Наскільки покращуються камери смартфонів

У рекламі майже кожного нового смартфона вендори переконують, що він отримав кращу камеру. А чи дійсно фотоможливості мобільних поліпшуються? Прояснити цю ситуацію зголосилися експерти фотолабораторії DxOMark, які охоче проаналізували свою статистику.

DxOMark відома тим, що професійно здійснює тестування фотообладнання, а з 2012 року вона також перевіряє камери смартфонів. Тому з повною упевненістю компанія стверджує, що з того часу фотоможливості мобільних апаратів суттєво просунулися вперед.

Починаючи з першої протестованої у 2012 році моделі Nokia 808, загальний рейтинг фотокамер у смартфонах зріс майже удвічі. Камери мобільних телефонів свої бонуси отримують за набором критеріїв, до яких насамперед входять співвідношення сигналу до шуму, зменшення шуму, стабілізація фото та відео, можливості обробки зображення, динамічний діапазон, автофокус, боке, зум тощо.

У тестуванні DxOMark такі флагмани, як Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10 Pro та Apple iPhone X отримали майже топові 100 балів. Камера Google Pixel 2 є найкращою у зйомці відео, але посідає друге місце при зйомці фото. Для порівняння: фотомодуль Nokia 808 отримав трохи менше 60 балів за зйомку фото та 65 – відео.

У DxOMark також спрогнозували, які майбутні можливості отримають камери смартфонів. На думку фахівців цієї компанії, у фотомодулі вбудують більше компонентів для відчуття тривимірного простору. Це, своєю чергою, дозволить покращити ефект боке, зйомку портретів, освітлення обличчя.
Закрити