Незвичні ідеї подарунків для тих, хто постійно «у смартфоні»

Якщо ваші друзі, близькі чи рідні не розлучаються зі своїм телефоном, вважайте, що проблему новорічного подарунка вирішено.

1. Кумедний павербанк
Зовнішній акумулятор – універсальний варіант корисного подарунка, який завжди забезпечить смартфонові достатню кількість енергії. Не виникатиме причин для хвилювання, що улюблений гаджет може залишитися без таких необхідних функціональних можливостей. І якщо звичайні акумулятори надокучили, радимо звернути увагу на моделі з кумедними малюнками чи у формі, наприклад, тварин.
2. Мобільний принтер
Незабутні вражаючі фото з чергової мандрівки, безумовно, хочеться зберегти серед безлічі цифрових знімків у пам’яті телефону чи стрічках соціальних мереж. Особливо приємно отримати фото, роздруковані на паперових носіях. До того ж, для цього із мобільним принтером знадобиться всього лише кілька секунд. Компактність такого мобільного принтера дозволяє легко переносити його в кишені й друкувати у разі потреби фото.
3. Ігри, додатки та утиліти
Смартфон без сторонніх програм буде просто «цеглиною» з великим екраном. Чудовим варіантом подарунка під ялинку може бути програма для телефона. Магазини App Store для iOS та Google Play для Android оснащені функціями подарунку – вони надсилають посилання на завантаження електронною поштою.
4. Бібліотека в кишені
Улюблені книги та нові бестселери можна завжди мати під рукою у своєму смартфоні. Цю послугу забезпечує сервіс books.vodafone.ua, зручний тим, що дає змогу читати на будь-якому пристрої з доступом до інтернету, а також оснащений офлайновим режимом. Для підключення достатньо надіслати SMS із текстом «1» на номер 50010.

5. Гнучкий тримач для телефону
Смартфон сьогодні оснащений багатьма функціями і надає безліч необмежених можливостей – переглядати безкінечні сезони серіалів, грати в ігри, слухати музику, оволодівати новими знаннями тощо. Гнучкий тримач для телефону – це винахід, який допоможе зафіксувати пристрій у зручному для користувача положенні і власне звільнить його руки, а також задіяти усі функції смартфону.

Як ставити підпис за допомогою смартфону

Оскільки все частіше оформлення документів відбувається у цифровій формі, на сьогодні механізм засвідчення підпису на паперовому носії нерідко є незручним. Нещодавно мобільний оператор надав українцям чудову можливість – Vodafone запропонував послугу Mobile ID, здатну перетворити смартфон на аналог особистого підпису.
Послуга цифрового підпису стає дедалі популярнішою і щороку зростає на 34,7%. За даними аналітичної компанії PST Market, до 2023 року світовий ринок цього сервісу сягне $9 073 млн.
Послуга від Vodafone надає електронний цифровий підпис (ЕЦП) за допомогою мобільного телефону, що є юридично значущим аналогом власноручного підпису власника. Безпека особистих даних при використанні Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. Воно відповідає не лише українським, а й європейським стандартам. Додатковий рівень безпеки надають SIM-карти нового покоління, які дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Також дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.

Першими переваги цифрового підпису з телефону оцінили бізнес-клієнти Vodafone. Вони отримали зручний віддалений доступ до корпоративних інформаційних ресурсів і можливість ставити підпис у системах електронного документообігу.

Mobile ID також можуть використовувати й інші абоненти. Vodafone вже підключає до цієї послуги у Харкові, жителі якого можуть оформити 3 довідки: про склад сім’ї, про реєстрацію місця проживання та замовити технічний паспорт нерухомості в БТІ.
У майбутньому перелік документів, які можна підписувати через Mobile ID, доповнять такі державні послуги, як отримання різноманітних довідок, виписок, оформлення заявок, субсидій, пільг, декларацій, підписання петицій тощо. Сервісом також можна буде засвідчувати особу в системах інтернет-банкінгу, медичних службах та освітніх програмах.

Для підключення Mobile ID необхідно особисто відвідати офіс Vodafone і на місці придбати SIM-карту з підтримкою цього сервісу, пройти реєстрацію та генерацію ключів. Підключити електронний цифровий підпис можна як на поточний абонентський номер, так і додатковий. Сам електронний підпис видадуть на місці в офісі Vodafone без необхідності відвідувати Акредитований центр сертифікації ключів.

Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги ЕЦП на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата складає 15 гривень на місяць.

Безпека особистих даних у Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. До того ж, SIM-карти нового покоління дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.

Як отримувати SMS без вмикання екрану смартфона

Багато телефонів при надходженні повідомлення активують свій екран. Якщо в цей момент девайс знаходиться в кишені, сенсорний дисплей може почати випадково натискати кнопки: подзвонити куди не треба, надсилати SMS, видаляти ярлики та додатки тощо. Уникнути цього можна, якщо приймати сповіщення без активації екрану.

Для цього знадобиться замінити стандартний додаток SMS на утиліту Textra. Вона дозволяє зручніше налаштувати роботу з SMS, наприклад, згрупувати повідомлення по адресатам чи виділити їх якимось кольором. Окрім цього вона може й налаштувати поведінку екрана при вхідному SMS.

Для цього після інсталяції Textra відкрийте її та клацніть по іконці, яка встановить додаток як програму для повідомлень за умовчанням. Потім зайдіть в її налаштування, перейдіть в «Настройка сповіщень» та в розділі «Стиль сповіщень» вимкніть опцію «Вмикати екран».

Як у Viber запустити вбудований перекладач

Спілкування у месенджері для українців передусім означає розмову через Viber, яким користуються 85% власників смартфонів. Для тих, хто спілкується з іноземцями, стане в нагоді вбудований перекладач, що працює безпосередньо у вікні чату й функціонує на основі сервісу «Перекладач Google».
Повідомлення автоматично транслюються на мову, встановлену на пристрої за замовчуванням. Переглянути налаштування свого смартфона можна в меню «Мова та введення» у пункті «Мова». Натиснувши на текст і обравши опцію «Мова», можна задати будь-яку мову перекладу.
Для перегляду перекладу потрібно натиснути на повідомлення й обрати опцію «Перекласти» у меню. Перекладений текст з’явиться на екрані безпосередньо під оригінальною фразою. Перекладати повідомлення можна в особистих
85% українських власників смартфонів користуються месенджером Viber

Як заспокоїти дихання за допомогою Google

У разі стресу чи надмірного хвилювання з тієї чи іншої причини радимо скористатися вправою для відновлення нормального ритму дихання, а Google, своєю чергою, допоможе правильно її виконати.

У пошук браузера потрібно ввести «глибоке дихання» українською або російською мовами. Після цього на екрані з’являться пропозиції статей з порадами щодо нормалізації дихання. Потрібно курсором відкрити міні-програму над усіма пошуковими результатами. Якщо запит вводиться на смартфоні чи планшеті, у мобільному браузері потрібно установити тип сайту «настільний».

Для відновлення ритму дихання після запуску міні-програми потрібно лише дотримуватися її інструкцій. Для цього на дисплеї виводиться словесна підказка, а також пульсує коло, у такт якому потрібно дихати.

Як дивитися реальний рівень сигналу мобільної мережі

Майже кожен користувач смартфона стикався з ситуацією, коли на екрані всі «палички» сигналу, але сайти не відкриваються і браузер видає, що з’єднання відсутнє. Смартфони на Android вже давно не показують правдивий рівень сигналу, а з випуском Android 9 P Google дозволить взагалі прибрати цей показник. Дізнатися реальний рівень сигналу можна в налаштуваннях смартфона, але до відповідного пункту меню важко швидко дістатися. Ось як мати реальний рівень сигналу стільникової мережі постійно у швидкому доступі.
Рівень сигналу вимірюється в dBm – це одиниця співвідношення корисного сигналу до шуму. Найкраще значення буде приблизно -50 dBm. Значення -110 dBm та нижче означають, що телефон щомиті може обірвати мережеве з’єднання. Гарантована втрата мережі відбувається при показаннях близько -120 dBm.
Індикатор у вигляді паличок дає лише приблизне уявлення про поточний рівень сигналу, адже лише одному виробнику відомо, скільки одиниць dBm припадає на кожну паличку індикатора. Деякі телефони, наприклад, можуть при однаковому рівні сигналу в -110 dBm відображати повну шкалу паличок, інші – лише половину. Хоча при такому рівні сигналу зв’язок нестійкий і може обірватися у будь-яку мить. В інших випадках оновлення паличок на екрані відбувається раз на 10-15 хвилин.

Щоб визначити рівень сигналу в dBm, потрібно зайти у налаштування смартфона і перейти до розділу «Про телефон». Потім треба знайти меню «Статус» або «Мережа» – залежно від прошивки воно може по-різному називатися. Далі натисніть на підменю SIM-карти або гортайте вниз, поки не побачите пункт «Рівень сигналу».

Отримати значення рівня сигналу в статусному рядку Android допоможе утиліта Signal Notification (free). Вона оснащена лише трьома кнопками: увімкнути відображення рівня сигналу; вимкнути його; та налаштування з вибором кольору шрифта. Якщо після активації додаток не відображає рівень сигналу в dBm, спробуйте змінити спосіб зчитування цього параметра, натиснувши клавішу Toggle.

Як швидко перевірити стан акумулятора мобільного пристрою

Купуючи новий девайс, а тим паче такий, що був у вжитку, варто переконатися в «здоров’ї» його батареї. Вона втрачає ємність, навіть якщо просто лежить, її параметри особливо швидко деградують під час активного використання пристрою. Проаналізувати зменшення ресурсу акумулятора можна за двома параметрами: Design capacity (початкова ємність) і Full charge capacity (поточна ємність). Чим більша між ними різниця, тим більше зношеною є батарея.

На гаджетах із Android дізнатися початкову й поточну ємність батареї допоможе додаток AccuBattery, доступний у Google Play. Переглянути дані акумулятора можна на вкладках «Зарядка» і «Здоров’я».

Починаючи з iOS 11.3, компанія Apple дозволила користувачам ознайомлюватися з інформацією про батарею. Для цього в налаштуваннях потрібно перейти у розділ «Акумулятор» і відкрити меню «Стан акумулятора». Параметр «Максимальна ємність» показує у відсотках уже обчислену різницю між початковою і поточною ємністю.

Як швидко протестувати справність смартфона

Перед тим, як придбати смартфон – особливо той, що вже був у використанні – варто перевірити його на справність. Ручне тестування, на жаль, потребує досить багато часу, та й не виключено, що деякі важливі моменти можна випустити з уваги. Однак є спосіб таку технічну перевірку автоматизувати.

У цьому допоможе додаток для пристроїв iOS і Android, який називають TestM. Програма охоплює два десятки тестів, які перевіряють коректність роботи комплектуючих: екрану, динаміків, датчиків, модулів і камер. Виявлені показники вона потім порівнює з еталонними саме для даного пристрою, після чого додаток виводить фінальний звіт.

TestM пропонує два види тестування: швидке й повне. Перше займе близько хвилини і перевірить справність екрану, фронтальної камери, динаміків і мікрофону. Щоб пройти такий тест, потрібно зафарбувати всі зони екрану і ввести озвучені цифри.

Повноцінне тестування триває 2-4 хвилини та охоплює близько 20 тестів, розділених на шість груп. Точна кількість випробувань залежить від моделі смартфона. Серед них – перевірка сенсора екрана та 3D Touch, динаміків, мікрофона й навушників, гіроскопа та компаса, Wi-Fi, Bluetooth, GPS і стільникового зв’язку, датчика відстані, зарядки, вібромотору, кнопок і Face ID, усіх камер, а також спалаху.

Після проходження всіх тестів додаток запропонує створити наочний звіт, який можна буде переглянути у додатку на сайті TestM, або експортувати у зображення.

Як роздавати гостям пароль від Wi-Fi у вигляді QR-коду

Не завжди зручно роздавати надійний пароль від домашнього Wi-Fi своїм друзям або гостям. Щоб уникнути певних складнощів з введенням паролю, його можна оформити у вигляді QR-коду. Останній зчитує камера смартфона, і девайс автоматично підключається до Wi-Fi.

Для створення QR-коду з паролем можна скористатися будь-яким відповідним сервісом чи додатком, наприклад, qifi.org. Потрібно вказати назву точки доступу, пароль від неї, тип шифрування (WEP, WPA/WPA), а також тип коду (Wi-Fi). Потім скачати створений код, роздрукувати його та розмістити у доступному місці. Власне можна зберегти QR-код на смартфоні і ознайомити з ним своїх гостей.

Для сканування QR-коду також існує низка утиліт, серед яких – Barcode Scanner, QR Code Reader & Barcode Scanner.

5 способів зробити новорічний подарунок за допомогою смартфона

У вас бракує часу на пошуки новорічних подарунків? Не переймайтеся – смартфон допоможе обрати, придбати та отримати чи надіслати подарунки. З придбанням подарунків у переддень Нового року ой як непросто. Магазини переповнені заклопотаними людьми, кур’єрські служби перевантажені. Та вихід є, адже можна зробити електронний подарунок. А для цього потрібен лише смартфон і підключення до мобільного інтернету. 

dialogue vodafone

Сертифікат з подарунком мрії

Майже кожен заклад обслуговування надає свої послуги разом із подарунковим сертифікатом. А можливості подарункових сертифікатів майже необмежені. Наприклад, поціновувача азіатської культури можна відправити на тайський масаж, шанувальницю спа-процедур – на обгортання шоколадом, а любителя детективів – на квест у зачиненій кімнаті. З каталогами сертифікатів можна ознайомитися на агрегаторах radost.ua, www.emozzi.com.ua

Квитки

Ви маєте чудову можливість запросити друга або подарувати квиток на перегляд нового фільму, театральної вистави, виставку або будь-яку іншу культурну подію. Такі сервіси, як events.tickets.ua, karabas.com, gastroli.ua, kasa.in.ua допоможуть придбати квиток.

Ігри, додатки та утиліти

Смартфон без сторонніх програм сьогодні не дуже підходить навіть під час спілкування. Досить часто бажані додатки, ігри та утиліти відсутні в безкоштовній версії. Чудовий варіант «покласти під ялинку» близькій людині програму для смартфона, про яку вона давно мріє. Магазини App Store для iOS та Google Play для Android оснащені подарунковими функціями, тобто можуть відправляти посилання на завантаження електронною поштою. 

Телебачення, яке завжди поруч

Цього нового року також можна подарувати електронний телевізор. Тобто не фізичний пристрій, а майже весь контент у ньому. До того ж, дивитися його можна буде скрізь. Це послуга мобільного телебачення Vodafone TV, яка пропонує понад 3 000 фільмів і серіалів, улюблені телепередачі, спортивні матчі, новини, музику та багато-багато іншого. Для перегляду підходить будь-який гаджет із виходом в інтернет. Додаток Vodafone TV можна безкоштовно завантажити в магазинах Google Play для Android та App Store для iOS. А замовити послугу можна через магазин shop.vodafone.ua

Книги та журнали

Смартфон, безумовно, допоможе отримати багато корисної інформації, наприклад, на тему влучних порад стосовно домашнього ремонту тощо. Можна також разом із улюбленими героями поринути у захоплюючий світ пригод. Для цього достатньо обрати як подарунок передплату на журнал або презентувати книгу. Замовити цифровий доступ до журналів можна, наприклад, на сайті journals.ua, а книги у цифровому форматі можна отримати через сервіси www.bookclub.ua; bookland.net.ua; books.vodafone.ua. Останній зручний тим, що дозволяє читати на будь-якому пристрої з доступом до інтернету, а також має офлайновий режим. Підключитися до нього можна через магазин shop.vodafone.ua

Клієнти Vodafone також можуть замовити подарунки за рахунок накопичених бонусів мобільного зв’язку.
Для цього є програма Vodafone Bonus, що пропонує подарункові сертифікати, передплату на журнали, книги. За допомогою цієї програми можна навіть заправити автомобіль, отримати знижки в магазинах і ресторанах.

Детально на сайті
bonus.vodafone.ua

Як оперативно здійснити оплату 

Швидко та зручно оплатити більшість запропонованих подарунків допоможе система Vodafone Pay – її офіційний додаток можна скачати в Google Play та App Store. Цей платіжний сервіс дозволяє провадити оплату різних товарів і послуг зі смартфона. Тут доступно понад 300 опцій, включно з грошовими переказами з картки на картку чи з картки на мобільний, а також розрахунками в онлайн-магазинах. Сплачувати у Vodafone Pay можна як з банківського рахунку через картку, так і з балансу мобільного. Vodafone Pay зручний також тим, що має окрему опцію мобільних подарунків, з якою можна відправити квіти, квитки на концерт, у театр або кіно, сертифікати на курси англійської мови і навіть відпочинок у заміській резиденції.

Закрити