Як організувати відпустку в Україні: корисні сервіси і додатки

Через пандемію COVID-19 багатьом цьогоріч доведеться переглянути свої графіки відпусток і, можливо, віддати перевагу відпочинкові в рідній Україні. До вашої уваги добірка корисних ресурсів, які, сподіваємося, стануть вам у пригоді.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Куди вирушити

Окрім популярних туристичних напрямків, в Україні є багато мальовничих куточків, відвідання яких принесе вам неабияке задоволення і насолоду. Варто звернути увагу на проєкт Ukraїner (ukrainer.net). На цьому порталі зібрані авторські експедиції команди усіма куточками України. Тут доступна цікава інформація щодо особливостей кожного регіону, визначних місць і архітектурних пам’яток, можна дізнатися про історії людей, які творили і розвивають нашу державу. Наразі – це один із найкращих гідів Україною.

Ще один корисний ресурс для вибору подорожі — портал UA.IGotoWorld.com. На відміну від Ukraїner, де в основному акцентується на історії країни і людей, на цьому ресурсі інформація чітко структурована за категоріями — можна, наприклад, одразу перейти до рубрики «Курорти» або «Пам’ятки». Інформація на порталі доступна для більшості міст України.

Як придбати квитки

За допомогою інтернету можна без проблем придбати квитки на різні види транспорту. На фірмовому порталі «Укрзалізниці» booking.uz.gov.ua можна замовити квитки на потяг без націнки. Його версія також доступна й у вигляді мобільного додатку, головна зручність якого полягає в тому, що не обов’язково мати при собі паперову версію квитка, його можна показати провідникові безпосередньо зі смартфона.

Ресурс skyscanner.com.ua допоможе придбати квиток на повітряний вид транспорту. У нього дуже зручний інтерфейс і сервіс відображає усі внутрішні рейси українських авіакомпаній. Портал Tickets.ua допоможе з придбанням квитків як на автобус, так і інші види транспорту. Він містить значний перелік маршрутів і перевізників, включно з такими, як Gunsel і «Автолюкс» тощо.

Через карантинні обмеження щодо кількості пасажирів на внутрішніх рейсах цього літа можуть бути тимчасові проблеми з придбанням квитків на транспорт. Оперативно отримувати інформацію щодо їх наявності допоможуть Телеграм-боти. Наприклад, ресурс RailwayBot поінформує, коли з’явиться вільний квиток на потрібний напрямок і рейс. А придбати його можна одразу через інтерфейс Telegram. BussyBot надає такі ж само послуги в напрямку автобусних перевезень. У Фейсбуці є бот UIAhelper, який надає необхідну інформацію для пасажирів МАУ.

Корисні додатки

Різнопланові додатки можуть надавати усю необхідну у незнайомих містах інформацію або послуги. Наприклад, Ukraine Guide by Triposo — це орієнтований на іноземців (та й українцям може бути корисний) гід українськими містами з базовою інформацією про них, житло, розваги тощо.

Для любителів екскурсій є безкоштовний аудіогід izi.TRAVEL, з величезним переліком турів рідною Україною, а також у різні куточки світу. Функція додатку дуже проста: після завантаження його на смартфон потрібно запустити тур і слідувати визначеним маршрутом, насолоджуючись розповіддю. Тури доступні українською та російською мовами.

Сервіс Costless — своєрідна порівняльна цінова таблиця на продукти в супермаркетах України. Він просто необхідний тим, хто віддає перевагу відпочинку із самостійним харчуванням.

Додаток Playseek є незамінним ресурсом у пошуку нових знайомств або для занять спортом. Власне він стане у пригоді тим, хто, подорожуючи самостійно, шукає нових друзів.

За допомогою додатку «ГДЕ Я» від порталу bit.ua можна отримати інформацію щодо наявних у Києві, Львові та Одесі ресторанів, кав’ярень, салонів краси тощо. Щоправда він доступний лише на iOS.

Додаток «Tomato — ресторани України», своєю чергою, допоможе отримати інформацію щодо хороших закладів харчування більш, ніж у 50 містах України. Він надає дані про ресторани та кафе, базуючись на їх популярності та відвідуваності, кухні й місці розташування тощо.