клієнт зможе замовити безкоштовний upgrade своєї SIM-карти із поштовою доставкою.

Для того, щоб отримати USIM-карту у подарунок, потрібно заповнити заявку на сайті Vodafone, вказавши свої дані та адресу доставки. Таким чином клієнти компанії зможуть замінити стару SIM картку на нову зі збереженням номера. Отриману USIM-картку клієнт може активувати віддалено, заощадивши час на похід у магазин. Нова карта запрацює відразу після спілкування з оператором.

Після заміни карти клієнти зможуть набагато активніше користуватися мобільним інтернетом і сервісами на базі 4G, такими як стрімінг HD TV, онлайн-ігри, активно використовувати хмарні сервіси, а також нові напрямки: «інтернет речей», телемедицина, smart-управління енергетикою і сільським господарством, електронні мобільні гаманці.

Детальніше про те, як можна самостійно замінити стару карту на USIM та отримати подарунок, можна дізнатися на сторінці.

USIM-карта – це вдосконалена версія звичайної SIM-картки, що працює в мережі четвертого покоління зв’язку LTE/4G при наявності покриття, технічної можливості активації послуги, а також технічних характеристик і налаштувань телефону. USIM-картка має більший обсяг пам’яті і високу ступінь захисту. 

Основні переваги USIM:

• можливість користуватися 4G-інтернетом;
• підтримка більш досконалих стандартів криптографічного захисту;
• можливість записувати до 500 контактів у внутрішню телефонну книгу;
• можливість вказувати в контактах телефонної книги додаткові номери телефонів та e-mail.

Vodafone починає продаж 4G-роутерів з кешбеком

Vodafone Україна оголошує про старт продажу домашніх 4G Wi-Fi роутерів, значну частину вартості яких клієнти можуть повернути собі назад на рахунок.
Акційний 4G-роутер Huawei B315s-22 працює в телеком-мережах Vodafone Україна усіх трьох поколінь і роздає 4G-інтернет через Wi-Fi в діапазоні 2,4 ГГц (версія протоколу – 802.11b/g/n). Живлення здійснюється від електромережі. Високошвидкісний 4G і універсальність пристрою дозволяє йому стати хорошою альтернативою домашнього інтернету, особливо в тих регіонах, де важко з його підключенням.
Ціна комплекту для користувача, в який входить роутер Huawei B315s-22, стартовий пакет з тарифом Vodafone Device M і ваучер поповнення на 50 грн., становить 2899 грн. При цьому 400 грн. (кешбек) клієнт може повернути собі на мобільний рахунок після покупки. Щоб отримати кешбек, абоненту необхідно активувати номер зі стартового пакета, поповнити його на 50 грн. і перейти в тариф Vodafone Device L. Після чого йому буде нараховано кешбек 400 грн. (протягом 48 годин).
Придбати акційний роутер і скористатися акцією можна до 31 січня 2019 року включно. Акція діє в 50 магазинах Vodafone Retail в містах Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Кривий Ріг, Одеса, Львів, Чернігів. Деталі акції та адреси магазинів доступні за посиланням.

Більше 1000 заявок надійшло на оформлення Mobile ID від клієнтів Vodafone

На Сумському ринку у Харкові відвідувачі купували продукти за півціни при оплаті через QR-коди за допомогою Vodafone Pay та Mastercard.

Минулої суботи, 22 грудня, Сумський ринок у Харкові перетворився на перший в Україні ринок з безготівковими розрахунками з мобільного. Харків’яни сплачували покупки через цифровий гаманець Vodafone Pay платіжними картами Mastercard.

Під час акції «Смарт-субота» від Vodafone та Mastercard усі відвідувачі Сумського ринку у Харкові змогли купити продукти до зимових свят без готівки зі знижкою 50%, оплативши продукти за допомогою QR-коду прямо зі смартфона. 20 торгових точок з різними товарами – молоко, м’ясо, сало, риба, сир, овочі, зелень, фрукти – пропонували продукти вдвічі дешевше при розрахунку карткою Mastercard з цифрового гаманця Vodafone Pay. Виторг від покупок, сплачених через QR-коди, у 6 разів перевищив виторг від продажу продуктів за допомогою інших способів оплат.

Рішення для прийому платежів за допомогою QR-кодів, яке використовувалось на Сумському ринку, дозволяє підприємцям приймати до оплати банківські карти без використання POS-терміналів і пов’язаних з ними витратами. Послуга реалізована в форматі QR-бота Vodafone, який дозволяє підприємцям самостійно адмініструвати свої торгові точки і платежі у своєму смартфоні. Підприємець отримує зручне і просте рішення для прийому платежів, клієнт – швидку оплату через Vodafone Pay.

Покупцеві достатньо було встановити додаток Vodafone Pay та мати картку Mastercard, зареєстровану в цифровому гаманці Masterpass. Під час авторизації у додатку система автоматично ідентифікує зареєстрований цифровий гаманець Masterpass за номером мобільного. Відтак клієнт має змогу здійснювати оплати картками в додатку в один клік.

«QR-бот, через який продавці приймали платежі у «Смарт-суботу», – це унікальне сучасне технологічне рішення. Україна стала однією з перших країн у світі, де воно успішно використовується»,

– за словами Дмитра Коваля, керівника напрямку фінансових послуг Vodafone Україна.

«Платежі з мобільного через QR-код створюють нові можливості для торгівлі, адже цей інструмент безготівкової оплати не потребує встановлення фізичного платіжного терміналу, а отже він є справді мобільним, як для торговців, так і для споживачів, і це світовий тренд»,

– зазначив Андрій Клесов, віце-президент із розвитку бізнесу Masterсard Europe.
Інновацію запущено в рамках програми Vodafone Smart City Kharkiv, яка реалізується Vodafone Україна у партнерстві з Харківською міською радою та Харківським ІТ-Кластером.

Про Vodafone Pay

Vodafone Pay – універсальний цифровий гаманець, який дозволяє оплачувати різні товари і послуги зі смартфона. Сервіс доступний для більшості українців – підключити Vodafone Pay може абонент будь-якого українського мобільного оператора, використовувати у додатку можна банківські картки будь-якого українського банку. Додаток Vodafone Pay робить користування фінансовими сервісами швидким і дуже простим – для здійснення всіх платіжних операцій не потрібно тримати фізичну банківську карту в руках – завдяки інтеграції з платформою цифрових гаманців Masterpass оплати можна проводити в один клік.

Про Vodafone Smart City Kharkiv

Vodafone Smart City Kharkiv – це перша в Україні комплексна інноваційна програма, яка перетворить звичайне місто з усіма характерними для великого мегаполісу проблемами у комфортне, зручне для життя «розумне» місто. В рамках програми буде реалізовано більше 30 проектів. Vodafone Smart City Kharkiv передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, розроблених в глобальних R&D-центрах оператора, які успішно застосовуються у європейських містах, у системах муніципального управління та соціальних сфери суспільного життя.


Смарт-субота на Сумському: продукти на ринку можна купити через QR-код

Харків’яни зможуть купити продукти на ринку за допомогою QR-коду за півціни – з Vodafone Pay та карткою Mastercard

22 грудня усі відвідувачі Сумського ринку у Харкові зможуть купити продукти до зимових свят вдвічі дешевше. Для цього вперше в Україні для покупок на ринку досить буде відмовитися від готівки і оплачувати продукти за допомогою QR-коду прямо зі смартфона.

Продукти зі знижкою 50% можна купити на Сумському ринку в торгових точках з табличками «Купуй за півціни». Щоб скористатися пропозицією, потрібно встановити на смартфон додаток Vodafone Pay та мати картку Mastercard. 20 таких торгових точок з різними товарами – молоко, м’ясо, сало, риба, сир, овочі, зелень, фрукти – будуть пропонувати продукти зі знижкою при розрахунку карткою Mastercard з цифрового гаманця Vodafone Pay. Максимально можлива сума покупки в одній торговій точці – 1000 грн, при цьому покупець платить 500 грн. Додатком Vodafone Pay можуть користуватися клієнти будь-якого банку і будь-якого оператора зв’язку.

Акція пройде в рамках співпраці Mastercard і проекту Vodafone Smart City Kharkiv, організованого Vodafone Україна та Харківською міською радою. Проект Vodafone Smart City передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, розроблених в глобальних R&D-центрах оператора, які успішно застосовуються у європейських містах, у системах муніципального управління та соціальних сфери суспільного життя. Правила акції доступні за посиланням.

Більше 1000 заявок надійшло на оформлення Mobile ID від клієнтів Vodafone

Фахівцям Vodafone надійшло на сьогоднішній день більше 1000 заявок від клієнтів на підключення послуги Mobile ID. Перші 100 українців отримали «мобільні паспорти» безкоштовно в рамках проекту Vodafone Smart City Kharkiv.

«Попит на Mobile ID свідчить про те, що українці готові до використання нових технологій у повсякденному житті. Особливо тих, які спрощують процес отримання адміністративних послуг. Найбільшою популярністю наші «мобільні паспорти» сьогодні користуються серед малого та середнього бізнесу. Впевнені, що з ростом кількості доступних сервісів послуга стане масовою»,

– зазначила Юлія Яхнівська, керівник проекту Mobile ID в Vodafone Україна.

Вперше послуга цифрової ідентифікації особистості Mobile ID була запущена в комерційну експлуатацію в серпні 2018 року – клієнти Vodafone в Україні змогли отримувати електронні послуги шляхом віддаленої ідентифікації, а також користуватися електронним цифровим підписом за допомогою мобільного телефону, яка є юридично значимим аналогом власноручного підпису власника. Послуга діє по всій Україні. Придбати спеціалізовану карту з Mobile ID можна в магазинах Vodafone в Києві і Харкові, а найближчим часом – у всіх великих містах України.

Mobile ID від Vodafone Україна інтегрована в системи електронного документообігу, міські портали і державні сервіси, які будуть працювати з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації (Gov ID). Ще понад 100 різних сервісів для приватних користувачів і бізнесу знаходяться в процесі інтеграції технології Mobile ID. Серед них банки, електронні платформи медичних послуг для населення, різні системи електронного документообігу та подання фінансової звітності.

Крім високого рівня мобільності та зручності, одним з головних переваг Mobile ID послуг є безпека особистих даних користувача. Для цього компанія Vodafone використовує сертифіковане рішення, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. Це один з найбезпечніших двофазних процесів аутентифікації в світі.

Ще один рівень безпеки забезпечується за рахунок застосування SIM-карт нового покоління, які необхідні для використання Mobile ID послуги. SIM-карта в даному випадку виступає в якості захищеного носія інформації. Всі операції шифрування виконуються в захищеній області пам’яті такої карти, і до неї не має доступу навіть операційна система мобільного пристрою. Секретну інформацію неможливо видалити або скопіювати на інший носій. Крім того, дані користувача в повному обсязі не зберігається в одному із сегментів системи. При втраті і блокування картки послуга Mobile ID автоматично блокується.

Із роумінговими пропозиціями від Vodafone мандрувати стало ще комфортніше й вигідніше

Український закордонний паспорт входить у ТОП-25 паспортів за кількістю країн, які можуть вільно відвідувати його власники. Співвітчизникам без оформлення віз доступні 90 країн, а ще 41 державу українці можуть відвідати й отримати візу безпосередньо одразу після прибуття. І це, безумовно, надихає. Тим паче, що роумінг від Vodafone Україна, який цього року став ще доступнішим і привабливішим, завше забезпечить надійним зв’язком. Тарифи цього оператора стали майже удвічі доступнішими. Відповідно з ними популярність інтернету в роумінгу зросла в 128 разів!, а голосових послуг – у 7 разів. І ці цифри продовжать зростати, адже в деяких країнах навіть доступне безлімітне спілкування у месенджерах. Базові тарифи не передбачають якогось спеціального підключення – вони містять 100 МБ мобільного інтернету за 40 грн та 15 хвилин розмов за 35 гривень і діють у більш ніж 75 країнах світу.
Під час відвідання Росії можна заощадити з послугою «Україна онлайн». Ця пропозиція за 100 грн на 30 днів надає 200 хвилин вихідних дзвінків на номери абонентів Vodafone Україна і країни перебування, 200 МБ інтернету та 200 SMS на всі напрямки. Замовити пропозицію допоможе код *607#.
Активним роумінговим користувачам оператор пропонує спеціальні послуги. Наприклад, пропозиція «Роумінг як вдома» нещодавно розширила список доступних країн і отримала більше мегабайтів пакетного трафіку й безлімітне спілкування у месенджерах. За 150 грн на 7 днів вона надає 200 МБ трафіку, безліміт у Viber, WhatsApp і Skype. А для дзвінків доступно 100 хвилин, із яких: вихідні дзвінки на номери Vodafone Україна – 70 хвилин; дзвінки на номери інших мобільних операторів України, по країні перебування, а також всі вхідні – 30 хвилин. Послуга діє у 49 країнах світу, включаючи Австрію, Болгарію, Хорватію, Кіпр, Єгипет, Словаччину, Таїланд, Шрі-Ланку, ОАЕ, Китай. Замовити пропозицію можна за допомогою коду *600#.

Якщо у «Роумінг як вдома» включені мегабайти вичерпано, то отримати вигідну ціну на мобільний інтернет можна в пакеті «ПівГіга в дорогу». Ця послуга за 150 грн на 7 днів надає 500 МБ мобільного трафіку. Замовити її можна кодом *600*4#.

«Роумінг уікенд» дозволяє під час мандрувань вихідного дня Європою витратити лише 80 гривень. За ці кошти на три дні можна отримати 100 МБ мобільного інтернету, 10 SMS і 30 хвилин для вхідних дзвінків із будь-яких операторів світу, вихідних дзвінків на номери Vodafone Україна та інші українські мережі. Пропозиція поширюється на понад 55 країн, серед яких – Канарські острови, Кіпр, Сан Марино, Словенія, Хорватія, Австрія, Швейцарія та Швеція. Підключати послугу можна за допомогою USSD-запиту *600*9#.

Для Польщі є окремі пропозиції: «Польща, як вдома, на день» та «Польща, як вдома, на місяць». Перша послуга дозволяє за 20 грн на день отримати 20 хвилин дзвінків на номери Vodafone Україна, вхідних із будь-яких операторів і вихідних дзвінків на мобільні й міські номери Польщі. Пакет також містить 20 SMS на мобільні номери України і Польщі та 20 МБ мобільного інтернету.

«Польща, як вдома, на місяць» за 99 грн надає на 30 днів 200 хвилин вхідних і вихідних дзвінків на номери абонентів Vodafone Україна, 200 SMS на мобільні номери абонентів України й Польщі, а також 200 МБ мобільного інтернету. Замовити пропозиції можна відповідно за допомогою кодів *600*481# і *600*480#.

До проекту Vodafone Smart City Kharkiv приєдналися нові учасники

Vodafone Україна, Офіс реформ Харкова та Kharkiv IT Cluster оголошують про підписання меморандуму про співпрацю.

Учасники об’єднуються для того, щоб реалізувати в Харкові концепцію Smart City, яка передбачає впровадження «розумних» технологій в систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя Харкова.

На сьогоднішній день перший smart-проект в Харкові вже запущено – харків’яни першими в Україні отримали можливість оформити «мобільні паспорти» за допомогою технології ідентифікації Mobile ID. До кінця 2020 року в Харкові буде впроваджено понад 20 smart-проектів, які торкнуться всіх сфер життя міста. Пріоритетними напрямками для впровадження «розумних» рішень визначені проекти в категоріях Smart-транспорт, Smart-energy, Smart-medicine, Безпечне місто, Утилізація сміття, E-government, Туризм, зокрема, інноваційні туристичні маршрути Vodafone Smart Routes.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні завдячує запуску 4G в липні 2018 року. IoT (Internet of Things – інтернет речей) – це інтернет мережа для взаємодії різних пристроїв, таких як датчики, сенсори, без участі людини. IoT може застосовуватися в будь-якій сфері, де є процеси, які можуть бути автоматизовані та виконуватися без участі людини. IoT рішення дозволяють віддалено відслідковувати стан об'єктів і збирати дані з метою їх подальшого аналізу.


Приклади застосування IoT в міській еко-системі: міський транспорт з датчиками переміщення, планування маршрутів транспорту на підставі даних про переміщення людей містом; сміттєві баки з датчиками наповнення; моніторинг стану труб і, відповідно, планування ремонтних робіт на підставі отриманих даних – не після пориву, а з метою профілактики в потрібному місці і в потрібний час.

«Приєднання до проекту Vodafone Smart City Офісу реформ Харкова та харківського IT кластеру – приклад того, як інноваційні ідеї збирають навколо себе людей, які готові вкладати свої сили і знання в те, щоб змінити життя в своєму місті на краще. Харків стає сучасним майданчиком на основі якого будуть створюватися рішення на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона. А отриманий Харковом досвід в ході трансформації в Smart-місто буде корисний містам по всій Україні »,

– зазначив Сергій Скрипніков, заступник генерального директора Vodafone Україна.
1 2 3 6
Закрити