І квартал 2018 року: «Vodafone Україна» збільшує дохід, інвестиції та операційну ефективність

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Початок цього року приніс компанії нові результати. Так, дохід «Vodafone Україна» порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс, сягнувши 2,9 млрд грн. Абонентські доходи збільшилися в основному за рахунок органічного зростання доходів від передачі даних. У цей період компанія «Vodafone Україна» в 1,5 раза збільшила доходи від передачі даних, що пов’язано з ростом кількості data-користувачів, переходом абонентів на Voice & Data і Unlim 3G Vodafone тарифи, а також обсягом споживання data-послуг.

Чистий прибуток компанії у І кварталі поточного року становив 367 млн грн, що менше за аналогічний показник минулого року на 163 млн грн. З огляду на те, що збільшилися витрати на амортизацію і знецінилися довгострокові активи на сході України (через обмежені можливості надання послуг зв’язку в регіоні), відповідно цей показник зменшився.

Водночас у «Vodafone Україна» значно зросла операційна ефективність: показник OIBDA збільшився на 17,6% в річному численні та склав 1,5 млрд грн. Маржа OIBDA досягла показника в 52,8%, збільшившись на 7 пп порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Абонентська база компанії за результатами І кварталу цього року налічує 20,7 млн клієнтів. При цьому зростає data-користувачів – за рік цифрових клієнтів Vodafone побільшало на 1,2 мільйона.
На початку року значно зросли інвестиції компанії в інфраструктуру – у І кварталі вони сягнули 1,2 млрд грн, включаючи вартість оплачених 4G ліцензій, вкладення у розвиток мереж 3G і 4G.