Функція «Не турбувати, коли я за кермом» робить дороги безпечнішими

Смартфони на базі iOS та Android вже давно пропонують опції для підвищення безпеки під час перебування за кермом, хоча дехто сумнівався в їх ефективності. Нещодавно страхова компанія EverQuote дослідила ефект від функції «Не турбувати, коли я за кермом». Виявилося, що ця послуга допомагає водіям менше відволікатися на свої телефони і більше уваги приділяти дорозі.

Джерелом даних був власний додаток страхової з такою ж назвою – EverDrive. Утиліта постачала інформацію від понад 500 тисяч користувачів у період із вересня по жовтень 2017 року. Як засвідчив аналіз даних, функцію «Не турбувати, коли я за кермом» вмикають 80% власників iPhone. У парку Android-апаратів аналогічну функцію мають, наприклад, смартфони Google Pixel 2 та Pixel 2 XL.

За даними EverQuote, майже 92% водіїв використовують свій телефон під час керування автомобілем. У середньому їх поїздки тривають 21 хвилину, і за цей час вони дивляться на екран мобільного упродовж 88 секунд. Та достатньо лише однієї секунди, щоб втратити контроль за ситуацією на дорозі та потрапити в аварію.

Опція «Не турбувати, коли я за кермом» при активації блокує дзвінки, текстові повідомлення та сповіщення від додатків, завдяки чому водії більш уважні та зосереджені.

Функція «Не турбувати, коли я за кермом» зменшує використання смартфонів під час керування автомобілем на 8%. Найбільший ефект досягається у тих регіонах, де суворі закони щодо використання гаджетів за кермом. Водії у регіонах із більш поблажливим законодавством зупиняють свій погляд на екрані свого мобільного частіше.
Закрити