Як ставити підпис за допомогою смартфону

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Як ставити підпис за допомогою смартфону

Оскільки все частіше оформлення документів відбувається у цифровій формі, на сьогодні механізм засвідчення підпису на паперовому носії нерідко є незручним. Нещодавно мобільний оператор надав українцям чудову можливість – Vodafone запропонував послугу Mobile ID, здатну перетворити смартфон на аналог особистого підпису.
Послуга цифрового підпису стає дедалі популярнішою і щороку зростає на 34,7%. За даними аналітичної компанії PST Market, до 2023 року світовий ринок цього сервісу сягне $9 073 млн.
Послуга від Vodafone надає електронний цифровий підпис (ЕЦП) за допомогою мобільного телефону, що є юридично значущим аналогом власноручного підпису власника. Безпека особистих даних при використанні Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. Воно відповідає не лише українським, а й європейським стандартам. Додатковий рівень безпеки надають SIM-карти нового покоління, які дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Також дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.

Першими переваги цифрового підпису з телефону оцінили бізнес-клієнти Vodafone. Вони отримали зручний віддалений доступ до корпоративних інформаційних ресурсів і можливість ставити підпис у системах електронного документообігу.

Mobile ID також можуть використовувати й інші абоненти. Vodafone вже підключає до цієї послуги у Харкові, жителі якого можуть оформити 3 довідки: про склад сім’ї, про реєстрацію місця проживання та замовити технічний паспорт нерухомості в БТІ.
У майбутньому перелік документів, які можна підписувати через Mobile ID, доповнять такі державні послуги, як отримання різноманітних довідок, виписок, оформлення заявок, субсидій, пільг, декларацій, підписання петицій тощо. Сервісом також можна буде засвідчувати особу в системах інтернет-банкінгу, медичних службах та освітніх програмах.

Для підключення Mobile ID необхідно особисто відвідати офіс Vodafone і на місці придбати SIM-карту з підтримкою цього сервісу, пройти реєстрацію та генерацію ключів. Підключити електронний цифровий підпис можна як на поточний абонентський номер, так і додатковий. Сам електронний підпис видадуть на місці в офісі Vodafone без необхідності відвідувати Акредитований центр сертифікації ключів.

Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги ЕЦП на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата складає 15 гривень на місяць.

Безпека особистих даних у Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. До того ж, SIM-карти нового покоління дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter