6G забезпечить покриття під водою

Шосте покоління мобільних мереж виведе на зв’язок навіть дайверів. Особливістю 6G стане те, що територія покриття охоплюватиме не тільки земну поверхню, а й поширюватиметься під водою. У таких мережах швидкість пересилання даних також сягне 1 Тбайт/с.

2019 рік має стати початком активного комерційного розгортання мобільних мереж 5G. Також очікуються масові поставки смартфонів із підтримкою відповідних технологій. П’яте покоління зв’язку забезпечить досить високу швидкість та ємність мереж, щоб вихід в інтернет отримав майже кожен гаджет на планеті.

6G дасть змогу пересилати дані на швидкості до 1 Тбайт/с, до того ж, під водою

До того ж, на 5G розвиток технологій мобільного зв’язку не завершується. Нещодавно голова відділу розробок 5G Міністерства промисловості та інформатизації КНР Сю Cін заявив, що розробка технології 6G у концептуальній стадії почалася цього року. За його словами, уже зараз над технологією 6G активно працюють Китай, США, Росія, країни Євросоюзу. Теоретично швидкість пересилання даних у мережах 6G може сягати 1 Тбайт/с. Водночас особливістю 6G стане те, що покриття території здійснюватиметься не тільки на земній поверхні, а й під водою. Підводна мережа стане єдиною частиною загальної стільникової системи.

Згідно з оптимістичними прогнозами комерційна експлуатація 6G розпочнеться не раніше 2030 року.

Закрити