Україна посідає четверту позицію у світі щодо дешевого мобільного інтернету

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
За даними організації GSMA, у світі налічується 5 млрд користувачів мобільного зв’язку. Понад половина з них володіє смартфоном, який без доступу до інтернету перетворюється на незручну «цеглину». Тому питання вартості мобільного інтернету є одним із найважливіших для користувачів. Україна в цьому рейтингу серед лідерів дешевої цінової політики. Наша країна посіла четверте місце у глобальному рейтингу щодо недорогих мобільних гігабайтів. Середня ціна 1 ГБ трафіка в Україні становить $0,51. Найдешевші пакети пропонують цей же обсяг за $0,21, а найдорожчий – за $1,38. Наша країна в цьому плані щодо дешевої цінової політики поступається лише Індії, Киргизстану та Казахстану. У цих країнах гігабайт у середньому коштує 0,26 долара, 0,27 долара і 0,49 долара відповідно.
Найдорожчий мобільний інтернет у Зімбабве. Там 1 ГБ мобільних даних коштує 75,2 долара. У Білорусі вартість гігабайта мобільних даних становить 2,36 долара, в Туреччині – 2,25 долара, у Польщі – 1,32 долара, у Молдові – 2,82 долара.
Дані для розрахунку вартості зібрала британська аналітична агенція Cable.co.uk, яка обробила інформацію від 230 країн. Її аналітики пояснюють такі глобальні розбіжності у вартості мобільного інтернету розвиненістю дротової інфраструктури. Також на цінову політику впливає рівень життя в країні, і мобільні оператори, попри всі свої бажання нарощувати прибутки, не можуть надто накручувати ціни. Хоча як виняток, Зімбабве.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter