10 переваг перейти на 4G

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

10 переваг перейти на 4G

Про стандарт швидкісного мобільного зв’язку четвертого покоління 4G чули, мабуть, усі. Проте якщо у когось ще виникають сумніви щодо цієї технології, хочемо запевнити – даремно зволікаєте. Адже нове покоління мобільного зв’язку 4G, порівняно з попередніми 2G і 3G, відкриває набагато більше можливостей. Десять основних мотивів перейти на 4G уже сьогодні.

1. Збільшення швидкості передачі даних

З’єднання по 4G дає змогу завантажувати з інтернету дані у 4-5 разів швидше, аніж із 3G. А це, своєю чергою, дозволяє переглядати відео у вищій якості, прямі трансляції менше «спотикатимуться» для буферизації, якість відеодзвінків також значно поліпшується. Передача музики високої якості чи фільмів у роздільній здатності HD є проблемою для 3G.
4G – четверте покоління мобільного зв’язку. На цей титул претендувало багато технологій, але найкращою виявилася LTE (Long Term Evolution). Тому іноді можна зустріти позначення 4G LTE. Четверте покоління зв’язку базується виключно на передачі даних, завдяки чому можна швидко завантажувати інформацію. А ось SMS і дзвінки передаються через попередні покоління 2G або 3G.

2. Стабільніша передача даних

Також ще одним плюсом цієї технології є так званий пінг – проміжок часу, протягом якого віддалений сервер отримує відправлену вашим смартфоном команду на відкриття веб-сторінки чи запит чергового уривку відео на YouTube. Навіть якщо швидкість передачі даних висока, великий пінг може вплинути на комфортність роботи в інтернеті. 4G LTE має мінімальний пінг порівняно з 2G і 3G.

3. Набагато якісніше функціонує у місцях масового скупчення людей

Не секрет, що у місцях масового скупчення людей мережа перевантажується, а значить, можуть виникати проблеми з мобільним зв’язком. Розробники стандарту LTE акцентують, що усі ці особливості було враховано, а отже, якість сигналу не змінюватиметься. Одна базова станція LTE здатна забезпечити безперебійний зв’язок для 432 осіб. Для порівняння: одна базова станція стандарту 2G GSM підтримує одночасно до 12 передавачів, кожен із яких обслуговує до 8 активних абонентів.

Яскравим прикладом витривалості 4G є харківський метрополітен, де зв'язок доступний з 2018 року, а 3G там працює з 2015 року. Сьогодні користувачі підземного виду транспорту завантажують щодня по 6 терабайтів, а це в 13 разів більше, ніж три роки тому. Найбільша частка трафіку (66%) припадає саме на мережу 4G. Рекордсменом із використання швидкісного інтернету стала станція метро «Університет» – тут інтернет-користувачі щодня завантажують близько 330 ГБ через мережу Vodafone. Три роки тому середньодобовий трафік не перевищував 25 ГБ.

4. Замінює дротовий інтернет

У деяких країнах LTE вже настільки швидкий, що домашній Wi-Fi гальмує порівняно з ним. У середньому 4G забезпечує швидкість передачі даних до 173 Мбіт/с на прийом і 58 Мбіт/с на віддачу – це на рівні дротового підключення більшості користувачів. І це реальні показники, у теорії цей стандарт передає інформацію зі швидкістю до 326,4 Мбіт/с. Це означає, що стандартний півторагодинний фільм на 1,5 ГБ можна завантажити приблизно за одну хвилину.

Уже давно в продажу є роутери з підтримкою LTE, призначені для домашнього стаціонарного використання. У приміщенні мобільний інтернет поширюється по Wi-Fi і для користувачів не відрізняється від дротового підключення. Vodafone, наприклад, пропонує роутер Huawei B315s для стаціонарного використання і тариф Vodafone Device.

5. Краще для великих екранів

Ще кілька років тому експерти помітили цікавий факт: чим більше дисплей мобільного гаджета, тим більше даних він споживає. На кожен квадратний дюйм (6,45 кв. см) площі дисплея споживання трафіку через стільникову мережу зростає на 75 МБ. Тенденція до збільшення розміру екранів сучасних гаджетів продовжується, і сьогодні апарати діагоналлю 5,5 дюйма вважаються крихітними, а смартфони сягають 7 дюймів.

6. Менше енергоспоживання

Висока швидкість передачі даних 4G дозволяє швидше завантажити потрібну інформацію. Завдяки цьому модем і процесор менше часу перебуватимуть в активному стані високого енергоспоживання й перейдуть у заощадливий режим очікування. Також швидше завантаження даних означає, що екран мобільного пристрою менше працюватиме в очікуванні завершення завантаження. Повільний інтернет у 2G і 3G споживатиме більше енергії для передачі таких самих обсягів даних.

7. Легше налаштовувати

4G підтримується сьогодні майже кожним стільниковим девайсом, і для його використання необхідно лише вставити сумісну SIM-картку. Перевірити свою готовність до роботи в LTE можна самостійно й безкоштовно за допомогою USSD-запиту *222#. У відповідь оператор відправить SMS із результатом перевірки смартфона і SIM-карти. Замінити SIM-карту на ту, що підтримує 4G, можна самостійно, завітавши до магазину Vodafone. Номер телефону, поточний баланс, тарифний план і всі підключені послуги будуть збережені.

8. Широке покриття

В Україні мобільним зв’язком четвертого покоління покрито багато населених пунктів, і ця технологія поступово розширюється. Vodafone Україна 4G покрив територію, де проживає 62% українців, а до кінця цього року цей показник має скласти 70%. Це обласні центри, великі й середні міста та селища – загалом близько 4000 населених пунктів. Там, де немає покриття четвертим поколінням зв’язку, телефон автоматично переходить на технологію 3G чи 2G.

До кінця 2021 року мобільні оператори повинні надавати 4G у населених пунктах із населенням від 10 000 чоловік. А оскільки оператори швидко розширюють мережі покриття, цей процес може відбутися швидше запланованого терміну. Vodafone Україна за останні півроку збільшив покриття 4G в чотири рази!

9. Це сучасно

В Україні 4G LTE з’явився досить нещодавно – півтора року тому мобільні оператори почали надавати послуги на основі цієї технології. Зараз нею користуються мільйони наших співвітчизників. Спочатку переваги четвертого покоління зв’язку оцінили ті, хто завжди прагне бути на вершині технічного прогресу. Проте згодом вигоди 4G відчули й ті, хто до споживання послуг підходить раціонально. Адже якщо є смартфон, то він корисніший із максимально зручним доступом до інтернету.

10. Неабияк спрощує і якісно покращує наше життя

Приєднуючись до нових технологій, ми тим самим готуємо фундамент і наближаємо технології наступні. А отже – нові можливості покращити цей світ і якість нашого життя.

Уже зараз, наприклад, мобільний інтернет допомагає краще утилізувати відходи, вилікувати хворих, рятувати тварин тощо. Цьому передувала поява стільникових телефонів – попит на попередню технологію зумовив появу нової.
Так і 4G прискорює поширення 5G та створює мобільний інтернет речей, в якому стануть можливими, наприклад, безпілотні автомобілі й розумні дороги – з максимальною безпекою і мінімальним впливом на природу. Або ефективне використання роботів у сільському господарстві, чи мобільних пристроїв у сфері медицини… Можливості новітніх технологів важко уявити.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter