Як оцінити безпечність мерехтіння OLED-екрана свого смартфона

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
amoled1920 - Як оцінити безпечність мерехтіння OLED-екрана свого смартфона

Як оцінити безпечність мерехтіння OLED-екрана свого смартфона

Виявляється, екрани різних марок смартфонів по-різному впливають на зір – від одних очі втомлюються швидше, аніж від інших. Здебільшого це тому, що виробники дисплеїв AMOLED/OLED використовують так звану широтно-імпульсну модуляцію (ШІМ). Вона дозволяє відображати кольори рівномірно. Але створювана пульсація екранів шкодить здоров’ю.

Якщо тривалий час працювати з подібними джерелами світла, то виникнуть підвищена стомлюваність, головний біль, стреси, незрозумілий дискомфорт. Можливий навіть стробоскопічний ефект, що викликає у людей помилкові реакції.

Коефіцієнт пульсації екранів пристроїв відповідно до державних правил НПАОП не повинен перевищувати 5%. Дисплеї LCD у цей норматив вписуються – пульсація їхньої підсвітки не перевищує 1%. Однак переважна більшість смартфонів і планшетів сьогодні перейшла на технологію OLED/AMOLED. У таких екранів пульсація може сягати 100%. Тому перед тим, як придбати новий гаджет, варто визначити рівень мерехтіння його екрану. Адже це так просто.

Тривала робота з екранами, що мають високий коефіцієнт пульсації, може спричинити підвищену стомлюваність, головний біль, стреси, незрозумілий дискомфорт тощо. Можливий навіть стробоскопічний ефект, що викликає у людей помилкові реакції.
Оцінити ШІМ OLED-екрану перед придбанням пристрою допоможе будь-яка відеокамера, здатна знімати на швидкості 240 fps. А ще краще – 480 fps. Для цього потрібно зменшити яскравість дисплея до мінімуму й записати екран на відео. Потім установити яскравість 20% і знову записати відео. Збільшувати яскравість і щоразу робити ролики. Мерехтіння ШІМ чітко видно на записі як блимання дисплея та горизонтальні або діагональні смуги. Значна частина смартфонів, включаючи флагмани, має помітний ШІМ на яскравості вже нижче 90%. Можна вважати хорошим екран, в якого ШІМ помітно проявляється лише на яскравостях 20% і нижче. Також варто віддавати перевагу смартфонам з опцією DC Dimming, яка суттєво зменшує мерехтіння дисплея.
Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на twitter
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Vodafone відкриває вільний доступ до “Всеукраїнської школи online”

Mobile ID від Vodafone забезпечує доступ до порталу «Дія»

Ще 4 сервіси стануть безкоштовними для клієнтів Vodafone в період карантину

Vodafone посилив 4G в Одесі, Кропивницькому, Умані та ряді інших регіонів

Український Vodafone визнаний одним з еталонів якості в Європі