Ресторани та кафе утилізують їжу через додатки

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Ресторани та кафе утилізують їжу через додатки

В смартфонах люди все частіше користуються програмами, що намагаються вирішити проблему з відходами їжі. Щодня ресторани та кафе викидають купу продуктів, на які витратили багато сил та ресурсів. В той же час є багато людей, яким би така їжа стала в пригоді.

Серед таких програм найвідоміші Too Good To Go, Karma, Olio, Approved Food, Clearance XL, Low Price Foods та багато інших. Наприклад, Too Good To Go – це додаток, який дозволяє ресторанам продати продукти, які б вони інакше викинули. А так їжу можна купити в два-три рази дешевше. Є тільки декілька особливостей такого продажу: точний вміст пакунку з їжею невідомий, а забрати придбане потрібно виключно у вказаний рестораном час.

Ресторатори кажуть, що подібний тип додатків дозволяє їм ефективніше розпоряджатися їжею. Деякі із закладів пробували роздавати такі продукти безкоштовно, але швидко зрозуміли, що подібну практику потрібно зупиняти. Адже ініціатива з роздачі їжі проходила у час, коли робочий день завершувався і ресторан закривався. Однак згодом бажаючі отримати таку їжу почали приходити серед дня, відлякуючи звичайних покупців.

Розробники програми Too Good To Go кажуть, що нею вже користуються 22 000 ресторанів у 11 країнах світу. З моменту запуску у 2016 році таким чином врятували від смітника 15 млн пакунків з продуктами. При цьому розробники кажуть, що це лише верхівка айсбергу.

За оцінками експертів Бізнес-школи Манчестера, виробництво та споживання їжі є одним найбільших забруднювачів екології. За типами продуктів найбільше навантажують навколишнє середовище м’ясний сектор (до 12%), за ним ідуть молочні продукти (до 4%), наступними є продукти з рослинної сировини – крупи, напої, солодощі, борошняні вироби тощо.

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter