Європа визначає частоти для найшвидшого варіанту 5G

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Європа визначає частоти для найшвидшого варіанту 5G

Якими б не були методи технології оптимізації, та збільшити пропускну здатність мобільних мереж можна лише з переходом на вищі частоти. Нині у світі відбувається розгортання 5G, і час визначитися, на яких частотах буде працювати його найшвидший різновид. За попередніми даними, це частоти з міліметрового діапазону, і нещодавно Європейський Союз визначив, які саме.

5G на основі міліметрового діапазону частот забезпечить найвищу швидкість передачі та найменшу затримку під час відправлення пакетів даних. Найбільше значення доступність таких частот має для сервісів на основі мобільного зв’язку: автопілотів в автомашинах, дистанційних хірургічних операцій, міжмашинного спілкування, потокової доповненої та віртуальної реальності, а також інших сервісів, де критично передавати дані майже миттєво і без затримок.

Протягом наступних 15 років передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть до глобальної економіки $565 млрд.
Євросоюз повідомив, що 5G у міліметровому діапазоні на його території працюватиме на частоті 26 ГГц. Заплановано розпочати розгортання відповідного обладнання вже у 2020 році. Воно має працювати в діапазоні від 24,25 до 27,5 ГГц. Схожий діапазон хочуть використовувати і в США, що має зробити девайси глобально сумісними.
Євросоюз уже адаптував деякі частоти для 5G. Це низькочастотна смуга 700 МГц для покриття великих територій та 3,6 ГГц для покриття в густонаселених пунктах. Частота 26 ГГц матиме радіус покриття в десятки метрів, тому її використовуватимуть лише точково.

Інші країни до руху в цьому напрямку має підштовхнути Світова конференція радіокомунікацій (WRC). Це інституція ООН, яка збереться наступного року в Єгипті, і, за словами представника GSMA – головного куратора мобільної індустрії Бретта Тарнутцера, цей захід буде надзвичайно важливим для індустрії.

Передача сигналу на ультракоротких радіохвилях додасть $565 млрд до глобальної економіки за наступні 15 років, але, на думку експертів телеком-асоціації GSMA, за умови, що 5G використовуватимуть не лише люди, а й роботи та інші пристрої. Фахівці рекомендують за підсумками WRC ухвалити рішення щодо використання для 5G частотних діапазонів 26, 40 та 66-71 ГГц.

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter