Акумулятори не встигають за вимогами смартфонів

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

Акумулятори не встигають за вимогами смартфонів

Особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED

Часто спостерігається ситуація: виробники запевняють, що новий телефон 2018 року випуску працюватиме довго, а в реальності виявляється дещо інакше. Експерти помітили негативну тенденцію в сучасних мобільних телефонах – час їхньої автономності почав зменшуватися. Нове покоління смартфонів працює менше годин, ніж попереднє. Одним із пояснень цьому явищу є те, що прогрес у літій-іонних батареях не встигає за зростанням енергетичних вимог до них.

Фахівці газети Washington Post перевірили автономність 13 смартфонів. Вони встановили на мобільних однаковий рівень яскравості та змусили знову й знову відривати один сайт. За кількома винятками, переважна більшість телефонів 2018 року випуску засвідчила меншу автономність, ніж моделі 2017 року. Наприклад, новий iPhone XS «вмер» на 21 хвилину раніше минулорічного iPhone X. Новий Google Pixel 3 протримався майже на 1,5 години менше за попередника Pixel 2.

Експерти пояснюють таке зниження автономності тим, що літій-іонні батареї досягли свого піку розвитку. Не допомагають навіть різноманітні хитрощі, як-то: використання штучного інтелекту для аналізу використовуваних додатків, режимів енергозбереження, енергоефективних чіпів тощо. Тести показують, що особливо спраглими до електрики є телефони з екранами з високою роздільною здатністю, а також ті, що використовують технологію OLED.

Батареї покращуються дуже повільно, приблизно 5% на рік, і ситуація з автономністю смартфонів стане ще гіршою вже з наступного року, коли почнуть масове розгортання мереж 5G. Цей стандарт зв’язку виявляється настільки енергетично потужним, що виробники смартфонів змушені шукати нові рішення для охолодження гаджетів.

Телефони, які показують збільшення автономності, наприклад, Samsung Note 9, має фізично більший акумулятор. Його батарея має ємність 4000 мА/год, що суттєво більше, ніж 3300 мА/год у минулорічному Note8. Але й цей параметр не можна нарощувати безкінечно. На думку експертів, варто очікувати його ліміт уже в найближчих поколіннях телефонів.

Фахівці радять користувачам готуватися до компромісів, одним із яких є необхідність звикати до частішого заряджання. Для цього вендори розвивають технології швидкого заряджання, які роблять підключення до розетки протягом 10-20 хвилин ефективним способом пом’якшити відсутність прориву в технологіях акумуляторів.

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter