iPhone 2018 року завантажуватимуть на 50% повільніше, ніж смартфони на Android

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Нові телефони Apple, які компанія планує представити восени, повільніше завантажують дані у мережах 4G. Це пов’язано із судовою тяганиною з Qualcomm, яка змусила «яблучного» вендора перейти на мобільні модеми від Intel. Представники Qualcomm підтвердили чутки і повідомили, що не очікують контракту на постачання модемів для будь-яких нових iPhone. «На нашу думку, Apple планує в наступному релізі iPhone використовувати модеми нашого конкурента», – зазначив фінансовий директор Qualcomm Джордж Девіс.

У Apple і Qualcomm триває судовий процес із 2017 року стосовно патентів. Протягом цього часу модеми для «яблучних» мобільників постачала саме Qualcomm. Зараз Apple використовує модеми 4G від Intel у приблизно половині своїх гаджетів. Уперше така практика була запроваджена у 2016 році з випуском iPhone 7 і 7 Plus.

Тести у Speedtest свідчать, що Android-смартфони із модемом Snapdragon X20 LTE завантажують дані на 53% швидше, ніж телефони із модемом Intel XMM 7480. Рішення з модемом Qualcomm всередині також завантажують на 68% швидше, ніж апарати з Intel XMM 7360. Вивантаження даних модеми Qualcomm здійснюють на 20% швидше за Intel XMM 7480 і на 41% швидше за Intel XMM 7360. Вони також мають нижчу – на 38% і 35% відповідно – латентність під час пересилання даних.

Аналітики прогнозують, що один постачальник модемів не зможе впоратися з попитом на майбутні смартфони Apple. А це означає, що клієнтам iPhone доведеться очікувати.

За словами керівника бізнесу мікросхем Qualcomm Крістіано Амона, нинішня ситуація не означає повного розриву Qualcomm і Apple. Ситуація складається таким чином, що протягом певного часу ці компанії не співпрацюватимуть. «Це дуже динамічна індустрія, – підкреслив він. – Якщо з’явиться можливість, ми будемо постачальником для Apple».

 

Модеми іншого виробника дозволили «яблучній» компанії сильніше чинити тиск на Qualcomm. При цьому Apple почали критикувати за нехтування комфорту своїх клієнтів, оскільки модеми Intel повільніше завантажують і вивантажують дані.