Як гаманець у мобільному телефоні підкорив світ

Останніми роками світ охоплює новий тренд – мобільні платежі. Ідея розраховуватися за товари і послуги власним смартфоном настільки сподобалася людям, що торік обсяг таких транзакцій склав $75 млрд, а, за прогнозами аналітиків, до 2020 року він сягне $503 млрд. Україна не залишається осторонь світових тенденцій – Vodafone пропонує послугу універсального мобільного гаманця Vodafone Pay.
Що таке мобільні платежі

Мобільні платежі – це будь-яка оплата за допомогою телефону. Для цього є кілька популярних способів:

• SMS. Ще кілька років тому оплату часто провадили за допомогою цього сервісу. Для розрахунку необхідно було лише надіслати повідомлення на спеціальний номер, а кошти знімалися з мобільного рахунку. Це був один із найпопулярніших каналів для мобільних розрахунків, однак із поширенням смартфонів на зміну йому прийшли інші.

• NFC. Радіочіп із цією технологією теж часто використовують для передачі даних щодо оплати. Достатньо лише прикласти свій телефон до спеціального терміналу-зчитувача. Спосіб виявився настільки зручним, що його популярність у 2017 році лише за півроку зросла на 11%.

• QR-коди використовуються часто банківськими додатками та у фірмових утилітах магазинів. До них необхідно підключити платіжну картку, після чого можна сканувати QR-коди товарів, розраховуючись одночасно за товар. Цей спосіб безпечніший, ніж звичайна картка, оскільки її дані не потрібно вводити на сайті чи в додатку.

Але універсальним рішенням для мобільних платежів стали мобільні гаманці, які ще називають цифровими гаманцями. Платіжна інформація таких сервісів зберігається у спеціалізованому додатку. Вони зручні тим, що можуть використовувати для оплати низку технологій, включаючи NFC, QR-коди, SMS тощо. Завдяки цьому мобільним гаманцем, наприклад, можна розплатитися у магазинах, що не мають терміналів із NFC. Також до мобільного гаманця можна підключити не лише кредитні чи дебітні картки, а й інші джерела, такі як картки лояльності, квитки тощо.
Закрити