Понад 600 виробників смартфонів борються за 1% прибутку

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

За квартал реалізують гаджетів під управлінням Android десятки мільйонів одиниць, однак це значно менше порівняно з продажами продукції від Apple. Аналітики Counterpoint оприлюднили звіт глобальної ситуації зі смартфонними брендами, дані якого свідчать про те, що у другому кварталі поточного року загальний прибуток зріс на 4%. На думку експертів, такій ситуації сприяли китайські вендори, чий спільний прибуток вперше перевищив $2 млрд і склав п’яту частину загального прибутку на ринку смартфонів.

Слід зазначити, що флагманські китайські бренди також досить активні і мають високу цінову політику, наприклад, апарати OPPO Find X, VIVO NEX та Huawei P20 Pro. Однак Apple залишається найприбутковішим брендом, а її iPhone X допоміг зберегти стабільно високу середню ціну.

За динамікою зростання прибутку у другому кварталі цього року найбільше вражають цифри Xiaomi (747%). Наступними брендами з найбільшими показниками росту прибутку стали Huawei (107%), VIVO (24%) та OPPO (23%).

За даними аналітиків, Apple володіє 62% прибутку всього ринку смартфонів. Зі значним відривом за нею йде Samsung (17%). Китайським брендам дістаються одиниці відсотків: Huawei (8%), OPPO (5%), VIVO (4%), Xiaomi (3%). Решту – 1% – поділяють 600 телефонних брендів.
Глобальний ринок смартфонів, за даними аналітичної компанії IDC, продовжує падати. У другому кварталі цього року поставки смартфонів знизилися на 1,8% до рівня 342 млн одиниць. Huawei у другому кварталі за обсягом поставок випередила Apple. Китайська компанія відвантажила 54,2 млн смартфонів, зайнявши 15,8% світового ринку та рекордні 27% у Китаї. Apple змогла поставити 41,3 млн смартфонів iPhone, здобувши 12,1% ринку. Перше місце залишається за Samsung, яка реалізувала 71,5 млн смартфонів, а її ринкова частка становить 20,9%. Проти минулого року частка Samsung знизилася на 10,4%. Четверте і п’яте місця за обсягом світових поставок поділяють Xiaomi та Oppo.