Фантастика стає реальністю: що обіцяють технології найближчим часом

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Фантастика стає реальністю: що обіцяють технології найближчим часом

Вперше за 9 років, як не прикро, ринок головних гаджетів останнього десятиліття – смартфонів – згортається. Така ситуація спостерігається навіть у Китаї, найбільшому торговельному майданчику планети. Великих корисних інновацій, схоже, очікувати не доводиться навіть від Apple.

Хоча поза межами смартфонної індустрії обіцяють ближчими роками нечувані раніше технологічні дива, які наповнюють життя радісними моментами і цілим спектром емоцій. Пропонуємо добірку технологій, які незабаром стануть повсякденними.

«Розумні» домашні пристрої

Сьогодні під такими механізмами найчастіше розуміють «розумні» звукові колонки, а саме: Amazon Echo, Google Home та Apple HomeKit. За кілька років завдяки розвиткові інтернету речей вони можуть стати центром «розумного» дому.

За прогнозами аналітиків Gartner, 12,8 млрд під’єднаних до інтернету побутових пристроїв у 2020 році становитимуть лише незначну частину різноманітних домашніх “розумних” пристроїв.

Домашні роботи

Роботи давно і виправдано увійшли в усі сфери людської діяльності, у повсякденному житті ці машини цілком здатні бути компаньйоном. Компанія «Somnox», наприклад, створила робота, який забезпечує умови для здорового сну, зокрема його покращення. А фірма «Honda» винайшла машину, що відображає емоції на своєму обличчі. Завдяки неперевершеним можливостям цих витворів наукової фантастики, вони стають дедалі затребуванішими і популярнішими, особливо у веденні домашнього господарства. На думку аналітиків Jupiter Research, до 2020 року роботи допомагатимуть кожному десятому дому. Нині вони присутні у кожному 25 домі.

До того ж, як стверджують науковці, ці дивні машини багато в чому перевершують людські здібності й можливості, а згодом можуть і взагалі замінити людей у багатьох випадках. Хоча є й такі, хто ставиться до цих винаходів упереджено, вважаючи їх лише витвором фантастики, а не частиною реального життя.

Зв’язок п’ятого покоління – 5G
Найближчими роками покоління зв’язку 5G – один із головних проривів телеком-індустрії, забезпечить надшвидкий канал передачі даних для мільярдів пристроїв інтернету речей, роботів, смартфонів, комп’ютерів, а також інших підключених систем. Найшвидший сьогодні 4G фізично непридатний для такого масштабного завдання, адже 5G, за оцінкою «Huawei», матиме в 1000 разів більшу ємність мережі. А швидкість і затримка передачі даних у 5G буде настільки низькою, що йому програватиме дротове з’єднання. Останнє сьогодні демонструє недосяжні для існуючих мобільних технологій результати.
Автомобілі без керма
Поширення 5G дасть поштовх іншій перспективній технології – автономним автомобілям. Мобільний зв’язок п’ятого покоління дозволить їм спілкуватися між собою та дорожньою інфраструктурою. Без цього автомобільний автопілот не може повноцінно визначати, що відбувається навколо. В Європі вже запустили проект 5GCAR, в якому беруть участь виробники телекомунікаційного обладнання, оператори зв’язку, сервіс-провайдери, компанії малого й середнього бізнесу, а також науковці. Загалом – 14 компаній, включаючи «Ericsson», «Bosch», «Huawei», «Nokia», «PSA group» та «Volvo Cars». Інженери «Huawei» та Vodafone також довели, що технологія 5G підходить для дистанційного управління транспортом. Було проведено перші експерименти, в яких автомобіль та його водій знаходилися на відстані 50 км. При цьому похибка при гальмуванні на швидкості 20 км/год не перевищувала 6 сантиметрів. Мережа працювала із затримкою менше 10 мілісекунд, а затримка ефірного інтерфейсу становила менше 1 мілісекунди.
Віртуальна реальність
Світ улюблених розваг також найближчим часом очікують інновації – завдяки зниженню вартості на відповідні гарнітури віртуальна реальність перетворюється на масовий ринок. Наприклад, ціна актуальної на сьогодні гарнітури «Oculus Rift» становить $300, а вартість її наступника «Oculus Go» – лише $199. Здешевлення апаратної частини також приваблює розробників, які створюють все більше контенту для нового формату. У 2020 році Олімпійські ігри в Токіо, приміром, запам’ятаються тим, що стануть першими, за якими можна буде спостерігати у віртуальній реальності. І, безумовно, в цьому допоможе зв’язок 5G.
Штучний інтелект для кращого здоров’я
Штучний інтелект перетворюється із розваги на серйозний інструмент, що впливатиме на якість життя мільйонів людей завдяки використанню в медицині. Уже є алгоритми, здатні виявляти хворобу Альцгеймера на ранній стадії – за десять років до появи її перших симптомів. Завдяки аналізу зображення під час медичних оглядів штучний інтелект спроможний виявляти початкові стадії важких хвороб, наприклад, у процесі колоноскопії він допоможе виявити рак прямої кишки. Також штучний інтелект допоможе швидко аналізувати поточний стан пацієнта, водночас рекомендуючи оптимальні саме на цей момент ліки.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter