До проекту Vodafone Smart City Kharkiv приєдналися нові учасники

Vodafone Україна, Офіс реформ Харкова та Kharkiv IT Cluster оголошують про підписання меморандуму про співпрацю.

Учасники об’єднуються для того, щоб реалізувати в Харкові концепцію Smart City, яка передбачає впровадження «розумних» технологій в систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя Харкова.

На сьогоднішній день перший smart-проект в Харкові вже запущено – харків’яни першими в Україні отримали можливість оформити «мобільні паспорти» за допомогою технології ідентифікації Mobile ID. До кінця 2020 року в Харкові буде впроваджено понад 20 smart-проектів, які торкнуться всіх сфер життя міста. Пріоритетними напрямками для впровадження «розумних» рішень визначені проекти в категоріях Smart-транспорт, Smart-energy, Smart-medicine, Безпечне місто, Утилізація сміття, E-government, Туризм, зокрема, інноваційні туристичні маршрути Vodafone Smart Routes.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні завдячує запуску 4G в липні 2018 року. IoT (Internet of Things – інтернет речей) – це інтернет мережа для взаємодії різних пристроїв, таких як датчики, сенсори, без участі людини. IoT може застосовуватися в будь-якій сфері, де є процеси, які можуть бути автоматизовані та виконуватися без участі людини. IoT рішення дозволяють віддалено відслідковувати стан об'єктів і збирати дані з метою їх подальшого аналізу.


Приклади застосування IoT в міській еко-системі: міський транспорт з датчиками переміщення, планування маршрутів транспорту на підставі даних про переміщення людей містом; сміттєві баки з датчиками наповнення; моніторинг стану труб і, відповідно, планування ремонтних робіт на підставі отриманих даних – не після пориву, а з метою профілактики в потрібному місці і в потрібний час.

«Приєднання до проекту Vodafone Smart City Офісу реформ Харкова та харківського IT кластеру – приклад того, як інноваційні ідеї збирають навколо себе людей, які готові вкладати свої сили і знання в те, щоб змінити життя в своєму місті на краще. Харків стає сучасним майданчиком на основі якого будуть створюватися рішення на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона. А отриманий Харковом досвід в ході трансформації в Smart-місто буде корисний містам по всій Україні »,

– зазначив Сергій Скрипніков, заступник генерального директора Vodafone Україна.
Закрити