Samsung створює процесори для смартфонів, які перейдуть межу в 3 ГГц

Розробники ще у 2013 році обіцяли мобільні чіпи, які працюватимуть на частоті 3 ГГц, але навіть сьогодні найшвидший процесор не досягає цієї позначки, працюючи на 2,96 ГГц. У Samsung вирішили зрушити з місця мобільну індустрію, створивши процесор ARM, який зможе перейти межу в 3 ГГц. Очікувати на появу таких моделей можна з масовим запровадженням технологічних процесів у 7 і 5 нанометрів.

Основою майбутніх чіпів стане архітектура Arm Artisan, яку втілюватимуть на фабриках Samsung Foundry з технологічними процесами 7LPP (7nm Low Power Plus) і 5LPE (5nm Low Power Early).

Зменшення технологічного процесу означає, що зменшаються й розміри кожного транзистора. А це знижує енергоспоживання й виділення тепла, дозволяючи чіпам працювати на більшій частоті. Наприклад, для популярного технологічного процесу в 28 нанометрів максимально досяжна частота складає 2,3 ГГц. Наявні топові чіпи, такі як Snapdragon 845 і Apple A11, виготовляються за технологічним процесом 10 нанометрів. Гаджети середнього й бюджетного сегментів часто мають процесори, виготовлені за 14-нанометровим або 28-нанометровим технологічним процесом.

За даними Samsung, перші партії нових чіпів будуть готові до кінця поточного року. Перші девайси з ними варто очікувати на початку 2019 року, і таким може стати Galaxy S10.

Зменшення технологічного процесу означає, що зменшаються й розміри кожного транзистора, що, своєю чергою, знижує енергоспоживання та виділення тепла, дозволяючи чіпам працювати на більшій частоті.
Закрити