У низці країн закінчуються …мобільні номери

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

В Японії до 2022 року може виявитися проблематично придбати новий мобільний номер, оскільки ця країна стикнулася з тим, що ресурс поточного формату з 11 цифр закінчується.

З огляду на таку ситуацію, японське міністерство комунікацій планує створити 10 млрд нових номерів, додавши три розряди. Тобто натомість номерів із 11 цифр планують запровадити номери з 14. Озвучену пропозицію вже підтримали головні мобільні оператори країни – NTT Docomo, KDDI, SoftBank. Нові номери можуть стати доступними вже з кінця 2021 року.

Додатковий десяток мільярдів номерів починатиметься з коду 020. Він був уведений в експлуатацію 2017 року, і сьогодні Японія використовує цей код для інтернету речей. Всього в коді 020 доступно 80 млн номерів, із яких уже використовуються 32,6 млн. На думку експертів, із запуском 5G у 2020 році кількість підключених девайсів зросте, а відповідно, вони потребуватимуть більше номерів.

Дефіцит телефонних номерів спостерігається не лише в Японії. У 2014 році така проблема виникла і у Великій Британії, котра успішно вирішила її додаванням цифр. Користувачі в певних регіонах повинні були вводити розширений код місцевості з п’яти цифр. Нині телеком-регулятор цієї країни Ofcom досліджує питання: чи потрібні регіональні телефонні коди у зв’язку з переходом на IP-телефонію.
В Японії з 2021 року телефонний номер може складатися з 14 цифр.

Водночас номери з 14 символів викликають занепокоєння у деяких користувачів, оскільки їх важче запам’ятати. До того ж, японське населення є найстарішим у світі. За статистичними даними, люди, старші 60 років, незабаром становитимуть 33% громадян країни.

Інші країни поки що можуть не перейматися щодо дефіциту телефонних номерів, принаймні ще декілька десятиліть. Наприклад, у США номерного ресурсу вистачить до 2044 року.