Як підтримувати чистоту смартфона, водночас не зашкоджуючи йому

Під час пандемії медики рекомендують особливу увагу приділяти гігієні рук. Також варто подбати про чистоту наших смартфонів, оскільки протягом дня наші руки постійно з ним контактують.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Серед рекомендацій – протирати пристрій антисептиком. Але тут є і свої мінуси, а саме: спиртовмісні дезінфектори поступово руйнуватимуть олеофобне покриття екрану, через що на ньому згодом залишатимуться помітні сліди від пальців. Для запобігання цьому слід використовувати безспиртові антисептики.
Хорошим безспиртовим антисептиком є полігексаметиленгуанідин гідрохлорид (ПГМГ-ГХ). Розчини цієї речовини використовуються для дезінфекції медичних інструментів, а антисептики на її базі затверджені МОЗ України. Одна з переваг таких дезінфекторів ще й у тому, що їх ефект триває протягом кількох годин.

Для чищення смартфона бажано використовувати спеціальні серветки з мікрофібри, що призначені для екранів та оптики. Прості серветки й рушники більш абразивні, тож згодом на корпусі чи екрані можуть залишатися від них сліди. Також тканину бажано змочувати антисептиком, а не одразу розпилювати його на екран – це зменшує ймовірність того, що мікрокраплинки потраплять у корпус через роз’єми.

До того ж, нещодавно в магазинах з’явилися спеціальні ультрафіолетові дезінфектори для смартфонів – невеличка коробочка, в якій смартфон опромінюється ультрафіолетом, що знищує віруси й бактерії. На сам апарат УФ-промені жодним чином не впливають. Вартість таких дезінфекторів становить 800 гривень. Деякі моделі мають бездротову зарядку, тож якщо ваш смартфон її підтримує, під час дезінфекції можна підживити пристрій. Продаються також невеличкі ручні УФ-дезінфектори направленої дії, якими можна знезаражувати не тільки смартфон, а й інші побутові речі (зубні щітки, годинники, клавіатури тощо).

Для зменшення кількості контактів рук із смартфоном можна використовувати Bluetooth-гарнітуру чи TWS-навушники. Ця порада особлива корисна для тих, хто багато розмовляє по телефону протягом дня. До того ж, за допомогою TWS-навушників можна, наприклад, керувати музичним плеєром, не дістаючи апарат із кишені. Якщо у вас є смарт-годинник чи фітнес-браслет, налаштуйте на ньому керування викликами, додатками та отримання повідомлень зі смартфону.