«Рік без абонплат» став доступний клієнтам лінійки Vodafone SuperNet

Vodafone запропонував клієнтам Vodafone SuperNet послугу «Рік без абонплат», завдяки якій користувачі актуальної тарифної лінійки зможуть забути на рік про регулярні платежі. Для цього достатньо сплатити необхідну суму один раз на рік замість регулярних платежів. При цьому новий пакет послуг буде підключатися автоматично кожні 4 тижні протягом року.

Підключити послугу клієнти можуть самостійно, в додатку для самообслуговування My Vodafone або за допомогою USSD команди *365# і кнопка виклику.

Лінійка тарифів Vodafone SuperNet розроблена спеціально для користувачів мобільного інтернету в мережі 4G. В рамках лінійки клієнтам доступні різні обсяги мобільного інтернету – від 4 ГБ і до безліміту, вартістю від 65 до 115 грн відповідно. Деталі тарифів і підключення послуги «Рік без абонплат» доступні на сайті Vodafone.ua.

Vodafone проведе онлайн хакатон з Data Science

Vodafone запускає нову ініціативу в рамках платформи для експериментів з великими даними Big Data Lab. 8 грудня стартує DS Competition – перший в Україні двотижневий онлайн хакатон по Data Science.

Хакатон DS Competition ставить перед учасниками два конкретні актуальні для Vodafone завдання з аналізу даних: визначення найбільш ймовірних користувачів однієї з послуг компанії та визначення віку клієнта. Vodafone разом з AI Booster проведe хакатон для того, щоб обрати найбільш якісне рішення поставлених завдань. Відкриття хакатону відбудеться 8 грудня, а переможці будуть визначені 23 грудня під час фінального мітапу.

Змагання буде проводитися онлайн, взяти участь у ньому можуть команди дата аналітиків з усіх регіонів України та будь-якої точки світу. Команди змагатимуться за призовий фонд $3000.
До участі в хакатоні запрошуються представники технічного ком’юніті та команди незалежних розробників.

Учасники DS Competition отримають доступ до реальних знеособлених даних Vodafone. Семпл даних повністю анонімізований і підготовлений таким чином, щоб при цьому можна було відстежити закономірності та особливості поведінки на великій кількості подій.

Платформа Big Data Lab була запущена в 2018 році. В рамках проекту Vodafone Україна вперше відкрив масив своїх реальних даних всім зацікавленим дата-аналітикам і розробникам. Учасники лабораторії отримали можливість на основі реальних даних під керівництвом менторів розробити проекти в трьох категоріях: рішення для міста, бізнесу та поліпшення якості життя. Проект включав масштабний хакатон по Data Science і акселераційну програму для команд-переможців хакатону.

Vodafone використовує великі дані як для вирішення власних завдань, так і для надання бізнес клієнтам послуг на основі big data: гео-аналітика, скорінг, аналіз цільової аудиторії, пошук потенційних клієнтів і таргетинг. Рішення Vodafone на основі big data отримали телеком «Оскар» – визнані кращим рішенням року для бізнесу за результатами премії Telecom Awards 2018.

Перший універсальний мобільний гаманець для українців

За даними аналітичної компанії Accenture Consulting, майже 23% молодих людей щотижня розраховуються через мобільний гаманець. Українці, які проводять зі смартфоном понад 4 години на день, також мають такі можливості – з літа минулого року в країні запрацював перший універсальний мобільний гаманець, що називається Vodafone Pay. 

За його допомогою можна розраховуватися за товари й послуги, поповнювати мобільні рахунки абонентів будь-якого оператора та здійснювати грошові перекази прямо зі свого смартфона. І що особливо важливо – користуватися Vodafone Pay може абонент будь-якого українського мобільного оператора й клієнт будь-якого українського банку. Додаток доступний як для смартфонів під управлінням операційної системи Android, так і для iOS-пристроїв.

Працювати з додатком Vodafone Pay досить легко, оскільки він не вимагає багаторівневого підтвердження операцій. Сервіс дозволяє поповнити мобільний рахунок у три кроки, а для платіжних операцій не обов’язково тримати в руках саму банківську карту. Завдяки інтеграції з платформою цифрових гаманців Masterpass оплату можна провадити в один клік. За безпеку платежів у Vodafone Pay відповідає подвійна верифікація користувача – через PIN-код, відбиток пальця або ж унікальне слово-пароль.

Розробники Vodafone Pay називають його першим універсальним гаманцем, оскільки у ньому доступно понад 300 сервісів. Зі свого смартфона можна поповнювати як власний мобільний рахунок, так й іншого абонента. До речі, переказ коштів здійснюється без комісії незалежно від оператора та банку-емітента картки. Також можна здійснювати грошові перекази з картки на картку або з карти на мобільний з низькими тарифами 0,5% + 2,5 грн. Передбачається також оплата за комунальні послуги, інтернет-провайдерів, телефонію, телебачення тощо. Звичайно, цим гаманцем можна розраховуватися і за покупки в онлайн-магазинах. Товари та послуги можна оплачувати як банківською карткою, так і з балансу мобільного рахунку клієнтів Vodafone.

Незабаром користувачі Vodafone Pay також зможуть розраховуватися через QR-коди. Послуга зараз проходить період тестування, комерційний запуск планується ближчим часом.

Vodafone Pay зручний також тим, що має окрему опцію мобільних подарунків, із якою можна надіслати квіти, квитки на концерт, у театр або кіно, сертифікати на курси англійської мови і навіть відпочинок у заміській резиденції.

Як гаманець у мобільному телефоні підкорив світ

Останніми роками світ охоплює новий тренд – мобільні платежі. Ідея розраховуватися за товари і послуги власним смартфоном настільки сподобалася людям, що торік обсяг таких транзакцій склав $75 млрд, а, за прогнозами аналітиків, до 2020 року він сягне $503 млрд. Україна не залишається осторонь світових тенденцій – Vodafone пропонує послугу універсального мобільного гаманця Vodafone Pay.
Що таке мобільні платежі

Мобільні платежі – це будь-яка оплата за допомогою телефону. Для цього є кілька популярних способів:

• SMS. Ще кілька років тому оплату часто провадили за допомогою цього сервісу. Для розрахунку необхідно було лише надіслати повідомлення на спеціальний номер, а кошти знімалися з мобільного рахунку. Це був один із найпопулярніших каналів для мобільних розрахунків, однак із поширенням смартфонів на зміну йому прийшли інші.

• NFC. Радіочіп із цією технологією теж часто використовують для передачі даних щодо оплати. Достатньо лише прикласти свій телефон до спеціального терміналу-зчитувача. Спосіб виявився настільки зручним, що його популярність у 2017 році лише за півроку зросла на 11%.

• QR-коди використовуються часто банківськими додатками та у фірмових утилітах магазинів. До них необхідно підключити платіжну картку, після чого можна сканувати QR-коди товарів, розраховуючись одночасно за товар. Цей спосіб безпечніший, ніж звичайна картка, оскільки її дані не потрібно вводити на сайті чи в додатку.

Але універсальним рішенням для мобільних платежів стали мобільні гаманці, які ще називають цифровими гаманцями. Платіжна інформація таких сервісів зберігається у спеціалізованому додатку. Вони зручні тим, що можуть використовувати для оплати низку технологій, включаючи NFC, QR-коди, SMS тощо. Завдяки цьому мобільним гаманцем, наприклад, можна розплатитися у магазинах, що не мають терміналів із NFC. Також до мобільного гаманця можна підключити не лише кредитні чи дебітні картки, а й інші джерела, такі як картки лояльності, квитки тощо.

Як ставити підпис за допомогою смартфону

Оскільки все частіше оформлення документів відбувається у цифровій формі, на сьогодні механізм засвідчення підпису на паперовому носії нерідко є незручним. Нещодавно мобільний оператор надав українцям чудову можливість – Vodafone запропонував послугу Mobile ID, здатну перетворити смартфон на аналог особистого підпису.
Послуга цифрового підпису стає дедалі популярнішою і щороку зростає на 34,7%. За даними аналітичної компанії PST Market, до 2023 року світовий ринок цього сервісу сягне $9 073 млн.
Послуга від Vodafone надає електронний цифровий підпис (ЕЦП) за допомогою мобільного телефону, що є юридично значущим аналогом власноручного підпису власника. Безпека особистих даних при використанні Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. Воно відповідає не лише українським, а й європейським стандартам. Додатковий рівень безпеки надають SIM-карти нового покоління, які дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Також дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.

Першими переваги цифрового підпису з телефону оцінили бізнес-клієнти Vodafone. Вони отримали зручний віддалений доступ до корпоративних інформаційних ресурсів і можливість ставити підпис у системах електронного документообігу.

Mobile ID також можуть використовувати й інші абоненти. Vodafone вже підключає до цієї послуги у Харкові, жителі якого можуть оформити 3 довідки: про склад сім’ї, про реєстрацію місця проживання та замовити технічний паспорт нерухомості в БТІ.
У майбутньому перелік документів, які можна підписувати через Mobile ID, доповнять такі державні послуги, як отримання різноманітних довідок, виписок, оформлення заявок, субсидій, пільг, декларацій, підписання петицій тощо. Сервісом також можна буде засвідчувати особу в системах інтернет-банкінгу, медичних службах та освітніх програмах.

Для підключення Mobile ID необхідно особисто відвідати офіс Vodafone і на місці придбати SIM-карту з підтримкою цього сервісу, пройти реєстрацію та генерацію ключів. Підключити електронний цифровий підпис можна як на поточний абонентський номер, так і додатковий. Сам електронний підпис видадуть на місці в офісі Vodafone без необхідності відвідувати Акредитований центр сертифікації ключів.

Вартість SIM-карти з підтримкою технології Mobile ID становить 100 грн. Підключення послуги ЕЦП на 1 рік – 150 грн. Абонентська плата складає 15 гривень на місяць.

Безпека особистих даних у Mobile ID базується на сертифікованому рішенні, всі компоненти якого пройшли державну експертизу. До того ж, SIM-карти нового покоління дозволяють шифрувати дані без можливості їх копіювання чи видалення. Дані користувача не зберігаються в жодному з сегментів системи.

Можна на власні очі побачити, що буде з обличчям, якщо його не захищати від прямої дії сонця

Ультрафіолетові промені при прямому впливі можуть згубно впливати на людський організм, а надмірне перебування на сонці може завдати непоправної шкоди. Тобто потрібно вміти не нашкодити самому собі – не забувати про засоби захисту від сонця. Щоб наочно переконатися, як шкіра обличчя у разі тривалого контакту з сонячними променями зреагує, варто скористатися додатком Sunface.

Все, що вам потрібно зробити, – це селфі. Програма проаналізує знімок і окреслить дефекти, які з’являться на вашій шкірі внаслідок опромінення ультрафіолетом за 5, 10 або, наприклад, 25 років. Обравши опцію Weekly Tanning, можна побачити, як ваша шкіра відреагує на щотижневу засмагу.

6G забезпечить покриття під водою

Шосте покоління мобільних мереж виведе на зв’язок навіть дайверів. Особливістю 6G стане те, що територія покриття охоплюватиме не тільки земну поверхню, а й поширюватиметься під водою. У таких мережах швидкість пересилання даних також сягне 1 Тбайт/с.

2019 рік має стати початком активного комерційного розгортання мобільних мереж 5G. Також очікуються масові поставки смартфонів із підтримкою відповідних технологій. П’яте покоління зв’язку забезпечить досить високу швидкість та ємність мереж, щоб вихід в інтернет отримав майже кожен гаджет на планеті.

6G дасть змогу пересилати дані на швидкості до 1 Тбайт/с, до того ж, під водою

До того ж, на 5G розвиток технологій мобільного зв’язку не завершується. Нещодавно голова відділу розробок 5G Міністерства промисловості та інформатизації КНР Сю Cін заявив, що розробка технології 6G у концептуальній стадії почалася цього року. За його словами, уже зараз над технологією 6G активно працюють Китай, США, Росія, країни Євросоюзу. Теоретично швидкість пересилання даних у мережах 6G може сягати 1 Тбайт/с. Водночас особливістю 6G стане те, що покриття території здійснюватиметься не тільки на земній поверхні, а й під водою. Підводна мережа стане єдиною частиною загальної стільникової системи.

Згідно з оптимістичними прогнозами комерційна експлуатація 6G розпочнеться не раніше 2030 року.

Акумулятори не встигають за вимогами смартфонів

Особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED

Часто спостерігається ситуація: виробники запевняють, що новий телефон 2018 року випуску працюватиме довго, а в реальності виявляється дещо інакше. Експерти помітили негативну тенденцію в сучасних мобільних телефонах – час їхньої автономності почав зменшуватися. Нове покоління смартфонів працює менше годин, ніж попереднє. Одним із пояснень цьому явищу є те, що прогрес у літій-іонних батареях не встигає за зростанням енергетичних вимог до них.

Фахівці газети Washington Post перевірили автономність 13 смартфонів. Вони встановили на мобільних однаковий рівень яскравості та змусили знову й знову відривати один сайт. За кількома винятками, переважна більшість телефонів 2018 року випуску засвідчила меншу автономність, ніж моделі 2017 року. Наприклад, новий iPhone XS «вмер» на 21 хвилину раніше минулорічного iPhone X. Новий Google Pixel 3 протримався майже на 1,5 години менше за попередника Pixel 2.

Експерти пояснюють таке зниження автономності тим, що літій-іонні батареї досягли свого піку розвитку. Не допомагають навіть різноманітні хитрощі, як-то: використання штучного інтелекту для аналізу використовуваних додатків, режимів енергозбереження, енергоефективних чіпів тощо. Тести показують, що особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED.

Батареї покращуються дуже повільно, приблизно 5% на рік, і ситуація з автономністю смартфонів стане ще гіршою вже з наступного року, коли почнуть масове розгортання мереж 5G. Цей стандарт зв’язку виявляється настільки енергетично потужним, що виробники смартфонів змушені шукати нові рішення для охолодження гаджетів.

Телефони, які показують збільшення автономності, наприклад, Samsung Note 9, має фізично більший акумулятор. Його батарея має ємність 4000 мА/год, що суттєво більше, ніж 3300 мА/год у минулорічному Note8. Але й цей параметр не можна нарощувати безкінечно. На думку експертів, варто очікувати його ліміт уже в найближчих поколіннях телефонів.

Фахівці радять користувачам готуватися до компромісів, одним із яких є необхідність звикати до частішого заряджання. Для цього вендори розвивають технології швидкого заряджання, які роблять підключення до розетки протягом 10-20 хвилин ефективним способом пом’якшити відсутність прориву в технологіях акумуляторів.

Vodafone Україна у 3 кварталі 2018 року поліпшив фінансові показники та запустив низку інноваційних сервісів

Vodafone поліпшив основні фінансові показники за результатами третього кварталу 2018 року. Дохід компанії у 3 кварталі 2018 року збільшився, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 12,6% і склав 3,3 млрд грн. Чистий прибуток компанії в 3 кварталі 2018 року склав 393 млн грн, скорочення щодо попереднього періоду пояснюється збільшенням витрат на амортизацію внаслідок активного розгортання мереж 3G та 4G.

Vodafone досяг значного зростання операційної ефективності: показник OIBDA збільшився на 49,4% в річному численні й склав 1,8 млрд грн. Маржа OIBDA склала 54,9%, збільшившись на 13,5 п.п. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Компанія поліпшила результати за рахунок зростання кількості data-користувачів і дворазового зростання споживання послуг передачі даних, що обумовлено активним розширенням покриття мереж 3G та 4G. Зростання дата користування відзначається серед бізнес клієнтів компанії, частка heavy users – абонентів, які використовують понад 6 Гб в місяць, зросла на 62%.

Кількість 4G користувачів за квартал зросла на 75,3%. На сьогоднішній день 4G мережею Vodafone Україна скористалося близько 3 мільйонів клієнтів. Абонентська база Vodafone залишається стабільною. Незначне зменшення кількості клієнтів – до 19,9 млн. – обумовлено недоступністю послуг зв’язку на деяких територіях країни.

4G мережа Vodafone доступна у всіх областях країни, на кінець третього кварталу мережа четвертого покоління доступна для 40% населення країни.

Vodafone інвестував у 3 кварталі 2018 року рекордну на ринку суму в розвиток мережевої інфраструктури – понад 1 млрд грн. З моменту початку будівництва мереж швидкісного мобільного інтернету загальний розмір інвестицій склав 20 млрд грн. Рекордні на ринку інвестиції покликані забезпечити технологічне лідерство Vodafone і гарантувати клієнтам компанії не тільки безперебійну роботу мобільного зв’язку та data-послуг, але й надійну платформу для запуску нових технологічних послуг на базі 4G: технології та рішення на базі IoT, технології та рішення для SmartCity, аналітику великих даних, роботу хмарних сервісів, інноваційних послуг на базі технології Mobile ID, а також фінтех сервісів.

Так, в серпні цього року Vodafone першим в Україні запустив сервіс електронного цифрового підпису на базі технології Mobile ID. У третьому кварталі Vodafone Україна та Харківська міська рада запустили загальнонаціональний проект Vodafone Smart City, який передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, розроблених у глобальних R&D-центрах оператора, що успішно застосовуються в європейських містах, у систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя. Рішення будуть реалізовані на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона.

Vodafone анонсував нову фінтех послугу для бізнеса та представив digital-рішення для малого та середнього бізнесу на Get Business Festival 2018

Vodafone представив в рамках фестивалю Get Business Festival 2018 низку сучасних технологічних рішень і сервісів, які здатні допомогти невеликим компаніям підвищити ефективність свого бізнесу. Найбільший інтерес у підприємців викликали рішення на основі аналізу Big Data для середнього та малого бізнесу (СМБ), а також можливості технології Mobile ID для організації внутрішнього документообігу та підключення електронного цифрового підпису, яку на сьогоднішній день в Україні надає тільки компанія Vodafone.

На фестивалі Vodafone вперше анонсував запуск рішення для прийому платежів за допомогою QR-кодів. Ця технологія дозволяє підприємцям приймати до оплати банківські карти без використання POS-терміналів і пов’язаних з ними витратами. Послуга реалізована в форматі QR чатбота Vodafone, який дозволяє підприємцям самостійно адмініструвати свої торгові точки і платежі в своєму смартфоні. Підприємець отримує зручне і просте рішення для прийому платежів, клієнт – швидку оплату за допомогою будь-якої програми, в якому реалізована оплата через QR-коди. У їх числі – Vodafone Pay. Під час фестивалю гості змогли протестувати цю послугу, оплачуючи напої за допомогою QR-кодів. Послуга проходить період тестування, комерційний запуск планується найближчим часом.

Чатбот – один з найбільш зручних для СМБ інструментів. Чатботи в месенджерах Facebook, Viber, Telegram тощо являють собою автоматичні алгоритми спілкування, наприклад, з клієнтами.

Чатбот Vodafone Business, якого фахівці Vodafone створили спеціально для фестивалю GetBusiness, лише за три дні провів опитування близько тисячі респондентів, «обмінявши» отриману інформацію на промокоди, які давали можливість отримати квиток на захід за пільговою ціною. Отримана інформація в тому числі використовувалася на заході для розіграшу подарунків серед усіх учасників опитування. При цьому платного просування чатбота не було взагалі.

Vodafone активно використовує чатботи в своїй діяльності. Так чатботи вже приймають на роботу в Vodafone, проводячи попередню співбесіду з претендентами; керують інформацією всередині компанії; забезпечують швидкий збір даних та опитування співробітників.

«Vodafone підтримує Get Business Festival з моменту його заснування. Для нас digital – це природнє середовище, в якій наша компанія живе, розвивається та постійно експериментує для того щоб пропонувати клієнтам сучасні, іноді унікальні для України послуги. Нам дуже цікаво працювати з невеликими компаніями. Вони динамічні, швидше приймають рішення, в цих компаніях швидше реагують на зміни. Вони першими хапають новинки і пробують нові підходи в бізнесі. І це дуже цінно для нас»,

– зазначив Євген Булах, директор з продажу та абонентського обслуговування Vodafone Україна.
1 2 3 9
Закрити