Новий найпотужніший суперкомп’ютер у світі

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Американська національна лабораторія Oak Ridge (ORNL) представила новий суперкомп’ютер Summit. Він виконує 200 000 трильйонів обчислень за секунду (200 петафлопс), що робить його найпотужнішим суперкомп’ютером у світі. Summit у 8 разів потужніший за свого попередника у цій лабораторії під назвою Titan, який було введено в експлуатацію у 2012 році і який демонстрував 27 петафлопсів. Це було у 200 000 разів швидше за ПК того часу. Summit також виконує 3,3 ексаопса операцій змішаного обчислення.

Новий суперкомп’ютер складається із 4 608 серверів, кожен із яких побудований на двох 22-ядерних процесорах IBM Power9 та обладнаний шістьма відеокартами NVIDIA Tesla V100. У NVIDIA стверджують, що саме відеоядра дають машині 95% її продуктивності. Сервери з’єднані шиною Mellanox EDR InfiniBand з пропускною здатністю 100 ГБ/с. Обсяг оперативної пам’яті Summit перевищує 10 петабайтів.

Нова машина, акцентують в ORNL, забезпечить небачений раніше рівень продуктивності в обчисленнях у галузі матеріалів, штучного інтелекту, енергетики, медицини тощо.

Декілька цікавих фактів про новий суперкомп’ютер і його продуктивність:

• 200 петафлопс – якби кожен житель планети виконував обчислення за секунду, знадобився б 1 рік, щоб виконати такий же обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• 3 ексаопси для штучного інтелекту – якби кожен житель планети виконував 1 обчислення за секунду, знадобилося б 15 років, щоб виконати обсяг роботи, який Summit виконує за 1 секунду;

• команда з геноміки вирішила на Summit за 1 годину проблему, рішення якої потребує 30 років на ПК;

• площа Summit складає 520 квадратних метрів – це приблизно площа двох тенісних кортів;

• Summit важить майже як комерційний реактивний літак.