Карантин: як обмеження перетворити на нові можливості

Через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 міста, регіони та цілі країни обмежують пересування й контактування людей, закликаючи їх залишатися вдома. Для багатьох це є незвичним становищем, оскільки доводиться по-новому працювати, навчатися і проводити дозвілля. Про деякі способи та інструменти, що ефективно допоможуть у цій ситуації.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Віддалена робота

У разі ухвалення керівництвом рішення про дистанційний режим роботи працівників, тобто з дому, одне з найперших завдань — створити спільне інформаційне поле та канали спілкування для всієї команди. Щодо першого, то є кілька популярних рішень –  платформи на кшталт Trello, Jira чи Asana. Вони дозволяють створювати для окремих відділів і людей завдання, збирати їх на дошках конкретних проектів, контролювати реалізацію і там же проводити обговорення. Головне, щоб усі кроки чітко фіксувалися — це дозволить стежити за ходом роботи й розуміти, на якому етапі знаходиться те чи інше завдання. Ще одна перевага такого підходу — наочність, оскільки одразу видно, над чим зараз працюють колеги, що вже виконано, а що —  в процесі. Робота з такими дошками не потребує від працівників особливих навичок, адже розібратися в них зовсім не складно.

Як канали спілкування можна використовувати популярні програми, наприклад, Facebook, Messenger, Viber чи Skype. Усі вони підтримують групові чати, відео та аудіозв’язок. Є й більш нішові рішення – Discord чи Slack. Ці програми мають свої переваги: Slack забезпечує інтеграцію з понад сотнею різноманітних сервісів (Google Drive, Google Docs, Trello, MailChimp та інші), а Discord вміє програмно знижувати сторонні шуми, приховує особисті дані при трансляції з комп’ютера тощо.

Для захисту дистанційної роботи варто організувати віртуальну приватну мережу (VPN), наприклад, за допомогою сервісу «Мобільний ІР VPN» від Vodafone. Він дозволяє швидко створити просту мобільну систему передачі даних, яка підтримує безліч протоколів, має великий пул статичних IP-адрес і високий рівень захисту.

У Vodafone є й інші рішення для бізнесу, що допоможуть працювати віддалено. Пакет Office 365 від Vodafone надає для цього актуальні інструменти, у тому числі корпоративну пошту, засоби конференц-зв’язку, хмарне сховище на 1 ТБ та ін. Слід акцентувати, що вони доступні як зі стаціонарних комп’ютерів, так і мобільних пристроїв.

Якщо основні обчислювальні потужності залишилися в офісі й доступ з дому до них відсутній, можна замовити хмарну послугу Infrastrucure as a Service (IaaS) від Vodafone. Вона надає обчислювальні ресурси, на базі яких можна створити віртуальні комп’ютери із необхідними потужностями процесора, оперативної пам’яті та жорсткого диску.

Онлайн-освіта

Онлайн-освіта під час карантину

Карантин у школах і вищих навчальних закладах — не привід відмовлятися від навчання. Для школярів корисною буде платформа Learning.ua. Там є навчальні матеріали з математики, української та англійської мов для всіх класів, дошкільнят і навіть малюків віком 3-4 років. На ній є й підготовка до ЗНО, що буде корисно старшокласникам.

Платформа Mozaik пропонує значну кількість навчальних роликів із різних шкільних предметів. Якщо оформити платну передплату, то можна отримати доступ до понад тисячі 3D-сцен і сотень навчальних відео. Тут можна навіть працювати з VR-шоломами, тож за технологічністю — це одна з найпросунутіших освітніх платформ.

Не варто забувати й про відеокурси, які будуть корисними не тільки школярам і студентам, а й дорослим. В Україні функціонує найбільша така платформа — Prometheus, де представлено широкий спектр різноманітних пропозицій щодо курсів українською мовою з насиченою тематикою – від програмування до психології та мистецтва.

Стосовно англомовних відеокурсів, то тут визнаним лідером є платформа Coursera. Навчальні ролики для ресурсу підготували фахівці з понад 190 університетів всього світу, а їх число давно перевищило три з половиною тисячі. Ще одна популярна платформа інтерактивних курсів називається EdX, яка налічує понад дві з половиною тисячі курсів від 140 провідних світових університетів.

Для тих, хто прагне поділитися з іншими своїми знаннями, в нагоді стануть платформи на кшталт ZOOM чи Clickmeeting. Вони дають змогу не тільки вести трансляцію одразу для багатьох людей, а й безпосередньо спілкуватися з ними. Ці інструменти також дуже зручні для гуртових розмов та онлайн-конференцій.

Цифрові розваги

Цифрові розваги: Vodafone Tv

Провести дозвілля онлайн сьогодні не є проблемою. Для кіноманів пропонують стрімінгові сервіси на кшталт Netflix чи Megogo, що налічують величезну кількість найсвіжіших фільмів і серіалів. Любителі відеоігор можуть скористатися платформами Steam чи GOG. Там можна купити як найпопулярніші ігри світу, так і маловідомі інді-проекти. Ті, хто мають консоль PlayStation чи Xbox, окрім придбання коробкових версій ігор, можуть передплатити їхні фірмові цифрові сервіси й отримати доступ до ще більшої кількості розваг.

Vodafone теж має що запропонувати для дозвілля. Сервіс Vodafone TV надає доступ до понад 180 телеканалів і значної відеотеки з актуальним кіно і мультфільмами. При його використанні не передбачена тарифікація за використаний трафік.

За допомогою Vodafone Books можна отримати доступ до бібліотеки із 30 тисячами книг, які доступні онлайн і офлайн на будь-якому пристрої. А для любителів журналів є окремий сервіс Vodafone Press.

Меломанам, окрім Google Music та Apple Music, варто звернути увагу на Vodafone Music. Цей ресурс містить величезну аудіотеку, до того ж, відсутня плата за трафік. Водночас  доступ здійснюється через фірмовий додаток або веб-версію сервісу.