Як дивитися реальний рівень сигналу мобільної мережі

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Як дивитися реальний рівень сигналу мобільної мережі

Майже кожен користувач смартфона стикався з ситуацією, коли на екрані всі «палички» сигналу, але сайти не відкриваються і браузер видає, що з’єднання відсутнє. Смартфони на Android вже давно не показують правдивий рівень сигналу, а з випуском Android 9 P Google дозволить взагалі прибрати цей показник. Дізнатися реальний рівень сигналу можна в налаштуваннях смартфона, але до відповідного пункту меню важко швидко дістатися. Ось як мати реальний рівень сигналу стільникової мережі постійно у швидкому доступі.
Рівень сигналу вимірюється в dBm – це одиниця співвідношення корисного сигналу до шуму. Найкраще значення буде приблизно -50 dBm. Значення -110 dBm та нижче означають, що телефон щомиті може обірвати мережеве з’єднання. Гарантована втрата мережі відбувається при показаннях близько -120 dBm.
Індикатор у вигляді паличок дає лише приблизне уявлення про поточний рівень сигналу, адже лише одному виробнику відомо, скільки одиниць dBm припадає на кожну паличку індикатора. Деякі телефони, наприклад, можуть при однаковому рівні сигналу в -110 dBm відображати повну шкалу паличок, інші – лише половину. Хоча при такому рівні сигналу зв’язок нестійкий і може обірватися у будь-яку мить. В інших випадках оновлення паличок на екрані відбувається раз на 10-15 хвилин.

Щоб визначити рівень сигналу в dBm, потрібно зайти у налаштування смартфона і перейти до розділу «Про телефон». Потім треба знайти меню «Статус» або «Мережа» – залежно від прошивки воно може по-різному називатися. Далі натисніть на підменю SIM-карти або гортайте вниз, поки не побачите пункт «Рівень сигналу».

Отримати значення рівня сигналу в статусному рядку Android допоможе утиліта Signal Notification (free). Вона оснащена лише трьома кнопками: увімкнути відображення рівня сигналу; вимкнути його; та налаштування з вибором кольору шрифта. Якщо після активації додаток не відображає рівень сигналу в dBm, спробуйте змінити спосіб зчитування цього параметра, натиснувши клавішу Toggle.

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter