Незабаром школа знову відкриє свої двері: версія 4G

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Незабаром школа знову відкриє свої двері: версія 4G

Майже 70% учнів, згідно з опитуванням аналітичної компанії Docebo, відчувають більше мотивації до навчання, коли їм у цьому допомагають мобільні гаджети. Як свідчать результати дослідження, користувачі смартфонів у середньому на 40 хвилин більше витрачають часу для підготовки завдань, ніж, скажімо, користувачі планшетів або комп’ютерів. Тобто користування смартфонами в процесі навчання сприяє на 45 % швидшому проходженню і засвоєнню учбових планів.
Завдяки впровадженню 4G – високошвидкісного і доступного мобільного інтернету – українським школярам і студентам цього року стало ще простіше користуватися смартфонами під час навчального процесу. А додаткові знання можна отримати на онлайн-ресурсах. Багато вчителів нині забезпечують учнів методичними матеріалами через хмарні сервіси. Окрім того, є добре зарекомендовані курси й уроки у відкритому доступі. Отже, до вашої уваги добірка сервісів, що допоможуть поринути в мобільне навчання.

Онлайн-курси

Традиційна форма навчання через інтернет – значна кількість онлайн-курсів із різних дисциплін: від учбових предметів на кшталт ІТ, іноземних мов, математики до більш офлайнових занять, у тому числі рукоділля, виробництво солодощів, різьбярство тощо.

Prometheus – курси на цій платформі створюються у співпраці з викладачами вищих навчальних закладів України. Доступ до них безкоштовний і відкритий для кожного. Також на цій платформі оприлюднюють профільні курси організації та компанії. Цикли курсів охоплюють різноманітні тематики: від основ Web UI або дослідження корупції до підготовки до ЗНО.

Coursera – цей проект є одним із найвідоміших ресурсів із онлайн-курсами в інтернеті. На ньому розміщені матеріали від понад 150 університетів світу, включаючи найвідоміші: Stanford, Georgia Tech, Yale, Duke, Michigan тощо. Вся інформація стосовно курсів доступна лише після реєстрації та входу до системи. Курси на платформі безкоштовні, але у разі бажання оцінити рівень своїх знань чи отримати сертифікат за пройдені уроки – доведеться платити. Деякі з курсів дозволяють отримати не просто сертифікат, а й акредитований рівень магістра (як після закінчення університету). Для проходження курсів необхідне знання англійської мови – лише 35% матеріалів на Coursera представлені іншими мовами.

Гіпермаркет знань – цей проект насамперед цікавий школярам та їхнім батькам. На сайті міститься повна шкільна програма української школи. Тут також доступні шкільні підручники, посібники та інші навчальні матеріали, якими можна користуватися безкоштовно. У розділі «Практика» знаходяться практичні матеріали: від завдань і вправ до практикумів і домашніх завдань.

EdEra – відкриті курси, серед яких доступні: «Українська мова та література», «Географія», «Фізика», «Історія України», «Математика», «Біологія», «Англійська мова». З обраної дисципліни можна ознайомитися з інтерактивними лекціями, конспектами з ілюстраціями та поясненнями, а також самостійно складати іспити й виконувати домашні завдання.

arzamas.academy – проект для гуманітаріїв, зокрема, відеолекції відомих науковців, додаткові фото- та відеоматеріали, статті, довідки тощо. У розділі «Онлайн-університет» можна отримати ґрунтовні знання про історію Русі та СРСР, їх культурні здобутки та ідеологію. Розділ «Література» знайомить з класичними творами, прийомами і методами викладення матеріалів літераторами тощо.

«Универсариум» – цей майданчик дає доступ до курсів російських ВУЗів, компаній і тренерів. Його наповнення подібне тому, що пропонує проект Prometheus, різниця лише в тому, що на російському аналогу деякі з доступних курсів платні.

University of the People – це університет із навчанням щодо інтернету і освітніми рівнями бакалавра й магістра з напрямів бізнес-адміністрації, комп’ютерних наук та охорони здоров’я. Його студентом може стати лише той, хто досконало володіє англійською мовою і здобув середню освіту. Навчання в університеті безкоштовне, проте екзамени наприкінці курсів проводяться платно. Вартість іспитів залежить від університету, хоча студентам доведеться оплачувати їх наприкінці кожного курсу.

Чат-боти зі штучним інтелектом

З комп’ютерами сьогодні можна спілкуватися, як із людьми: вони все розуміють і шукають правильні відповіді. Чат-ботам із штучним інтелектом можна ставити запитання, і вони самостійно шукатимуть на них відповіді. З ними можна чудово тренувати свої навички засвоєння іноземної мови.
Користувачі месенджеру Telegram можуть скористатися ботами, що допомагають вивчати іноземну мову, підбирати потрібні книги й навчальні матеріали. Наприклад, боту @WikiBotBot можна задати питання й отримати відповідь з енциклопедії «Вікіпедія». Бот @PronunciationBot зорієнтує щодо правильної вимови надісланого йому слова. А @ucheba_bot щоденно надсилатиме добірку найближчих курсів і лекцій з теми, яка вас безпосередньо зацікавила.

@HNEU_ZNO_math_bot допомагає підготуватися до ЗНО з математики. Він надсилає задачі та перевіряє відповіді, а для більшої зацікавленості веде статистику користувачів, тобто демонструє досягнуті результати друзів. Бот Andy Robot самостійно підтримує розмову, ставить або відповідає на запитання, розповідає свої історії. Він містить додатки для Android і Apple, а також працює в Telegram, хоча у месенджері має обмежені можливості.

Сервіс WolframAlpha – це пошуковик на основі штучного інтелекту. Власне він не показує простий перелік посилань, як це роблять інші пошуковики. WolframAlpha надає готову відповідь на поставлене запитання з різних сфер життєдіяльності, а саме: математики, фізики, астрономії, хімії, біології, медицини, історії, географії, політики, музики, кінематографії тощо. Сервіс також самостійно здійснює одиниці вимірювання, підбирає математичні формули, розв’язує рівняння тощо. У платній версії можна отримати покрокове пояснення того, як сервіс прийшов до фінальної відповіді.

Віртуальна й доповнена реальність

Google Translate, TextGrabber + Translator, WayGo – ці додатки здійснюють переклад текстів за допомогою камери смартфона – камеру потрібно навести на певний уривок і на екрані миттєво з’явиться переклад.

SkyView, Wikitude, Blippar – задіявши ці додатки на уроках астрономії, можна отримати більш змістовну інформацію про небесні тіла, зірки та сузір’я.

Google Expeditions – цей сервіс сприяє ще цікавішому вивченню географії та власне нашої планети. У віртуальній реальності він проводить екскурсії екзотичними місцями – можна поплавати серед коралових рифів чи побувати в епіцентрі тайфуну п’ятої найвищої категорії. Для відвідин доступні також цікаві місцевості Мачу Пікчу, Антарктики, Міжнародної космічної станції та низка інших.

Labster – віртуальна лабораторія, в якій можна стати лаборантом і самостійно здійснювати складні процеси. Тут доступно близько 70 симуляцій, включаючи хімію, біологію, генетику, фізику, мікробіологію тощо. Під час кожної такої симуляції демонструються 3D-анімації, які на молекулярному рівні відображають процеси, що протікають. Спостерігати за ними можна у віртуальній реальності через гарнітуру Google Daydream View, яка підключається до смартфонів із Android 7.1 та вище.

Лекції та добірки книг для розширення кругозору

Twirpix – цей сайт містить велику базу літератури для навчання та роботи за різними напрямками. Автори ресурсу стимулюють користувачів його наповнювати за допомогою системи балів. Додавання книг поповнює бали на рахунок, а скачування – забирає їх.

postnauka.ru – цей ресурс зібрав відеолекції вчених гуманітарних і точних наук. Офіційний слоган сайту «ПостНаука – все, що ви хотіли знати про науку, але не знали, у кого запитати».

ted.com – американський приватний некомерційний фонд, відомий своїми щорічними конференціями, на яких доповідачі діляться власними ідеями. Обрані відеозаписи їхніх лекцій доступні на YouTube. Розповіді стосуються різних сфер, зокрема: науки, мистецтва, дизайну, політики, культури, бізнесу глобальних проблем, технології, а також розваг. Серед доповідачів – нобелівські лауреати Джеймс Уотсон, Мюррей Гелл-Манн, засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз, президент США Білл Клінтон та інші.

Проста наука – популяризатор науки одесит Денис Мохов на відео відтворює шкільні лабораторні роботи з фізики і хімії. Експерименти показані наочно і демонструють цікаві явища матеріального світу.

Третьяковська галерея, ДМОМ, Музей Ерарта – ці плейлисти пропонують більше змістовної інформації про таємниці музейних професій, представляють серію роликів про видатних художників, зокрема Пікассо і Рафаеля. Глядачі матимуть можливість познайомитися з поглядами на сучасне мистецтво Пітера Хега, автора бестселера «Смілла та її почуття снігу», відкрити для себе маловідомі факти із життя популярного музиканта і соліста групи «Звірі».

Научпок – цей канал адаптує великі й складні лекції у короткі та яскраві анімаційні ролики. За п’ять хвилин диктори дають відповіді на різні питання, на перший погляд, досить прості…хоча з складними відповідями, наприклад, чому вимерли динозаври?; навіщо зебрам смужки?; що таке матріархат тощо.

4G для доступних знань

Висока швидкість 4G дозволяє передавати без затримок навіть найважчий контент – відео у високій роздільній здатності, потік даних віртуальної і доповненої реальності.
З тарифами Vodafone не варто перейматися за обсяги переданого трафіка. Оператор адаптував свої пропозиції до 4G, збільшивши кількість пакетних мегабайтів у пропозиціях SuperNet (Start, Pro, Unlim), а також дарує 4 ГБ трафіка.
Варіант SuperNet Start надає за 65 грн 4 ГБ трафіка і послугу Online PASS, з якою можна отримати необмежене спілкування у Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Viber, WhatsApp, Skype, Telegram та SnapChat. Підключивши Video PASS всього за 30 грн на 28 днів, можна безлімітно дивитися YouTube.
SuperNet Pro за 85 грн надає 8 ГБ трафіка, до нього входять послуги Online PASS і Video PASS. Додатково можна підключити Insta PASS – безлімітний доступ до Instagram за 25 грн на 28 днів.
SuperNet Unlim за 115 грн на 4 тижні надає необмежену кількість трафіка в мережах 4G і 3G.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter