До проекту Vodafone Smart City Kharkiv приєдналися нові учасники

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

До проекту Vodafone Smart City Kharkiv приєдналися нові учасники

Vodafone Україна, Офіс реформ Харкова та Kharkiv IT Cluster оголошують про підписання меморандуму про співпрацю.

Учасники об’єднуються для того, щоб реалізувати в Харкові концепцію Smart City, яка передбачає впровадження «розумних» технологій в систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя Харкова.

На сьогоднішній день перший smart-проект в Харкові вже запущено – харків’яни першими в Україні отримали можливість оформити «мобільні паспорти» за допомогою технології ідентифікації Mobile ID. До кінця 2020 року в Харкові буде впроваджено понад 20 smart-проектів, які торкнуться всіх сфер життя міста. Пріоритетними напрямками для впровадження «розумних» рішень визначені проекти в категоріях Smart-транспорт, Smart-energy, Smart-medicine, Безпечне місто, Утилізація сміття, E-government, Туризм, зокрема, інноваційні туристичні маршрути Vodafone Smart Routes.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні завдячує запуску 4G в липні 2018 року. IoT (Internet of Things – інтернет речей) – це інтернет мережа для взаємодії різних пристроїв, таких як датчики, сенсори, без участі людини. IoT може застосовуватися в будь-якій сфері, де є процеси, які можуть бути автоматизовані та виконуватися без участі людини. IoT рішення дозволяють віддалено відслідковувати стан об'єктів і збирати дані з метою їх подальшого аналізу.


Приклади застосування IoT в міській еко-системі: міський транспорт з датчиками переміщення, планування маршрутів транспорту на підставі даних про переміщення людей містом; сміттєві баки з датчиками наповнення; моніторинг стану труб і, відповідно, планування ремонтних робіт на підставі отриманих даних – не після пориву, а з метою профілактики в потрібному місці і в потрібний час.

«Приєднання до проекту Vodafone Smart City Офісу реформ Харкова та харківського IT кластеру – приклад того, як інноваційні ідеї збирають навколо себе людей, які готові вкладати свої сили і знання в те, щоб змінити життя в своєму місті на краще. Харків стає сучасним майданчиком на основі якого будуть створюватися рішення на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона. А отриманий Харковом досвід в ході трансформації в Smart-місто буде корисний містам по всій Україні »,

– зазначив Сергій Скрипніков, заступник генерального директора Vodafone Україна.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter