5G «додасть жару» смартфонам

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

5G «додасть жару» смартфонам

Найгарячішою проблемою для виробників смартфонів стає питання їх охолодження. Наступного року, повідомляють джерела індустрії, Samsung, LG, Huawei, Xiaomi, Oppo та Vivo планують розпочати випуск телефонів, що зможуть працювати у мережах 5G. А це, своєю чергою, може створити нову проблему. Адже навіть сучасні смартфони не можуть працювати на повну потужність годинами – пристрої перегріваються. Із поширенням 5G, на думку експертів, ситуація погіршиться, оскільки модеми для мереж п’ятого покоління також будуть перегріватися. Інженери дійшли думки, що тепловиділення вимагає по-новому компонувати телефон і шукати нові способи його охолодження.

Перегрівання не лише впливає на продуктивність смартфонів, а й нерідко призводить до травм і навіть загоряння самих пристроїв. Наприклад, цього літа через надзвичайну спеку в Європі деякі користувачі гри Pokemon Go отримали опіки від своїх телефонів. Ця забава максимально навантажує смартфон, оскільки використовує не лише процесор і графіку, а й GPS, камеру, акумулятор та інші компоненти апарата одночасно. Проблема виявилася досить масовою, і розробники гри на офіційному порталі Pokemon Go Hub попередили уникати гри, коли телефон заряджається.

Японський оператор NTT DoCoMo ще у 2015 році виклав у своїх магазинах інструкцію для тих, хто планує придбати смартфон із процесором Snapdragon 810. Цей чіп видався дуже гарячим для тісного корпусу смартфона навіть при нормальній температурі оточення. В інструкції для покупців таких апаратів компанія розмістила прості поради, які мали допомогти власникам не отримати можливі опіки при використанні цих мобільних приладів. Оператор, наприклад, радив вимикати смартфон під час заряджання, а вдома користуватися планшетом.

Тепер кожен виробник смартфонів вирішує питання охолодження на власний розсуд. Huawei, наприклад, планує використовувати металеві пластини як радіатори. Samsung та інші компанії вирішили зосередитися на теплових трубках. За попередньою інформацією, корейський виробник спробує охолодити модеми 5G модифікованою версією своєї карбоно-водяної системи.
Такі виробники систем охолодження для смартфонів, як Auras Technology, Chaun-Choung Technology (CCI) та Taisol Electronics вже почали надавати розробникам смартфонів свої нові рішення. Один лише Taisol планує на початку 2019 року розширити виробництво теплових трубок до 5 млн штук на місяць із нинішніх 2,55 млн.

Справжню революцію в охолодженні смартфонів пропонують науковці Технічної школи Цюріха й відділення IBM Research: кріпити на чіп радіатор із трубками, по яких проходить електроліт з акумулятора

Хоча вендори смартфонів останніми роками почали рекламувати різні «інноваційні водяні» системи охолодження, насправді вони є звичайними тепловими трубками, які використовуються вже десятки років у ноутбуках і ПК. Металеві радіатори також не є чимось новим. Справжню революцію в охолодженні пропонують науковці Технічної школи Цюріха й місцевого відділення IBM Research, які планують інтегрувати охолодження в самі чіпи. На чіп кріпиться радіатор із трубками, по яких проходить електроліт. Останній беруть із акумулятора і прокачують спеціальним насосом по замкненому контуру. Науковці стверджують, що рідкий електроліт здатен відвести більше теплової енергії, ніж може виробити мобільний процесор. Розроблений прототип цілком придатний для мобільної техніки – він має товщину 1,5 мм. Подібні елементи, акцентують експерти, розташовуватимуться між кристалами мікросхем, які сьогодні часто компонуються один над одним.

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter